Zirkónové zuby – aké sú ich výhody?
Zirkónové zuby – aké sú ich výhody?

Prišli ste v dôsledku nešťastnej nehody o niektorý zo svojich zubov? V dnešnej dobe to už nemusí byť veľký problém! Vďaka zirkónovým implantátom je možné zub nahradiť umelým tak, že ani nerozoznáte, že daný zub nie je „živý“!

Implantológia je v dnešnej dobe na mimoriadne vysokej úrovni. Pomocou moderných technológií je možné vyrábať umelé zuby na mieru, presne podľa otvoru vo vašej ústnej dutine. Náhradný zub tak bude dokonale sedieť na danom mieste, ako keby bol reálny. Nikto tak nemá šancu zistiť, že je vlastne umelý.

Existuje hneď niekoľko materiálov, ktoré sa využívajú na výrobu zubných implantátov. Jedným z najmodernejších, no zároveň aj najvýhodnejších, je práve zirkón. Konkrétne, oxid zirkoničitý. Aké výhody majú zirkónové zuby?

Vhodné aj pre citlivých ľudí

Pri aplikácii zubných implantátov sa pomerne často stáva, že ľudské tkanivo nevhodne zareaguje na prítomnosť umelého zuba. Výsledkom sú často bolesti a iné nepríjemnosti, ktoré takýchto pacientov následne môžu sprevádzať aj dlhšiu dobu. Práve v tomto smere prinášajú zirkónové zuby značný benefit – zirkón je totiž biologicky 100 % kompatibilným materiálom, nijako tak nedráždi okolité tkanivá. Po osadení implantátu tak nebudete trpieť na žiadne vedľajšie reakcie.

Naviac, zirkón je dlhodobo stabilným materiálom, ani po niekoľkých rokoch v ústnej dutine tak nezačne strácať svoje pôvodné vlastnosti. Benefitom je taktiež jeho vysoká pevnosť a odolnosť – zub sa nebude drobiť či lámať v dôsledku tvrdých kúskov potravy.

Profesionálna implantológia

Na to, aby vám implantáty skutočne dobre sadli a nespôsobovali žiadne problémy, je dôležitá profesionálna implantológia. Tú zabezpečujú napríklad odborníci v stomatológii Aupark. Tí využívajú najmodernejšie technológie a metódy, vďaka ktorým zaručujú bezchybnú kvalitu výsledku.