Máme tu krásne Vianočné obdobie a s ním prichádzajú na rad radosti a starosti spojené s obdarovávaním našich blízkych. O darčeky v kruhu rodiny sa báť nemusíme, vložíme ich pod stromček a je hotovo J

Čo však s rodinou a priateľmi s ktorými počas Vianoc nebudeme? Neostáva nám nič iné ako im darčeky zaslať.

Pozor aby ste to stihli včas

Neodkladajte kúpu a posielanie darčekov na poslednú chvíľu, predídete tak stresu z časovej tiesne a môžete si užívať sviatky. Dajte si pozor aby ste darčeky poslali s dostatočnou rezervou. Tento rok nám Štedrý deň vyšiel na sobotu. Nezabudnite preto poslať darčeky aspoň týždeň vopred.

Balík môžete poslať aj prostredníctvom prepravnej spoločnosti

V súčasnej dobe sa už nemusíte spoliehať na poštu, môžete si vybrať niektorú z množstva prepravných spoločností na Slovensku. Teraz, pred Vianocami je pre nás dôležitá rýchlosť a bezpečnosť dodania. Balíky cez prepravné spoločnosti môžete zaslať expresne alebo dokonca poistiť.

V prípade že posielate drahšie veci nie je na škodu si balík poistiť. Predídete tak zbytočným škodám ktoré by mohli vzniknúť pri preprave.

Dajte si záležať na balení

Balíček môžete zabaliť ako len chcete, trebárs len do baliaceho papiera. Ak však chcete aby vaša zásielka dorazila v poriadku mali by ste použiť napr. bublinkovú obálku pri menších zásielkach, respektíve kvalitnú kartónovú krabicu pri väčších zásielkach. Čím kvalitnejšie balík zabalíte tým si môžete byť viac istý že jeho obsahu sa nič nestane.

Čo ak máte priateľov v zahraničí?

V prípade že máte priateľov resp. rodinu v zahraničí. Neostáva Vám nič iné ako im darčeky zaslať. Na výber máte ako sme už spomínali vyššie, poštu alebo prepravnú spoločnosť. Pozor však pri krajinách kde sa platí clo. Krajiny majú rôzne pravidlá a môže sa stať, že balíček zostane  na colnici. A to určite nechcete.

V prípade že potrebujete poslať balík do Anglicka alebo balík do Nemecka odporúčame vám využiť služby prepravnej spoločnosti. Tie obvykle ponúkajú expresnú medzinárodnú prepravu ktorá vám zaručí že vaše darčeky sa dostanú k vašim blízkym včas.

A teraz si už môžete užívať sviatky

Keď už máte nakúpené a odoslané darčeky už vám nič nebráni naplno sa venovať prípravám na sviatky. S kľudom sa môžete venovať svojej rodine a blízkym, vychutnávať si cukrovinky a relaxovať pri sledovaní vianočných rozprávok.

Tých ktorý s vami nemôžu tráviť sviatky budú mať aspoň kompenzáciu v podobe daru od vás. Veď Vianoce sú na to aby sme dali svojím blízkym vedieť že nám na nich záleží.