Cítite, že nie ste vo svojej forme? Ak sa nachádzate vo fáze zníženej fyzickej kondície, nezúfajte. U každého z nás sa predsa striedajú lepšie a horšie obdobia. Za pár týždňov sa vďaka pravidelnej športovej aktivite, jedálničku a fitness doplnkom dopracujete k vytúženému ideálu.

Krok k ideálnej figúre

Venovať sa športu je zdravé nielen pre telo, ale aj pre psychickú pohodu. Samotné cvičenie však nestačí. Ak sa chcete dopracovať k zdravému a pevnému telu, musíte sa v prvom rade začať správne stravovať. Vhodný fitness jedálniček a výživové doplnky tvoria 80 % vášho úspešného chudnutia a formovania tela. Krokom k ideálnej figúre sú taktiež kvalitné anabolizanty aktivujúce hormóny, ktoré podporujú rast svalov. V prípade, že ste sa fitness začali venovať len nedávno, iste oceníte zopár dobrých rád. V nasledujúcich riadkoch si povieme o zdravom fitness jedálničku a výživovým doplnkoch, ktoré vám dopomôžu k vysnívanej postave.

Zdravý fitness jedálniček

Základom zdravého fitness jedálnička sú kvalitné potraviny, ktoré podporia rast svalov. Preto by ste mali konzumovať dostatok bielkovín doplnených sacharidmi, vitamínmi a minerálnymi látkami.

Bielkoviny pre vyrysované svaly

Pomocníkmi pre budovanie a rysovanie svalov sú bielkoviny. Mali by tvoriť až 20 % jedálnička každého športovca. Živočíšne bielkoviny sa nachádzajú v mäse, mliečnych výrobkoch, vajciach a rybách. Rastlinné bielkoviny nájdete v strukovinách, cereáliách a obilninách. Aký je rozdiel medzi týmito dvomi typmi bielkovín? Živočíšne bielkoviny sú lepšie stráviteľné, obsahujú však viacej tukov a cholesterol. Rastlinné bielkoviny majú naopak nižší podiel tukov, ale nie sú tak vysoko účinné ako živočíšne. Ideálne je preto zaradiť do jedálnička oba druhy bielkovín. Riešením je taktiež príjem proteínov. Skvelou voľbou je srvátkový proteín, ktorý patrí medzi najrýchlejšie stráviteľné proteíny. Perfektnú figúru vám pomôžu vybudovať aj fitness doplnky.

Sacharidy pre energiu

Pri slove sacharidy sa vám možno vybaví priberanie na váhe. Nie je to však pravda. Cvičenie a aktívny život vyžadujú poriadnu dávku sacharidov. Bez sacharidov nedostáva vaše telo a ani svaly dostatok energie. To vedie k únave a zníženej výkonnosti. Zdravé sacharidy nájdete napríklad v ryži, zemiakoch alebo v celozrnných výrobkoch. Na rýchle doplnenie energie vám postačí aj banán, ktorý je zdrojom prírodných cukrov a vlákniny. Vyhýbajte sa však jednoduchým sacharidom skrytým v sladkostiach, sladkých nápojoch alebo bielom pečive. Ak sa vám zdá, že ste to so sacharidmi prehnali, zvýšte fyzickú aktivitu. Chudnutie podporia taktiež výživové doplnky vo forme spaľovačov tukov pred každým cvičením.

Vitamíny, minerály a tuky

Namáhané telo potrebuje na regeneráciu množstvo vitamínov a minerálnych látok. Takmer všetky procesy v ľudskom tele pracujú dokonale a zdravo vďaka týmto látkam. Pomocou vitamínov sa zrýchli váš metabolizmus a podporí imunita. Každý deň by ste si mali dopriať štedrú dávku zeleniny a ovocia. Nahradiť ich môžete aj vhodnými doplnkami pre kulturistiku a fitness. Odporúčame vám vysoko hodnotené a certifikované výrobky značky Swiss Pharma spĺňajúce moderné trendy zdravého životného štýlu. Nesmieme zabudnúť ani na zdravé tuky, ktoré vám pomôžu bojovať s únavou, podporia mozgovú činnosť, pomáhajú srdcu a eliminujú zápaly v tele. Zdravé tuky nájdete v morských plodoch a rybách, orechoch, strukovinách alebo v klíčkoch.