Ak sa hlbšie zamyslíme, vždy sa nájde niekoľko dôvodov, prečo by sme mohli ušetriť voľné miesto v izbe. Väčšinou sa aj tak uskromníme, čo však býva na úkor spania, čo samozrejme nie je ideálna situácia. Ak máte aj vy podobný problém, a teda priestoru v spálni nemáte nazvyš ako možné iné rodiny žijúce v rodinných domoch, nezúfajte. Veď môžete mať posteľ na spanie i sedenie, a to dokonca bez toho, aby vám zaberala príliš veľa priestoru. Už tušíte, o čo asi pôjde?

Dva v jednom!

Skĺbiť gauč na sedenie s posteľou nie je možno bežným štandardom, no ani nič nezvyčajné. Práve rozťahovacie postele plnia funkciu pohodlného lôžka, keďže sú zložené z dvoch častí: samostatného rámu, ktorý umožňuje rozloženie lôžka na požadovaný rozmer a matracu, ktorý by mal byť kvalitný a predovšetkým komfortný. Ideálnym materiálom matracu je trebárs polyuretánová pena, ktorá sa vyznačuje vysokou elasticitou, pevnosťou a výbornou priedušnosťou.

Dalo by sa povedať, že rozťahovacia posteľ je ten typ nábytku, ktorý dokáže ušetriť miesto všade tam, kde ho nie je dostatok. Nie je určená výhradne pre deti, ale pokojne aj dospelých, čiže ak máte hosťovskú izbu, môžete si byť istý, že toto bude tá správna voľba.

„Poschodovka“ pre deti

Ak hľadáte vhodné riešenie pre deti, ďalšou z možných alternatív sú poschodové postele, ktoré sú taktiež mimoriadne obľúbené, obzvlášť v prípade, ak je v rodine viacero detičiek. Ako už iste viete, poschodová posteľ je zložená z dvoch lôžok umiestnených nad sebou, pričom na spodku spodného lôžka nájdete ukladací priestor na odkladanie nepotrebných vecí. Pri výbere si dajte záležať na tom, aby posteľ disponovala bezpečnostnými prvkami a nevyhnutnosťou je taktiež kvalitný materiál, od ktorého závisí životnosť! Rada na záver: tradičným drevom nikdy nič nepokazíte!