Snom každého športovca je domáce fitnes. Bohužiaľ táto túžba často zostáva len snom. Na jednej strane stoja proti vám priestorové obmedzenia malých bytov a na druhej finančné možnosti. Fitnes však nie je len o veľkých a drahých strojoch. S gumou na cvičenie viete posilniť mnohé svalové partie a zlepšiť si celkovú kondíciu bez zaťaženia peňaženky.

Na čo mi bude guma na cvičenie

Iste každý pozná činky a niektorí z vás ich aj denne využívajú pri tréningu. Gumy na cvičenie (alebo posilňovacie gumy) sú skvelou náhradou činiek. Fungujú na princípe odporu pri ich naťahovaní. Gumy na cvičenie sa dajú zakúpiť v rôznych prevedeniach a možnostiach odporu. Čím je guma hrubšia, tým viacej sily budete musieť vynaložiť pri cvičení s ňou. Naopak menej pevné, flexibilnejšie gumy, využijete pri relaxačnom alebo rehabilitačnom cvičení. Profesionálnym športovcom však nebudú gumy na cvičenie stačiť. Sú pre nich skôr doplnkom ku klasickému posilňovaniu. Začiatočníci naopak ocenia  jednoduchú manipuláciu a variabilitu cvikov. Veľký výber gúm na cvičenie pre každého milovníka športu nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Stále váhate s kúpou gumy na cvičenie? Skúste si spraviť prieskum na internete a budete prekvapení aké množstvo cvikov sa dá s gumami robiť. Na začiatku vám pomôžu inštruktážne videá a neskôr si budete vedieť zostaviť svoj vlastný tréningový plán.

Ako si vybrať gumu na cvičenie

Činky sú skvelým pomocníkom pri cvičení, ale posilňovacie gumy majú jednu veľkú prednosť. Je ňou skladnosť. Po odcvičení ich viete uložiť jednoducho do zásuvky a nebudú vám zavadzať.  Vybrať si môžete z viacerých typov gúm na cvičenie. Pri výbere si rozmyslite, ktoré svalové partie chcete precvičiť a aj akú silu odporu očakávate. Odpor posilňovacích gúm je uvádzaný v kilogramoch t.j. odpor 20 kilogramov sa rovná dvadsaťkilogramovej činke. Stretnúť sa môžete aj s ich farebným označením. Bledšia farba gúm znamená nižší odpor a tmavšie gumy majú odpor vyšší. Ak plánujete pravidelné cvičenie, dajte prednosť modelom s úchopmi. Guma sa vie v opačnom prípade zarezávať do rúk. Dôležitá je aj dĺžka gumy. Rôznu dĺžku budete potrebovať na posilnenie rúk a inú ako odpor pri drepoch. Gumy na cvičenie bývajú vyrábané z latexu alebo polypropylénu. Oba materiály sú kvalitné a záleží len na vás, ktorému dáte prednosť.