Pozor na kvalitu služieb! Ako spoznať dobrý kadernícky salón
Pozor na kvalitu služieb! Ako spoznať dobrý kadernícky salón

Kadernícke salóny nájdete vo väčších mestách na každom rohu. Ich kvalita kolíše od skvelých služieb cez priemernosť až k totálne neodbornému prístupu. Pre niekoho je smerodajná cena. Avšak cena nie vždy konsoliduje s ponúkanými službami. Najdrahší salón v centre môže mať horšie služby ako malé kaderníctvo na konci mesta. Ako spoznať, že je kaderníctvo naozaj kvalitné a s jeho službami budete spokojní?

Nedajte sa zlákať luxusnými priestormi

Tlmené farby, exkluzívne vyzerajúce lustre, pohodlné kožené sedačky a na stenách nádherné koláže. Toto všetko môže na prvý pohľad evokovať luxus, ktorý veľa ľudí spája s kvalitou. Samozrejme, že kaderníctvo má mať priestory príjemne zariadené, sedenie pohodlné a jeho vybavenie najlepšími kaderníckymi pomôckami je samozrejmosťou. Všetky služby sú však o ľuďoch a nie o veciach. Preto je kadernícky salón tak kvalitný ako kvalitné, profesionálne kaderníčky či kaderníkov zamestnáva. Viete, ako zistíte kvalitu kaderníčky?

Šikovná kaderníčka = maximálna spokojnosť

Zahrajte sa na detektíva a zistite si recenzie na kaderníctvo

Možno ste v meste nová alebo chcete zmeniť kaderníctvo. V tomto prípade sa budete musieť zahrať na detektíva a opýtať sa susedky, známych alebo kolegýň, ktorý salón navštevujú a či sú s jeho službami spokojné. Dnes sa dá o danom kaderníctve veľa zistiť na internete. Zapojte sa do diskusií, pátrajte v recenziách. Smerodajné sú hlavne výsledky práce kaderníčky, takže ak vidíte na hlave vašej známej nový účes, tak sa jej spýtajte, kde jej tú nádheru vyčarovali.

Dobrá kaderníčka berie do úvahy vašu predstavu a pridá svoje skúsenosti

Iste to poznáte, videli ste susedu s novým zostrihom a ihneď túžite aj vy nosiť na hlave podobnú kreáciu. Dobrá kaderníčka si vaše predstavy vypočuje, a ak je daný účes k vašej tvári či vlasom vhodný, tak vám vytvorí presne taký zostrih ako ho opíšete. No nie za každú cenu. Kaderníčka vám musí vedieť poradiť, čo je pre vaše vlasy a pre vás najvhodnejšie. Musí byť tak trochu psychológ a prihliadať aj na váš životný štýl a štýl obliekania.

Dobrá kaderníčka rozumie nielen vlasom, ale má tiež prehľad vo vlasovej kozmetike

Kaderníčka by vám mala vedieť pomôcť so zmenou účesu a poradiť vám, akú kozmetiku by ste mali používať. Dobré kaderníctvo spoznáte podľa vlasovej kozmetiky, ktorú aplikuje a predáva. Napríklad značka Kérastase patrí momentálne k top produktom v tejto oblasti. Zo salóna by ste mala odísť s novým účesom, novými vedomosťami a vzorkami kvalitnej kozmetiky.