Čas korčuľovania je tu! Ako vybrať fakt dobré in line korčule

Od výberu in line korčúľ závisí nielen pohodlie pri športovaní. Nevhodne vybrané korčule vás veľmi rýchlo odradia od pokračovania v tréningoch a môžu dokonca spôsobiť zranenie. Napriek tomu sa ľudia pri kupovaní in line riadia viac dizajnom ako funkčnosťou. Ako vybrať fakt dobré korčule a čomu sa pri výbere vyvarovať?

In line korčuľovanie je zábavné a zdravé

Ešte ste in line neskúšali, ale pri pohľade na športovcov s vetrom vo vlasoch vás chytá túžba začať? Tak začnite! In line korčuľovanie je veľmi zábavný pohyb, ku ktorému potrebujete len kolieskové korčule a chrániče. Zároveň ide o pohyb, pri ktorom spaľujete kalórie, chudnete a formujete vrchnú i spodnú časť tela. Pohyb na čerstvom vzduchu vám spraví dobre, budete sa cítiť plní energie a posilníte imunitu. Každý človek má inú techniku korčuľovania, ale vždy sa držte zásady – telo mierne naklonené a jedna noha vpredu. Ak budete mať nohy v jednej rovine, pri narazení na prekážku neudržíte rovnováhu.

Na toto si dávajte pri výbere korčúľ pozor

Milujete pekné veci a aj pri športovaní chcete vyzerať dobre? Nemusíte sa obávať. Inline korčule sa vyrábajú v rôznych farbách. Oveľa viac ako na dizajn prihliadajte na to, aby vám korčule na chodidle dobre sedeli a nikde netlačili. Neznamená to však, že si kúpite korčule o číslo väčšie. Túto chybu začiatočníkov už oľutovalo veľa ľudí, ktorí po pár kilometroch prišli domoc s krvavými pätami. Uvedomte si tiež to, že pri pohybe i brzdení potrebuje chodidlo oporu. Dávajte si pozor aj na príliš lacné korčule, ktoré budú mať nekvalitné ložiská alebo sú vyrobené z materiálov, ktoré sa rýchlo zničia.

Postup pri výbere in line korčúľ

Okrem správnej veľkosti korčúľ prihliadajte aj na materiál rámu, kolieska a ložiská. Nikdy, ale naozaj nikdy nezabudnite ku korčuliam dokúpiť ochranné pomôcky. Pre začiatočníkov odporúčame celý set t.j. prilbu, chrániče na kolená, lakte a dlane z internetového obchodu inSPORTline.

Rám in line korčúľ

Najlacnejšie korčule majú rám vyrobený z plastu. Takéto korčule sú veľmi ľahké a pre začiatočníkov budú stačiť. Pre korčuliarov so skúsenosťami, ktorí skúšajú triky, skoky a rýchlu jazdu, sú určené korčule vyrobené z hliníka.

Kolieska in line korčúľ

Ak s korčuľovaním len začínate, kúpte si korčule s menšími, gumovými kolieskami. Mäkkosť a menšia veľkosť koliesok ja zárukou, že korčule dokážete lepšie ovládať. Na korčuliach s takýmito kolieskami nedosiahnete veľkú rýchlosť, a preto po čase prejdite na korčule s veľkosťou nad 90 mm.

Ložiská in line korčúľ

Veľa športovcov zabudne pri kúpte korčúľ na overenie ložísk. Ložiska sa označujú od ABEC 1 až po ABEC 11 podľa toho, aká je ich ovládateľnosť, točivosť a plynulosť. Vyššie číslo zaručí rýchlu a svižnú jazdu.