Muži si potrpia na svoje auto. Ženy na svoj výzor. Tak ako muži doprajú svojmu autu najkvalitnejší benzín a najlepší motorový olej, tak by aj každá žena mala dopriať svojej pleti len to najlepšie. Pri každodennej starostlivosti a ošetrení pleti prípravkami so správnym zložením bude vaša pleť nielen zdravo vyzerať, ale aj pomalšie starnúť.

Dávajte si pozor na zloženie pleťovej kozmetiky

Je ťažké na prvý pohľad odhadnúť, ktorá pleťová kozmetika je naozaj zdravá a kvalitná. Pod vplyvom reklamy dáva veľa spotrebiteľov prednosť značke pred preukázateľným účinkom. Veď čo je propagované celebritami a influencermi, to musí byť celkom iste aj kvalitné. Chyba! Nedajte sa oklamať a pri kupovaní pleťovej kozmetiky nehľaďte na cenu a už vôbec nie na odporúčania známych osobností. Viete, ktorým zložkám v prípravkoch na pleť by ste sa mali vyhnúť? Veľa výrobcov pridáva do kozmetiky ftaláty, ktoré síce dodajú prípravku krásnu vôňu, ale zároveň vašu pleť doslovne zabíjajú. Ftaláty vyvolávajú kožné alergie a dráždia pokožku. Ďalšou veľmi častou súčasťou kozmetiky bývajú silikóny. Na jednej strane sú známe svojim zjemňujúcim účinkom a na druhej strane sú značne toxické. Silikóny navyše zabraňujú pokožke dýchať a upchávajú póry.

Pleťová kozmetika, ktorá naozaj pomáha

Pri bežnej návšteve drogérie nemáte často čas podrobne študovať malé písmenká na etikete výrobku, ktoré vás informujú o jeho zložení. Riešením sú internetové predajne. Na stránkach e-shopu naureus.sk nájdete množstvo kvalitnej prírodnej kozmetiky za skvelé ceny. A čo by ste mali v zložení pleťovej kozmetiky preferovať? Pleti prospievajú látky ako retinol, glycerín, vitamíny E a C, koenzým Q 10 a zázračná kyselina hyaluronová. Najlepším riešením pre vás a vašu pleť je však jednoznačne prírodná kozmetika. Skúste vyskúšať produkty firmy Nobilis Tilia a budete príjemne prekvapení ich rýchlym a hlavne priaznivým účinkom. Táto certifiková BIO kozmetika pochádzajúca z Českej republika využíva vo všetkých svojich výrobkoch len prírodné zdroje. Tým odborníkov značky Nobilis Tilia je vytvorený z profesionálov v oblasti kozmetiky, ktorí svoje odborné znalosti získali v zahraničí. Vďaka tomu je kozmetika Nobilis Tilia zárukou toho najlepšieho, čo nám príroda môže dať.