Experimentovanie s farbením vlasov môže byť tou najzaujímavejšou a zároveň aj najnáročnejšou časťou starostlivosti o seba a vytvorenia identity. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete zafarbiť vlasy; zvýrazniť odtieň, ombré či kompletná zmena farby vlasov. Je však dôležité pochopiť rozdiel medzi chemickými a organickými farbami na vlasy, keďže každý typ farby môže na naše vlasy pôsobiť rozlične.

Farbenie vlasov chemickou farbou – áno či nie?

Používanie neekologických roztokov na farbenie vlasov znamená použitie výrobkov obsahujúcich amoniak, peroxid, sulfát a ďalšie chemikálie, ktoré môžu závažne poškodiť vaše vlasy. Ak máte problémy so sennou nádchou alebo problémami s dýchaním, odporúča sa vyhnúť sa farbivám vyrobených na báze chemikálií. Nadmerné farbenie vlasov môže dokonca zhoršiť ich prirodzenú farbu a vysušiť ich. To znamená, že pravidelné vystavovanie vlasov chemickým látkam ich môže poškodiť natoľko, že budú nielen náchylné k lámaniu, ale taktiež budú výrazne vysušené a ich kvalita bude bizarná.

Prírodná farba na vlasy? Jednoznačne áno

Prírodná farba na vlasy je prirodzenou alternatívou k štandardným výrobkom na farbenie vlasov a poskytujú zdravé benefity. Prírodné látky sa používajú v najvyššej miere, pričom tie chemické sú obsiahnuté len v minimálnom množstve. Napríklad amoniak, ktorý nájdete v chemickej farbe, je nahradený kukuricou a sójou. Takmer 99% zložiek je prirodzene organických a typickými syntetickými zložkami sú pigmenty a stabilizátory. Aj z tohto dôvodu je prírodná drogéria naureus tou ideálnou voľbou pre všetky z nás.

Keď pokožka potrebuje prírodu

Aj pokožka potrebuje prírodu, a teda zložky, ktoré sú výhradne prírodné. Produkty annemarie borlind sú vytvorené pre každý typ pleti a každý pleťový problém s veľkou dávkou rastlinných ingrediencií, bez živočíšnych výťažkov, ropných derivátov a silikónov. Výhodou je, že táto kozmetika používa rastlinné látky, ktoré pochádzajú prevažne z kontrolovaného, organického pestovania rastlín.