Cesnak je superpotravina a prírodný liek s mnohými pozitívnymi účinkami na zdravie. Ale ako ho denne užívať, keď je z nás potom cítiť na niekoľko metrov?

Užívanie cesnaku je spojené s mnohými problémami. Predovšetkým náš telesný zápach začne byť dosť odpudivý. To, že sme jedli surový cesnak, nie je poznať iba z našich úst. Cesnak je často cítiť aj cez kožu z potu. Zubná pasta a kefka rozhodne nepomôžu. A parfum to dokáže často ešte viac zhoršiť.

Druhým problémom pri užívaní cesnaku je, že jeho účinné látky sa zachovávajú iba v surovom cesnaku. Varením a ďalšími tepelnými úpravami o ne prichádzame. Ako ho potom užívať v dostatočnom množstve?

Cesnak v tabletke

Riešením oboch problémov je užívať cesnak v tabletke. Doplnok stravy Allicor, ktorý vyrába česká spoločnosť NATURVITA, zachováva účinné látky surového cesnaku. Tabletky sú potiahnuté jemným filmom, vďaka ktorému sa tabletka nerozpustí už v žalúdku, ale až keď sa dostane do tenkého čreva. Tým sa zabráni precitlivenosti žalúdku a jeho sliznice na cesnak. Súčasne zabránime vydychovaniu cesnakového pachu. Allicor kúpite výhodne v e-shope Greenlike.sk.

Allicor sa predáva aj v ďalších variantách, ako Allicor Forte s provitamínom A (beta-karotén), vitamínom C, E a P (rutínom). Treťou variantou obľúbeného produktu je Allicor špeciál s beta-karoténom (provitamín A), vitamínom C, s bioflavonoidmi z citrusových plodov, s chrómom a so zinkom. Tento posledný výrobok je určený hlavne pre diabetikov. Chróm totiž prispieva k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi a zinok k normálnemu metabolizmu sacharidov.

Prečo užívať cesnak podľa ľudovej medicíny?

Cesnak je pomocníkom aj prevenciou proti nachladnutiu, chrípke, angíne, aj pri chronických chorobách dýchacích ciest. Má schopnosť znižovať tlak a pomáha pri aterioskleróze. Pomáha pri liečbe kŕčových žíl. Znižuje cholesterol v krvi. Zlepšuje stav črevných a žalúdočných potiaží. Pri lokálnej aplikácii je účinný proti plesniam, bradaviciam aj oparom.