Skvelú postavu nie je možné získať len navštevovaním fitness centier, ale aj v pohodlí domova alebo v prírode. Treba len vedieť, ako na to a výsledky sa dostavia skôr, ako budete čakať.

Ide to aj bez činiek

Získať doslova nové telo sa dá aj bez ťažkých činiek a to pomocou rôznych cvikov či kardia. Ak ste pohodlný a nechce sa vám niekoľkokrát za deň utekať do posilňovne alebo na to naozaj nemáte čas, urobte si vlastné fitko. Výhodou je, že ušetríte za vstupné a cestovanie, no okrem toho sa nebudete musieť s nikým deliť o pomôcky a budete sa cítiť pohodlne. Výborným tipom na domáce cvičenie je pilates, ktorý je ako šport veľmi nenáročný. Stačiť vám bude dobrá podložka a návod, ako na to. Pomocou neho cvičíte s vlastnou váhou, kedy sa posilňuje vonkajšie aj vnútorné svalstvo. Asi najlepším pohybom, aký môžeme svojmu telu dať, je klasický beh, počas ktorého nielen spaľujeme tuky, ale aj tvarujeme telo.

Na túto aktivitu nám treba len vhodné oblečenie a priestor, kde sa môžeme doslova vybehať. Keďže ide o vonkajšiu činnosť, vykonávať ju môže každý, kedy sa mu zachce. Prekážkou často nebýva ani zlé počasie, na ktoré sa dá pripraviť a zvyknúť si. Beh mnohí využívajú aj ako psychohygienu po namáhavom pracovnom dni alebo ako súčasť venčenia svojich miláčikov. Výbornou voľbou sú aj cviky s vlastnou váhou, kedy nič iné, ako svoje telo nepotrebujete. Stačí si naštudovať rôzne možnosti a nájsť kúsok miesta, kde si poriadne zacvičíte. Dobré je pri tomto tréningu meniť väčšiu záťaž za menšiu tak, aby sme si aj oddýchli, no aj telo poriadne zaťažili. Tipom, ako sa dostať do formy, je aj behanie po schodoch, ktorým si naozaj dáte do tela. Treba mať k dispozícii nejaké väčšie schodisko, kde môžete trénovať niekoľko minút.

Najlepšie možnosti v tomto smere majú ľudia žijúci v panelákoch, kde okrem výťahu majú aj veľa schodov. Dole by ste sa ale mali zviesť spomínaným výťahom a to z dôvodu, aby ste čo najmenej zaťažovali kolená.

Vychytávkou sú domáce stroje

V prípade, že chcete svoje cvičenie v pohodlí domova posunúť do úplne iného levelu, je dobré zaobstarať si nejaké fitness stroje. Výborným tipom sú napríklad rotopedy, známe aj ako stacionárne bicykle. Po odcvičení tréningu svoj výkon znásobíte ešte pár minútami strávenými na stroji, kde naberiete kondíciu a vydáte zo seba všetku negatívnu energiu. Odporúčaným je aj stepper, ktorý milujú najmä ženy. Možností, ako si vybaviť vlastné domáce fitko je niekoľko, stačí len trochu fantázie. Inšpirovať sa môžete u predajcu inSPORTline, ktorý disponuje širokou ponukou zo sveta športu.