V dnešnej dobe nie je bicykel luxusom, ale bežným dopravným prostriedkom. Vo veľkých mestách je jazda na bicykli rýchlym spôsobom dopravy do práce. Bicykel je taktiež skvelým partnerom pre zdraviu prospešné trávenie voľného času a pre mnohých sa jazda na ňom stala celoživotnou vášňou. Bezpečnú a pohodlnú jazdu vám umožní jedine celoodpružený typ bicykla.

Budem potrebovať celoodpružený bicykel?

Na bežné jazdenie po rovnom povrchu v meste alebo po diaľnici vám bude stačiť hardtail bicykel s pevnou zadnou konštrukciou. Hardtail bicykel vám umožní rýchlu jazdu a je vhodný pre ľudí hľadajúcich fyzickú aktivitu, ktorá ich zbaví prebytočných kilogramov. Takéto bicykle majú nižšiu hmotnosť, a preto umožnia jazdcovi ľahšie stúpanie a komfortnú jazdu na dlhých trasách. Hardtail bicykle sú vhodné aj pre začínajúcich cyklistov a pre tých z vás, ktorí hľadajú lacnejší bicykel. V prípade, že máte radi divokú jazdu, náročnejší terén plný zákrut, kameňov alebo výmoľov, celkom iste uprednostnite crossové bicykle s celoodpružením. Takéto bicykle vás ochránia pred zranením aj v tom najťažšom teréne a ušetria vašu chrbticu pred otrasmi. Ovládanie celoodpruženého bicykla je hračkou aj pre úplných nováčikov a zaručuje pohodlnú jazdu za každých okolností. Musíte však rátať s tým, že celoodpružené bicykle sú drahšie a niektoré typy majú vyššiu hmotnosť.

Doprajte si pohodlie a bezpečie

Jazda na celoodpruženom bicykli je neporovnateľne komfortnejšia a dokonca aj pri strmých kopcov dodáva pocit istoty. Problémom pre tieto bicykle nie sú ani prekážky a skoky. Spomínali sme ich vyššiu hmotnosť, ktorá sa však v súčasnosti pri drahších modeloch stáva minulosťou. V prípade, že si priplatíte, môžete vlastniť celoodpružený bicykel s hmotnosťou pod 10 kilogramov. Pri pravidelnom čistení a starostlivosti vám bude takýto bicykel slúžiť dlhé roky. Nehľadajte kompromisy, ale kvalitu. Celoodpružené bicykle sú správnou voľbou. Pri kupovaní celoodpružených bicyklov si však dávajte pozor na ich kvalitu a značku. S výberom bicykla podľa vašich predstáv vám radi poradia predajcovia z internetového obchodu insportline.sk. Dajte prednosť profesionalite a bezkonkurenčným cenám kliknutím na webové stránky inSPORTline.