Snáď ani neexistuje pomôcka na cvičenie, ktorá je natoľko užitočná pre kondíciu i zdravie ako fitness lopta. Táto na prvý pohľad veľmi jednoduchá cvičebná pomôcka vám pomôže so zdravotnými problémami a zároveň si s jej pomocou zlepšíte svoju kondíciu. Nemusíte dokonca ani chodiť do fitness centra. Gymnastické lopty sú veľmi lacné, skladné a cvičenie s nimi nie je nič komplikované ani pre úplných začiatočníkov.

Prečo si kúpiť fitness loptu

Fitness lopta celkom iste nebude u vás ležať zapadnutá prachom niekde v kúte. Pri cvičení s ňou sa zabavia vaše deti, vy i vaši starí rodičia. Pre každého bude prínosom v inom smere. Deti sa s ňou zahrajú a naučia sa správne sedieť. Starí rodičia pomocou fitness lopty zaženú bolesti chrbta, uľavia krížom a posilnia stabilizačný stred tela. Lopta sa zaradí aj medzi vaše obľúbené fitness pomôcky. Na lopte si pretiahnete po náročnom dni v práci celé telo a zapojíte pri cvičení veľké množstvo svalov. Ak loptu zaradíte do svojich tréningov, precvičíte si aj pri jednoduchých cvikoch povrchové a hĺbkové svaly. Je to spôsobené nutnosťou udržať stabilitu v rôznych pozíciách. Na gymnastickej lopte nemusíte len cvičiť, môžete na nej taktiež sedieť. V niektorých podnikoch ju administratívni pracovníci čiastočne využívajú ako náhradu za klasické stoličky. Dôležité je pri sedení na nej správna poloha tela. Nohy by ste mali mať rozkročené v šírke vašich ramien, chodidlá pritlačte pevne k zemi, špičky prstov na nohách nasmerujte dopredu a kolená musia byť v 90 stupňovom uhle.

Výhody cvičenia s fitness loptou

Aby bol váš tréning efektívny, zvoľte si správnu veľkosť fitness lopty. Tá sa určuje podľa vašej výšky. Ľudia s výškou od 150 do 165 cm potrebujú loptu s priemerom 45 až 55 cm, pri výške 165 až 175 cm zvoľte loptu o priemere 65 až 75 cm, veľmi vysokí ľudia by si mali kúpiť loptu s priemerom od 75 do 95 cm. S výberom vhodnej fitness lopty si hravo poradíte na stránkach e-shopu inSPORTline. Aké sú benefity cvičenie s loptou? Pri každom jednom cviku sa postupne zlepší rovnováha vášho tela. Cvičenie s loptou prispieva k budovaniu svalstva v centrálnej časti tela, ktorá je vašich stabilizačným bodom. Vďaka fitness lopte sa naučíte správne sedieť a nehrbiť sa. Už pri jednoduchom pohupovaní sa zmiernia bolesti chrbta a zlepší stav skoliózy. S fitness loptou sa stanú vaše tréningy zábavnejšie bez toho, aby ste zbytočne zaťažili kĺby. Môžete s ňou cvičiť i doma a nevyžaduje si veľa priestoru na uskladnenie. Túžite po lepšej kondícii, flexibilite a pohyblivosti? Kúpte si kvalitnú fitness loptu.