Zariaďujete spálňu a neviete, ako vybrať správny matrac bez toho, aby ste jeho kúpu neskôr ľutovali? V prvom rade je potrebné zistiť všetky dôležité kritériá, pri ktorých sa budete musieť rozhodovať. Posteľ nie je krátkodobá záležitosť, ale používať ju budeme roky, až desaťročia.

Rozmer, kvalita, dizajn, cena

Kritérií, pri ktorých sa budete musieť zamýšľať a rozhodovať, je v prípade postele naozaj veľa. Je dobré ujasniť si dopredu, čo hľadáte a čo od postele očakávate. Nie vždy je nevyhnutné kupovať to najdrahšie na trhu, spokojní môžeme byť aj s lacnejšími výrobkami. Všetko závisí od kvality a vlastností, ktoré by mali byť na prvom mieste.

Základom výberu sú rozmery postele, matracu a roštu. Všetky tieto komponenty k sebe musia dokonale zapadnúť, inak by ste sa dopustili veľkej chyby. Kvalita je nie vždy odrazom ceny a preto je dobré sledovať najmä vlastnosti výrobku a preferencie predajcu. Vo všeobecnosti ale platí, že pri kúpe nového matraca by sme nemali šetriť ako sa len dá, pretože ide o investíciu na dlhé roky, ktorá má vplyv na našu spokojnosť a zdravie. Je dobré v rámci kúpy matraca a roštu investovať do kvality, čo má za následok dlhšiu životnosť výrobku a lepšie vlastnosti.

Iná situácia nastáva, ak plánujete matrac umiestniť na chate alebo na mieste, kde prespávate len občas. V tom prípade postačí aj lacnejší matrac, no všetko závisí od toho, ako často a dlho ho chcete využívať. Aby ste to pri kúpe mali jednoduchšie, pamätajte na to, že každé jedno euro je vo väčšine prípadov odrazom lepšieho a kvalitnejšieho spánku.

Matrac do manželskej postele

Vyberať do manželskej postele jeden spoločný matrac s rovnakými vlastnosťami nie je tým najlepším riešením. Každý človek má svoju obľúbenú polohu pri spánku, inú výšku a hmotnosť a preto by mal byť matrac prispôsobený osobným charakteristikám. Aby splnili výrobcovia požiadavky, začali vyrábať matrace s rôznymi stupňami tvrdosti. Vďaka tomu si môže každý otočiť matrac tak, ako mu práve vyhovuje. Najlepšie je ale kupovať matrace do manželskej postele samostatne podľa toho, komu sa aký hodí. Aj keď to pre mnohých neznie veľmi romanticky, v praxi sú nielen šikovnejšie, ale aj kvalitnejšie a zdravšie. Ak jeden z nich stratí svoje vlastnosti, netreba kupovať manželský matrac, ale len klasický, čím ušetríte nemalé financie. Ak sa chystáte kupovať nové matrace, odporúčame pozrieť materasso matrace výpredaj, kde nájdete kvalitné výrobky za výhodné ceny. Označené ich nájdete ako matrace akcia, no okrem nich je v ponuke aj iný sortiment vhodný do spálne.