Hľadáte pomocníka na cvičenie, ktorý by doplnil vaše domáce fitnes? Skúste sa zamerať na posilňovaciu lavicu. Je to všestranný posilňovací stroj, ktorý vám pomôže precvičiť rôzne svalové partie.

Na čo slúži posilňovacia lavica?

Pri zariaďovaní domáceho fitnes alebo kútika na cvičenie väčšina prívržencov športovania kupuje hlavne kardio stroje. Posilňovacie veže, závažia alebo posilňovacie lavice si vyberajú skôr ľudia, ktorí cvičeniu naozaj rozumejú. Začiatočníci v cvičení by si však mali uvedomiť, že kardio je síce skvelé na spaľovanie tukov, ale nie na spevnenie svalstva. Pre vybudovanie súmernej a pevnej postavy je potrebné skutočné posilňovanie. Posilňovanie pomôže pri zhadzovaní kilogramov dokonca viac ako hodiny strávené behaním alebo bicyklovaním. Preto je kúpa posilňovacej lavice perfektnou investíciou do vašej kondície a zdravia.

Aká posilňovacia lavica je tá pravá pre mňa?

Rozhodli ste sa, že posilňovacia lavica sa stane súčasťou vášho fines vybavenia. Akú by ste si mali vybrať? V zásade sa lavice delia do troch skupín: lavice na posilňovanie svalov chrbta, brušných svalov alebo bench-pressové. Vaše rozhodnutie akú lavicu si máte vybrať, závisí od toho aké svalové partie chcete precvičovať. Ak chcete posilňovať viac svalových partií, dajú sa zakúpiť aj lavice kombinované a multifunkčné. Väčšina mužov siaha po bench- pressových laviciach. Vďaka nim sa dajú precvičiť všetky svaly hornej časti tela. Naopak ženy majú radi posilňovacie lavice na posilnenie brušného svalstva.

Na čo sa treba zamerať pri kúpe posilňovacej lavice?

Veľký výber kvalitných lavíc nájdete v internetovom obchode inSPORTline. Na stránke tohto internetového obchodu vám radi poradia s ich výberom. Zamerajte sa však na parametre ako polohovanie, materiál čalúnenia a nosnosť. Variabilita polohovania umožňuje sklon lavice do rôznych uhlov. Materiál čalúnenia by mal byť pohodlný a vydržať aj väčšie záťaže. Investujte do kvality a poobzerajte sa po laviciach čalúnených pravou kožou. Konštrukcia z kvalitnej ocele je zárukou dlhej životnosti. Nosnosť lavice nie je len o vašej váhe. Pripočítajte si k nej aj hmotnosť závaží, ktoré chcete pri cvičení používať.