Dámska spodná bielizeň veľmi dlho patrila medzi šedú eminenciu šatníka. Oveľa väčšia pozornosť v prípade dizajnu, prevedenia i materiálov bola venovaná prvkom, ktoré sú viditeľné voľným okom. Postupne však prišla revolúcia i v oblasti spodnej bielizne. Dnes môžeme obdivovať krásne kúsky, ktoré v sebe spájajú krásu s funkčnosťou. Rafinovaná čipka sa objavuje v prípade podprseniek i dámskych nohavičiek. A práve o nich vám chceme dnes podať čo najviac informácií. Viete, ako vybrať ten správny model pre seba, alebo tápete? Výber správnych dámskych nohavičiek rozhodne nie je ľahkou úlohou, s našou pomocou ju však zvládnete hravo. Poďme sa do toho spoločne pustiť.

Materiál – charakteristika, ktorá si zaslúži zvláštnu pozornosť

Materiál je pravdepodobne prvým bodom, na ktorý by ste sa pri výbere mali zamerať. Výhodou dnešnej doby je, že sa zameriava na prírodné materiály, ktoré sú pre našu pokožku prirodzené. Dámske nohavičky sú v kontakte s pokožkou po dlhý čas, a preto by ste sa mali zamerať na to, aby bol materiál dostatočne jemný a priedušný.

Ideálnou voľbou sú bavlnené dámske nohavičky. Prinášajú dostatočný komfort a pohodlie i počas celodenného nosenia. Bavlna vyniká svojou priedušnosťou a jemnosťou, a preto je vhodnou voľbou i pre náročné dámy. Skvelé kúsky dámskych nohavičiek objavíte i vo výpredaji. Je to možnosť ako získať kvalitné modely z príjemných materiálov za výhodnú cenu.

Veľkosť – môže zmiasť

Počas dňa sa naše telo mení. Bunky nasávajú vodu, a to je dôvod prečo je naša hmotnosť na konci dňa vyššia ako na začiatku. Veľkosť dámskych nohavičiek môže v tomto prípade zmiasť. Nikdy si nekupujte alebo nevoľte kúsok, pri ktorom už ráno cítite nepohodlie. Zarezávajúce sa línie sa budú počas dňa len zhoršovať a postupne vám pridávať stále viac a viac na nepohode.

Zamerajte sa na dámske nohavičky, ktoré nie sú príliš pevné, ani voľné. Ideálne je, ak je guma dostatočne pevná, aby nohavičky držali na svojom mieste, ale zároveň sa nezarezávala. V tomto prípade je ideálne voliť modely vyznačujúce sa širšou gumou, ktorá je na nosenie pohodlnejšou voľbou.

Nohavičky pod šaty – bez výrazných línií

V spoločenských šatách chceme zažiariť a cítiť sa výnimočne. Strih na telo však mnohým dámam robí vrásky ohľadne voľby vhodných dámskych nohavičiek. Žiadny strach. Zvoľte modely s vysokým pásom, ktoré dokážu krásne tvarovať postavu a zároveň sú pod spoločenskými alebo puzdrovými šatami do práce takmer neviditeľné.

Dámske nohavičky s vysokým pásom už dnes nie sú len funkčnou alternatívou. Sú doplnené krásnou čipkou a rovnako vynikajú premysleným dizajnom, ktorý ich posúva na úplne novú úroveň. Sú ideálnou voľbou pod spoločenské šaty i puzdrové šaty určené do práce.