Nedostatok svetla v zime vedie k nadmernej únave. Cítime sa unavenými, čo potom vyvrcholí jarnou únavou. Tá nie je žiadnou chorobou, ale reakciou nášho tela na to, že mu niečo chýba – už zmienené slnečné svetlo, ale aj vitamíny a minerály. Ako sa vzpružiť a nezaspať v práci pri počítači, či cestou domov za volantom?

Klasickým životabudičom je kofeín

Lenže ak začneme viac „kávičkovať“, čoskoro sa ozve náš žalúdok. Pre pitný režim sú v tomto období najlepšie zeleninové šťavy bohaté na vitamíny a minerály. Kofeín radšej užívajte ako vhodný doplnok stravy. Takým je Kofex.

Kofex si získal meno ako skvelý partner nielen na cesty

Najčastejšie sa s odporúčaním užívať kofeín v tabletkách stretávame v lete pred dlhou cestou na dovolenku. Ale tá nás často čaká aj teraz v zime. Stačí, že sa rozhodneme vyraziť si na hory trošku ďalej za hranice. Stmieva sa veľmi rýchlo, a my o to viac podliehame únave. Mať pri ruke koncentrovaný kofeín sa hodí. Drahé presladené kávy na benzínových pumpách rozhodne nie sú správnym riešením.

Doplnok stravy Kofex, ktorý vyrába Naturvita, je však vynikajúcim pomocníkom aj proti predjarnej a jarnej únave. Kofeín v tablete nás veľmi rýchlo zobudí a neuženieme si hanbu kvôli tomu, že zaspíme v práci. A že k tomu dnes a denne nemáme vôbec ďaleko! Stačí, že sa behom dňa vonku zatiahne a na nás padne nezvládnuteľná únava. Kofex je prvá pomoc proti nej. Kúpite ho v e-shope Greenlike.sk.

Ideálne zloženie proti únave

Kofex vás povzbudí keď potrebujete zostať pozornými, ostražitými a sústredenými. V jednej tablete obsahuje až 40 mg kofeínu a 10 mg kofeínu z guarany (Paullinia cupana), ktorá je uznávaným bojovníkom proti únave. Milujú ju napríklad študenti, keď sa musia pred skúškami venovať aktívnejšie štúdiu.

Pripravte sa včas na jarnú únavu

Nebude to dlho trvať a na dvere zaklope jar. S ňou príde aj jarná únava. Po ruke majte Kofex ako zdroj rýchleho reštartu. Ale včas, najlepšie už teraz, začnite doplňovať potrebné, telu chýbajúce vitamíny a minerály – vitamín C, vitamíny B-komplexu, E vitamín, vitamín D3, z minerálov zinok a horčík. Len tak zvládnete jar bez únavy a zostanete efektívnymi.