Čo sú generické lieky a aký majú vplyv na vaše telo? Generické lieky alebo „generiká“ oproti referenčnému (originálnemu) farmaceutickému lieku musia mať rovnakú dávkovú formu, ktorá je určená na liečbu toho istého ochorenia. Obsahujú tiež tú istú aktívnu látku ako originálny liek. Pri generikách musí byť dokázané, že pôsobia v ľudskom tele úplne rovnako ako farmaceutický liek a musia s ním byť zameniteľné.

Generické lieky sa uvádzajú na trh po uplynutí lehoty patentu a ochrany pôvodného farmaceutického lieku. Samozrejme, že na generiká sa vzťahujú rovnako prísne štandardy kvality ako na referenčné lieky a pôvodné značky. Nemusíte sa teda báť o ich bezpečnosť a účinnosť. Ich hlavná výhoda je, že sa predávajú za nižšie ceny ako ich značkoví „súrodenci“, teda farmaceutické pôvodné liečivá. Tým, že sú tieto lieky lacnejšie, sú aj menej nákladné. Sú teda celkovo dostupnejšie pacientom po celom svete.

Krajiny, ktoré schvaľujú generické lieky, možno rozdeliť do troch skupín: krajiny s vysokým podielom generických liekov okolo 30% Nemecko, Dánsko, Fínsko, Rusko, Estónsko, Ukrajina, Rumunsko, Poľsko, Maďarsko, Slovensko a Česká republika. Krajiny s podielom od 10 do 29 % Kanada, USA, Grécko, Veľká Británia, Holandsko, Mexiko. A štáty s veľmi nízkym podielom generických liečiv pod 10 % Rakúsko, Japonsko, Belgicko, Austrália a iné.

Generické liečivo Kamagra ako pomocník vášho sexuálneho života

Máte problémy dosiahnuť zdravú či dlhodobejšiu erekciu? Sťažuje vám to život a bráni naplno si vychutnávať radosti sexuálneho života? Existuje riešenie a nemusíte pri tom míňať desiatky či stovky eur za drahé lieky, ktoré koniec koncov nemusia fungovať.

Na trhu existuje liečivo zvané Kamagra, ktoré je pre vás cenovo dostupnejšie a často vo výhodnom balení. Tento generický liek obsahuje rovnakú účinnú látku sildenafil ako jeho drahší, všetkým dobre známy modrý predchodca.

Kamagra – šumivé tablety s rovnakým účinkom ako známe modré tabletky?

V čom spočívajú výhody tabliet Kamagra šumivá? Nejde o afrodiziakum, účinky týchto tabliet sa dostavia pri dostatočnej sexuálnej stimulácii. Odporúča sa užiť ich približne 2 hodiny po jedle tak, že sa nechá jedna tableta rozpustiť asi v 3dcl vody. Účinok sa dostaví približne 20 až 30 minút po užití. Trvanie účinku tabletky je priemerne 4 až 6 hodín, ak je však tento čas dlhší, vyhľadajte svojho lekára. S užívaním Kamagry sa vylučuje požívanie alkoholu a konzumácia ťažkých či mastných jedál. Neodporúča sa užívať viac ako jednu tabletu denne. A v čom spočíva výhoda šumivých tabliet Kamagra oproti tradičným formám, napríklad vo forme dražé?

Šumivá tableta má rýchlejšie vstrebávanie v tele a rýchlejší účinok. Je tiež oveľa pohodlnejšie vypiť rozpustené liečivo s ovocnou príchuťou vo vode ako zapíjať nepohodlné tvrdé tabletky. Z tohto vyplýva, že Kamagra vo forme šumivých tabliet je naozaj spoľahlivým pomocníkom pri problémoch s erektilnou dysfunkciou. Komu však liečivo Kamagra určené nie je?

Ide o pacientov, ktorí sú po infarkte alebo majú iné problémy so srdcom. Tiež nie je vhodný pre ľudí s nízkym alebo, naopak, vysokým krvným tlakom, tých, ktorí majú slabú zrážanlivosť krvi, alebo jednoducho kohokoľvek, kto má alergiu na látku sildenafil. Kamagra sa tiež nemôže kombinovať s niektorými druhmi liekov.

Ak sa dostavia nejaké vedľajšie účinky liečiva Kamagra, najčastejšie by mohlo ísť o problémy s bolesťou hlavy, začervenanie tváre, upchatý nos, zhoršené videnie, alebo porucha trávenia.

Zmeňte kvalitu svojho života a buďte spokojný a šťastný muž

Problémy s erekciou alebo erektilná dysfunkcia sú dnes už veľmi často vyskytujúci sa sexuálny problém nielen u mužov v pokročilejšom veku života, ale aj u mladých. Raz za čas sa tieto ťažkosti môžu pritrafiť každému mužovi, aj zdravému, ktorý týmto problémom doteraz nikdy netrpel. Ak však vidíte, že sa vám to stáva častejšie a váš sexuálny život tým trpí, je načase s tým niečo robiť a riešiť to. Muži berú spravidla tento problém veľmi citlivo a veľmi sa nechcú o tejto poruche rozprávať.

Erektilná dysfunkcia môže mať dva druhy príčin. Jednou z nich je organická a druhá psychogénna. V minulosti sa vo väčšine prípadov predpokladalo, že za problémom s erekciou sú psychogénne príčiny, akými sú napríklad stres, smútok, strach z opätovného zlyhania a podobne.

V dnešnej dobe sa však kladie dôraz na organické príčiny a nejeden lekár to potvrdí. To znamená, že za poruchami s erekciou stojí choroba, úraz či operácia, branie určitých liekov, hormonálna nerovnováha a zlý životný štýl. Netreba sa teda spoliehať len na to, že vás sa to netýka, vám sa to nemôže stať, že tento problém prichádza s vekom.

Ak vás táto porucha prekvapí, netreba sa uzatvárať do seba. Treba vyhľadať pomoc a nezabúdať, že na každý problém sa dá nájsť riešenie. A dnes riešení existuje naozaj neúrekom.