Vo všetkých ročných obdobiach je potrebné sa správne starať o svoju pokožku. Koža je citlivá na nedostatok vody, ale dehydrovaná koža je spôsobená nedostatkom látok, ktoré vodu v koži zadržujú. Každý deň Vašu pokožku vystavujete celému radu nepriaznivých faktorov, ktoré dehydratáciu a stratu jasu spôsobujú.

Faktory, ktoré spôsobujú dehydratáciu

  • Environmentálne faktory: Vietor, chlad, zima, UV žiarenie, znečistené ovzdušie
  • Emocionálne faktory: Stres a únava
  • Vonkajšie faktory v podobe cigariet a alkoholu
  • Veľmi dráždivé, detergentné, čistiace a vysúšajúce kozmetické prípravky
  • Určité typy liečby, napr. liečba akné alebo liečba na zníženie cholesterolu

Nezáleží, či máte suchú, mastnú alebo zmiešanú pleť, dehydratácia môže postihnúť v určitých ročných obdobiach každý typ pokožky a pre prirodzenú rovnováhu je potrebné dodržovať tri základné pravidlá, bez ktorých sa hydratovaná pleť nezaobíde.

Čistiť, mastiť a chrániť

Prvým krokom je použitie jemného peelingu v oblasti tváre a dekoltu

Nasleduje použitie zvlhčujúceho a odličovacieho mlieka, ktorým odstránite make-up a nečistoty

Pre odstránenie nečistôt použite micelárnu vodu

Na záver to najdôležitejšie, hydratácia, kedy aplikujte na vyčistenú pokožku denný krém / na noc výživný nočný krém. Voľba prípravku je individuálna a záleží tiež na Vašom veku.

Dehydrovanú pokožku je potrebné tiež chrániť pred slnečnými lúčmi. Vyberajte opaľovacie krémy alebo oleje, ktoré poskytujú vysokú ochranu pred škodlivými účinkami UV žiarenia a zabraňujú tak predčasnému starnutiu kože.

Dodržujte pitný režim (minimálne 2 litre denne), naopak obmedzte čo najviac kontakt s vodou, miesto mydla používajte sprchovacie gély s krémovým zložením. Doprajte si pleťovú masku aspoň dvakrát do týždňa a občas zájdite na masáž. Kvalitnou masážou z mazových žliaz vylúčite tuk, čím pokožku dobre premastíte a do pokožky potom lepšie prenikajú živiny obsiahnuté v hydratačných prípravkoch. Pri dehydratovanej pokožke hovoríme o prechodnom stave a pri dostatočnej starostlivosti ju dostanete do pôvodného stavu, kedy bude znovu žiariť.