Vysnívaná postava do plaviek: 5+1 tipov ako na to, aby to bolo reálne, nie len zbožné prianie

Každá z nás by chcela v lete v plavkách vyzerať úžasne. Postava presýpacích hodín je snom každej ženy. Mať tie správne krivky, to chceme každá. Ako však na to, aby sme to dosiahli? Letná sezóna je čoraz bližšie, poďme sa teraz na to spoločne pozrieť, ako  si vypracovať tie správne krivky a ako schudnúť do plaviek.

1. Motivácia a nastavenie mysle

Začnime trošku netradične, ako u väčšiny článkov o chudnutí do plaviek. V prvom rade si musíte uvedomiť, prečo a ako chcete schudnúť a vytvarovať vašu postavu. Nastavenie mysle a motivácia je aj v tomto prípade veľmi dôležitá. Ak budete chudnúť s nechuťou a odporom, nedosiahneme také výsledky, ako pri pozitívnom myslení a sústredení sa na to, čo robíte.

Chudnutie by malo byť pre vás potešením, a mali by ste byť preto dobre naladení. Dobrým tipom je nastaviť si krátkodobé ciele. Skúste si nastaviť hranice, koľko chcete schudnúť a ako chcete zmeniť svoju postavu v určitom časovom období a tú za každým posúvajte ďalej a ďalej. Ak dosiahnete cieľ, skúste sa odmeniť, pomôže vám to dosiahnuť lepšie výsledky a chudnutie už nebude také trápenie ako predtým.

2. Pravidelný pohyb a cvičenie

Možno veľa z vás pri predstave cvičenia zamrzne úsmev na tvári. Dôležité je nájsť si formu cvičenia, ktorá vám vyhovuje. Ideálne na spálenie kalórií sú cvičenia ako zumba, tabata, aerobik či plávanie alebo beh. Ak sa behu obávate, skúste začať pozvolna, napríklad dlhými prechádzkami a postupne skúste zvyšovať vaše tempo, prípadne si skúste naštudovať tipy, ako začať behať a vydržať. Môžete zvoliť formu aj skupinových cvičení, ako napríklad skupinový tréning boxu.

Dôležité je si uvedomiť, že tú správnu postavu docielite schudnutím tuku, čiže spálením kalórii, ale je potrebné aj  tvarovať svoju svalovú hmotu. Dobré je teda do svojich tréningov zapojiť aj cviky, ktoré nie len pália kalórie, ale aj formujú vašu postavu.

3. Správne stravovanie

Veľa ľudí si myslí, že hladovka = chudnutie. Omyl. Ak vaše telo neprijíma dostatok stravy, začne si práve naopak ukladať zásoby na „horšie časy.” Vaša strava by mala byť vyvážená a pestrá. Do svojho jedálnička by ste mali rozhodne zaradiť zeleninu a ovocie. Pri naberaní svalovej hmoty je dôležité zaradiť do jedálnička aj bielkoviny.

Ak máte problémy s trávením alebo máte silnú nadváhu, mali by ste zistiť, či poznáte príčiny obezity. V takomto prípade môžete skúsiť delenú stravu. Pri dostatočne pestrej strave môže aj delená strava plne zabezpečiť prísun všetkých potrebných živín. Princíp delenej stravy je v tom, že oddeľuje bielkoviny a sacharidy, oddelením týchto dvoch skupín potravín získate to, že neobmedzujete kalórie na minimum, čím si nespomaľujete metabolizmus.

Ako doplnok stravy môžete do jedálnička zaradiť aj proteínové nápoje, ktoré je dostať na trhu s nespočetným množstvom príchutí. Tieto nápoje je najlepšie piť po tréningu alebo pred spaním. Na trhu môžete nájsť i veľa spaľovačov tukov, ktoré potláčajú chuť na jedlo. Je dobre si ale pred tým pozorne naštudovať výhody a nevýhody spaľovačov tukov.

4. Pitný režim

Pri cielenom chudnutí je potrebné dopĺňať nielen dostatok tekutín, ale aj dostatok minerálov. Tie získate nielen z potravy, ale aj pitím minerálky. Pri chudnutí je vhodné striedať pitie čistej vody, minerálnych nápojov, ktoré vášmu telu dodávajú potrebné minerály, ako sú horčík, vápnik, sodík, a nesladených čajov.

Ďalším vhodným nápojom sú slabé bylinné, ovocné a zelené čaje. Svojmu telu môžete dopriať aj zriedenú ovocnú alebo zeleninovú šťavu, do ktorej môžete pridať ovocie a vychutnať si napríklad raňajkové smoothie.

5. Kvalitný spánok

Kvalita a dĺžka spánku ovplyvňuje produkciu hormónov, a to vrátane tých hormónov, ktoré majú na svedomí hlad a sýtosť. Sú to hormóny grehlín a leptín, pričom prvý spôsobuje hlad a druhý sýtosť. Za normálnych okolností spolupracujú, ale pri nedostatku spánku je ich spolupráca narušená. To znamená, že nedostatok spánku má za následok väčší hlad počas dňa. Ideálna dĺžka spánku je 7 až 9 hodín. Doprajte si teda dostatok spánku a regenerácie, čo v konečnom dôsledku pomáha aj vašim svalom.

6. Maderoterapia

A máme tu čerešničku na torte, alebo to najlepšie na koniec. Čoraz populárnejšia je maderoterapia. Procedúra, pri ktorej bez námahy môžete pomôcť svojim krivkám do plaviek. Ide o špeciálnu masáž, ktorá pochádza z Kolumbie a čoraz známejšia je už aj u nás. Madero=drevo. Ide o špeciálnu masáž za pomoci drevených valčekov rôznej veľkosti s cieľom odstránenia celulitídy a odstránenia tukových vankúšikov na rôznych partiách tela.

Procedúru je ideálne absolvovať zo začiatku 2x do týždňa. Na dosiahnutie ideálneho výsledku je dobre navštíviť masérku aspoň 10 krát. Maderoterapia je ideálna aj ako zdroj odpočinku, účinná je však aj pri odstraňovaní bolesti chrbta, svalov a celkovej detoxikácii organizmu. Po fyzickej námahe pri cvičení je dobré navštíviť masáž a vychutnať si zaslúžený odpočinok.

Záver

Prajem vám veľa úspechov a trpezlivosť na ceste za vysnenou postavou a dúfam, že ste aj vďaka tomuto článku o krok bližšie a dozvedeli ste sa pár užitočných rád, ako na to.