Beautiful young woman tying her shoes before going for a run at a track on a sunny day

Správna obuv je základ každého behu

Investícia do pohodlnej a kvalitnej bežeckej obuvi nie je určite zbytočná. Nehľadajte ju však v supermarketoch medzi potravinami, ale skúste zájsť do špecializovaného obchodu, kde vám skúsený predavač poradí s výberom. Ak v okolí nemáte žiadny obchod so športovou obuvou, na internete je toho skutočne veľa, takže hurá na nákupy!

Komfortné oblečenie

Pokiaľ nechcete prechladnúť, mali by ste investovať do kvalitného športového oblečenia, ktoré je určené na behanie či cvičenie. Rána bývajú predsa chladné a človek sa pri behu veľmi rýchlo spotí, takže oblečenie, ktoré bude odvádzať pot, nebude prefukovať a udrží vaše telo v teple, je pre vás základ

Rozcvička

Natiahnutý či natrhnutý sval sa môže vyskytnúť nielen počas behu, ale pokojne aj vtedy, keď dobeháte. Nezabúdajte sa pred behom teda poriadne rozcvičiť, ponaťahovať a zahriať si svaly.

Pitný režim

Správne nastavený pitný režim je pri behaní hnacím motorom, ktorý zvyšuje váš výkon a pomôže vám dobehnúť až do samotného cieľa. Nezabúdajte tekutiny dopĺňať i počas behania. Najideálnejšia je neperlivá pramenitá voda, ktorá môže byť aj mierne vychladená.

Nevyhnutné doplnky

Pokiaľ sa chystáte behu venovať na maximum, porozhliadajte sa po užitočných pomôcok, vďaka ktorým budete mať pri behu väčšie pohodlie. Kúpte si vhodnú fľašu na pramenitú vodu, ktorá vám ideálne padne do ruky. Vyskúšajte i potítka, ktoré absorbujú pot a skvele nahradia funkciu uteráku. Športové hodinky určené na meranie tepovej frekvencie vám zase pomôžu správne dávkovať intenzitu fyzickej záťaže.

Behajte s radosťou

Behajte hlavne preto, že vám beh prináša radosť, oddych a nielen úžitok. Nech už máte akýkoľvek bežecký cieľ, každý ubehnutý krok si užívajte na maximum. Nasávajte novú energiu, ktorá vás čo najskôr posunie k vysnívanému bežeckému cieľu.

FOTO: AntonioDiaz / Dollar Photo Club