Brunette model posing sexy on the beach with palm trees on background

Leto sa už pomaly, ale isto blíži. Teploty už za pár dní dosiahnu tropické teploty a vy nebudete chcieť nič iné ako ísť k vode a trošku sa ochladiť. Viete však, ktoré plavky budú toto leto „in“?

Strihy

Plavky sú v tejto sezóne veľmi jednoduché, bez zbytočných ozdôb alebo len s drobnými detailmi, ktoré ich príjemne oživia. Môže ísť o drobné kamienky, perličky, zlaté šnúrky alebo krúžky. Najobľúbenejším strihom sú plavky bez ramienok. Tento strih sa objavuje nielen u bikín, ale i u celých plaviek. No veľa dievčat má rado plavky, ktoré sa viažu okolo krku. Najobľúbenejšie sú teda také strihy, ktoré umožnia opálenie na čo najväčšej ploche tela. Návrhári uprednostňujú prirodzený vzhľad s nevystuženými alebo len s jemne vystuženými košíčkami. Do módy sa dostávajú i plavky športového vzhľadu, ktoré môžu mať na sebe aj masívne zipsy. Kostice sa v kolekciách objavujú zriedka.

Veľká variabilita je u spodného dielu plaviek, ktoré sa uväzujú pomocou šnúrok, ktoré môžu veľmi pekne doplniť celkový vzhľad. Dokonca sa jednotlivé diely predávajú aj osobitne, čo umožňuje kúpiť si bikiny podľa typu postavy. V móde sú stále aj tankini, čo sú vlastne nohavičky doplnené tielkom, ktoré vyzerajú dokopy ako celé plavky. Tento typ plaviek je určený najmä pre ženy a dievčatá, ktoré majú pocit, že potrebujú skryť väčšie bruško.

Sexy and beautiful woman posing in bikini

Farby a vzory

Farebnosť plaviek vychádza z aktuálnej farebnosti. Najmódnejšie sú výrazné a živé farby ako je červená, oranžová, žltá a všetky pastelové farby od svetlo zelenej až po modrú. Aj čierno – biela kombinácia je momentálne veľmi trendy. Čo sa týka vzorov, najobľúbenejšie sú indiánske, ale i zvieracie vzory.

FOTO: iko + FashionStock /  Dollar Photo Club

 

SHARE
Previous articleZamilujte si behanie!
Next articleCvičíme do plaviek