Trápi Vás problém s únikmi moču? Ak je to pre Vás nová situácia, zrejme práve riešite množstvo záležitostí, beháte po doktoroch, vybavujete potvrdenia a tiež zvažujete, ako, kde a podľa čoho vyberať správne inkontinenčné pomôcky.

Vedzte, že ochrana pokožky zaťaženej inkontinenciou je veľmi dôležitá, preto voľbe tých skutočne vhodných produktov venujte zvýšenú pozornosť.

Výber správnej pomôcky

Inkontinenčné pomôcky Vám predpíše buď Váš praktický lekár, prípadne urológ, gynekológ, neurológ alebo geriater. V závislosti od toho, kto Váš problém s nechceným únikom moču rieši. Preto rozhodne nie je na škodu sa s daným lekárom aj poradiť, najmä na začiatku, keď ešte nemáte skúsenosti, aký typ kozmetiky či produktov by Vám on odporúčal. Adekvátna hygiena pri inkontinencii je totiž podstatnou súčasťou zvládnutia tohto zdravotného problému, a tak nie je žiadna hanba pýtať sa na názory skúsenejších.

Pri výbere vhodnej a správnej pomôcky, či už ide o plienky alebo vložky venujte pozornosť najmä tomu, či ide o správny typ pomôcky, správnu veľkosť a tiež si všímajte, akú má savosť.

Najdôležitejšiu úlohu pri výbere zohráva typ a stupeň inkontinencie, ale aj vek, celkový zdravotný stav i životný štýl pacienta.

Vhodná kozmetika pri inkontinencii

Myslite na to, že nielen vložky, teda absorpčné pomôcky napomáhajú pri riešení inkontinencie. Keďže pri nej dochádza k špecifickému zaťaženiu pokožky najmä v intímnej oblasti,  pokožka je tam totiž vystavená zmenám hodnôt pH, zvýšenej vlhkosti aj teplote. Je preto nevyhnutnosťou dbať na vhodnú starostlivosť o takto namáhanú pokožku.

K hlavným zásadám správnej hygieny patrí okrem iného aj použitie špeciálnych kozmetických produktov určených pre inkontinenčných pacientov, kam spadá aj zinkový krém či ochranná vazelína.

V prípade, že sa rozhodnete zariskovať a výberu správnej kozmetiky nevenujete patričnú pozornosť, ľahko sa môže stať, že Vás potrápi nejaká komplikácia pokožky.

Nepríjemné zapareniny, rýchlo sa množiace baktérie na citlivých miestach, to je len malá časť z možných problémov, ktoré Vám hrozia, ak inkontinenciu podceníte.

Aj výber vhodných produktov či kozmetiky je účinným spôsobom, ako proti nej zabojovať, tak ich voľbu nepodceňte a venujte jej zaslúženú pozornosť.

Veď to predsa robíte pre svoje vlastné zdravie!