Snáď každá žena sníva o krásnom plochom brušku, štíhlejších stehnách a celkovo pevnejšom tele, teda o tzv. ideálnej „forme“ do plaviek. V lete chce vyzerať dobre každý a tak s príchodom jari nie je na čo čakať. Dlhšie a teplejšie dni jari sú práve ideálnym časom, kedy začať pracovať na svojej vytúženej postave.

Aby vám vaše dámske plavky sadli a aby ste v nich boli so sebou spokojné, nepotrebujete zbytočné drastické diéty, ide to aj efektívne a hlavne zdravo.

Pripraviť sa do plaviek nie je len o chudnutí, ale hlavne o konečnom dobrom pocite zo seba. Príprava do plaviek je tak skôr synonymom zmeny a mentálnym nastavením pre nový zvyk a zdravší životný štýl.

Ako sa pripraviť do plaviek efektívne a zdravo?

Základ vždy bola a aj bude strava. Tým, že jedlom energiu do tela prijímate, je potrebné ju aj vydávať, inak sa to odzrkadľuje na váhe. Ak chcete schudnúť je to jednoduché, musíte prijať menej kalórii než vydáte. Najlepšie to funguje v kombinácii s pohybom, čo ale nemusí nutne predstavovať mučivé hodiny v posilňovni.

S pohybom môžete začať malom a už aj minimálne zmeny vedia s postupom času spraviť veľký výsledok. Skúste obmedziť auto a nahraďte ho prechádzkami alebo oprášte bicykel. Namiesto výťahu použite schody alebo si zabehajte. Krásne počasie predsa láka von a pobyt na čerstvom vzduchu prospeje nie len vášmu telu, ale aj mysli.

Jednodielne plavky často zakrývajú postavu, no ak sa ňou v lete chcete pýšiť, pripravte na zmenu nie len svoju psychiku, ale aj chladničku.

Nevyhýbajte sa zelenine, ktorá obsahuje dôležité minerály a vlákninu pre správne fungovanie organizmu. Snažte sa obmedziť zbytočné prázdne kalórie ako je cukor a múka a nahraďte ich výživnejšími potravinami. Ak prijmete o niečo menej ako vydáte a pridáte k tomu aj pohyb, kilá pôjdu dole a postava sa vám spevní.

Nezabúdajte ani na pitný režim, čo platí v teplých mesiacoch dvojnásobne.

Forma do plaviek je dlhodobý cieľ

Leto je plné radosti, no problém nastáva po lete, keď sa po schudnutí priberie naspäť a často aj niečo navyše. Krásne dvojdielne plavky a vyformované telo by mali byť dlhodobým cieľom a leto slúži len ako taký odrazový mostík. Dôležité je vybudovať si návyk, ktorý sa statne automatickým po celý rok. Zmena by nemala byť trest, ale naopak radosť z premeny za lepším telom.