Hovorí sa, že ženská postava v tvare hrušky je tá najženskejšia. Mnohé ženy s týmto tvrdením však nesúhlasia, pretože mať Venušine krivky nie je vždy výhra. Do určitej miery vie každý človek svoju postavu ovplyvniť, no nie u každého to dopadne úplne tak, ako by si predstavoval. Pokiaľ chcete schudnúť na celom tele, potrebujte jednoznačne spaľovať tuky, čo najlepšie dosiahnete rôznymi kardio cvikmi. Sú však aj ženy, ktoré túžia po zväčšení niektorých častí ako je napríklad zadok alebo prsia. Čo robiť v takomto prípade, je to vlastne možné a aké cviky treba praktizovať? Na začiatok treba podotknúť, že netreba mať prehnané očakávania a nič nie je zadarmo. Na zmenu vašej postavy budete musieť vynaložiť úsilie, ktoré nie je o nič ľahšie ako pri chudnutí. Tiež by ste mali zabudnúť na to, že zväčšiť dokážete len jednu časť tela a na ostatné zabudnete. Venovať by ste sa mali aspoň z časti aj zvyšku tela, pretože inak sa dostane vaše svalstvo do disharmónie , ktorou si privodíte problémy. Spevňovať by ste preto mali celé telo, no želaným partiám ako zadok či prsia sa môžete venovať o niečo viac. Máme pre vás tri tipy, ako si dokážete efektívne zväčšiť a spevniť pozadie.

Kyvadlo

Názov tohto cviku je odvodený od pohybu, ktorý sa pri ňom vykonáva.  Pravidelné cvičenie tohto kyvadlového kolísania vám prinesie vytvarované a posilnené nielen stehenné svaly, ale aj tie sedacie. Začnite tak, že sa postavíte rovno a ruky dáte vbok. S každým výdychom vytiahnite nohu nahor do jednej strany a pri nádychu ju dajte späť do pôvodnej polohy. Toto isté opakujte aj s druhou nohou. Cvik treba robiť plynulo podľa svojho tempa a poriadne pri ňom dýchať. Pozor však na nohu, ktorú musíte zdvíhať len do úrovne, kedy nemusíte nijako ohýnať trup, ktorý musí byť po celý čas vzpriamený.

Zanožovanie z kolien

Tento overený cvik je síce známy asi každému, no vďaka nemu zaťažíte nielen zadok, ale aj stehná. Na začiatok sa treba položiť na kolená a lakte tak, aby ste ich mali pod úrovňou ramien a kolená na šírku bedier. Brucho treba držať pevné a hlavu rovno, aby ste ju nemali v záklone. Pri každom výdychu ťahajte pokrčenú pravú nohu hore ako keby ste sa niečo snažili odtláčať pätou nahor. Keď dostanete nohu hore, mala by skončiť v polohe, kedy bude takmer celá vystretá. Pri každom nádychu znova nohu prinožte na pôvodné miesto. Dôležité je pri tomto cviku vytiahnutie nohy do správnej výšky, pri ktorej nebudete musieť prehnúť chrbát, no na druhej strane budete cítiť zaťaženie sedacích svalov.

Výpad alias vražedná kombinácia

Tento cvik je nielen pre začiatočníkov, ale aj pre náročnejších športovcov. Vďaka nemu si však dokážete spevniť celkové svalstvo nôh a to aj vrátane kritických ženských partií. Vykonávať sa dá buď s rukami vbok, pri tele s činkami alebo tyčou na pleciach. To, ako sa ho rozhodnete cvičiť je len na vás, pozor však na poriadnu techniku cviku. Začínať ho musíte v stoji, kedy máte chodidlá paralelne na šírke bokov. Pri každom nádychu urobte drep, ale len do hĺbky kolien. S chodidlami v žiadnom prípade nehýbte a ani nepadajte do kolien alebo na špičky. Počas výdychu sa zdvihnite a pri konci stiahnite sedacie svaly. Pri druhom nádychu cvik zmeňte, pravou nohou vykročte vzad, pričom vykonáte výpad do drepu. Zadná noha vám musí skončiť na špičke a pri výdychu ju vráťte na miesto. Pri treťom nádychu vykonajte drep a až pri štvrtom urobte výpad s ľavou nohou.

Dobrým pomocníkom, ako si vytvarovať zadok podľa svojich predstáv je precvičovanie výpadov vpred a vzad, ktoré sa nazývajú aj polovičné drepy. Okrem sedacích svalov nimi podporíte aj stehenné svaly, ktoré sú pre peknú postavu tiež dôležité. Podmienkou vytvarovania krásneho tela pomocou týchto spomínaných cvikov je technicky správne prevedenia a množstvo opakovaní.