Tipy, ako si posilniť a upevniť partnerský aj milostný život
Tipy, ako si posilniť a upevniť partnerský aj milostný život

Nič sa nevyrovná tomu úžasnému pocitu búšeniu srdca a motýlikom v bruchu. Nová láska je v prvých týždňoch a mesiacoch najmä o vzrušení a vzájomnej príťažlivosti. Po určitom čase sa však iskra môže vytratiť, uhasiť romantiku a vzťah uviazne v rutine. Stalo sa to aj vám? Nezúfajte.

Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi, ako si aj v dlhoročnom vzťahu pestovať vášeň, lásku a sexualitu.

Ako rozpoznáte, že váš vzťah stratil iskru?

Ak sa nachádzate s niekým vo vzťahu už niekoľko rokov, váš vzťah prirodzene prechádza rôznymi fázami. Či už sú to rôzne stresové faktory, finančné problémy alebo rodinné povinnosti, je ľahké venovať pozornosť iným veciam, než svojmu partnerovi. Ako spoznáte, že vám vo vzťahu chýba iskra:

  • Neexistuje žiadny fyzický dotyk a vytratila si intimita. Žiadne držanie sa za ruky, maznanie, vrúcne objatia a dávanie komplimentov
  • Už spolu „nerandíte“, neoslavujete žiadne výročia ani narodeniny
  • Prestali ste sa snažiť. Či už po psychickej alebo fyzickej stránke. Nezáleží vám na tom, ako vyzeráte a čo si o vašom vzhľade myslí váš partner
  • Vytráca sa záujem trávenia času spolu. Namiesto toho, aby ste trávili čas s vašou polovičkou, hľadáte spoločnosť u priateľov

Tip: Poznáte dôvody, prečo hľadáme partnerské vzťahy?

5+1 tipov, ako si posilniť partnerský vzťah

1.Komunikujte

Pamätáte si, kedy ste sa naposledy skutočne rozprávali so svojím partnerom? Komunikácia je v každom vzťahu nevyhnutná. Rozprávanie neznamená len “small talk” pár minút pred spaním. Znamená to zdieľať skutočné, emocionálne spojenie so svojou milovanou osobou, vidieť veci z ich pohľadu, robiť si plány do budúcnosti a zistiť, čo váš partner práve prežíva a ako sa cíti.

To isté platí aj o rozhovoroch o sexuálnom živote. Niektoré pary sa často sťažujú na nezhody v partnerskom sexuálnom živote, pretože sa nevedia porozprávať o problémoch. Je dôležité nájsť si čas na dôverný rozhovor a otvorene vyjadriť svoje priania a túžby a vylepšiť si tak intímny život.

2. Naplánujte prekvapenie

Plánovanie rande s prekvapením je skvelý spôsob, ako sa vymaniť zo zabehnutých koľají a ukázať partnerovi, že na neho myslíte, a že vám na ňom záleží. Vyhraďte si preto čas vo vašom kalendári pre svojho partnera a strávte kvalitný čas robením niečoho, čo máte obaja radi.

Či už ide o drink alebo večeru, návštevu múzea alebo iba prechádzku, váš partner uvidí, že vám na ňom záleží a vy si obaja tak pripomeniete dôvody, prečo ste spolu a že chcete na vašom vzťahu aj naďalej pracovať.

3. Vzdelávajte sa – eroticky

Využite silu internetu a preskúmajte rôzne sexuálne praktiky, milostné polohy či erotické hry a meditácie. Existuje mnoho možností, ako si okoreniť sexuálny život, ktorý ste možno už dlhšiu dobu udržiavali na rovnakej línii. Naberte odvahu, buďte otvorený novým možnostiam a skúsenostiam. Uvidíte, že takéto poznanie dokáže obohatiť milostný život aj u vás.

Inšpirácia: Vyskúšajte niečo nové. Naštudujte si návod, ako na análny sex.

4. Trávte čas oddelene

Čas strávený od seba môže byť niekedy dobrá vec. Aj keď je to len hodina na lekcii jogy alebo víkend v horách s priateľkami, ak strávite nejaký čas od seba, v skutočnosti poskytnete vášmu partnerovi priestor na to, aby ste mu chýbali a naopak.

Robiť svoje vlastné veci vám tiež poskytne vymaniť sa z bežnej rutiny a o starostlivosť o seba netreba ani hovoriť. Ak si raz za čas urobíte čas pre seba a urobíte to, čo chcete, zvýši to vaše sebavedomie.

5. Posilnite váš intímny život zážitkami

Posilnite váš intímny život zážitkami
Posilnite váš intímny život zážitkami

Jednou z ďalších možností ako si osviežiť milostný život je zvodná erotická bielizeň. Bielizeň napomáha k tomu, aby sme sa cítili atraktívne a prirodzene sa tým zvyšuje aj záujem o sex. Erotickú bielizeň môžete dokonca zakomponovať aj do predohry a zvýšiť tak vzrušenie. Dôležité je však nájsť a vystihnúť ten správny okamih.

Osvieženie v sexe prichádza často v slávnostných, nevšedných chvíľach, na dovolenke, cez Vianoce, a tak to ma byť.

Tip: Erotické spodné prádlo určite nezabudnite využiť aj pri vašej svadobnej noci.

6. Bavte sa

Dokonca aj v tom najlepšom vzťahu sa po niekoľkých rokoch môže vytratiť chuť na sex. Zmeňte to:

  • Buďte dobrodružní. Možno ste nikdy nemali sex na podlahe alebo na odľahlom mieste v lese. Teraz je možno čas to vyskúšať
  • Buďte zmyselní. Vytvorte si prostredie na milovanie, ktoré osloví všetkých päť zmyslov. Sústreďte sa na pocit jemnosti pokožky, rytmus príjemnej melódie, vôňu v miestnosti či svetlo sviečok. Použite toto zmyslové vedomie pri milovaní so svojím partnerom
  • Buďte hraví. Doprajte si spoločný bublinkový kúpeľ a dostaňte sa do nálady
  • Buďte kreatívni. Rozšírte váš sexuálny repertoár a obmieňajte vaše scenáre. Napríklad, ak ste zvyknutí milovať sa v sobotu večer, vyberte si nedeľné ráno. Experimentujte s novými pozíciami a aktivitami. Vyskúšajte sexuálne hračky a ako aj už spomínanú sexy spodnú bielizeň

Nečakajte. Urobte zmenu namiesto toho, aby ste dúfali, že to urobí váš partner. Túžba, sex a fyzická intimita určite stoja za boj. Ak túžba a iskra vo vzťahu pominula, no na vašom partnerov vám nesmierne záleží, berte to ako znamenie, aby ste na vašom vzťahu zapracovali.

Dominika Blchová, SEO služby a copywriting