Uvažujete nad tým, že by ste si kúpili hrazdu? Táto myšlienka je naozaj dobrým nápadom. Hrazdy nie sú len doménou športových centier. Ich výhodou je, že zaberú málo miesta, a preto sú vhodné na cvičenie v domácom prostredí. Veľká variabilita cvikov a možnosť cvičenia s vlastnou váhou spravili z hrazdy obľúbený športový nástroj množstva ľudí.

Prečo je kúpa hrazdy dobrým nápadom

Jednoduchá inštalácia a zároveň aj používanie hrazdy spravili z tejto pomôcky na cvičenie hit medzi priaznivcami posilňovania. Hrazdy sa dajú v dome alebo byte upevniť prakticky kdekoľvek a nezaberú skoro žiadne miesto. Niektoré typy môžete po cvičení demontovať a jednoducho schovať pod posteľ. Cvičenie na hrazde nie je len doménou mužov, ale našlo si veľa priaznivcov aj z radov nežnejšieho pohlavia. Pomocou závesných cvikov si na hrazde vybudujete a vyrysujete bicepsy, chrbtové svaly, prsné svaly, ramená a brušné svalstvo.

Vyberte si správny typ hrazdy

Ak sa začnete o kúpu hrazdy zaujímať, zistíte, že máte na výber z viacerých druhov. Veľa športovcov najskôr siahne po hrazde, ktorá sa dá upevniť do dverí. Jej nízka cena však zodpovedá aj nízkej kvalite. Pri cvičení na tomto type hrazdy často dochádza k jej uvoľneniu a následne nepríjemnému zraneniu. Zároveň hrozí aj poškodenie zárubní dverí. Rozumnejším variantom je hrazda na stenu. Upevnenie hrazdy na stenu je jednoduchou záležitosťou. Pomocou skrutiek je jej inštalácia hračkou. Hrazda na stenu má vyššiu nosnosť a výšku umiestnenia si môžete prispôsobiť svojim potrebám. Obľúbeným modelom sú taktiež stropné hrazdy alebo bradlá. Pri výbere hrázd zohľadnite aj to, ktoré svalové partie túžite vylepšiť.

Čo by ste si mali všímať pri kúpe hrazdy

Pred kúpou hrazdy si premyslite jej umiestnenie a dobre vymerajte daný priestor. Pri hrazde platí pravidlo, že najdôležitejší je materiál, z ktorého je vyrobená. Jednoznačne vyhráva oceľ, ktorá je pevná a odolá aj veľkým záťažiam. Na škodu nie je ani protišmyková úprava úchopov. Samozrejme, že hrazda musí vydržať nápor vašej váhy, a preto sa zamerajte na jej nosnosť. Veľkú výhodu majú hrazdy nastaviteľné, ktoré vám umožnia reguláciu šírky. Informujte sa aj na spôsob montáže a možnosť dokúpenia doplnkov. Neviete, kde hrazdy hľadať? Kliknite na stránky internetového obchodu inSPORTline, ktorý ponúka široký výber všetkých typov hrázd za priaznivé ceny.