Keď túžite po pekných stehnách a zadku

Po čom túžia všetky ženy? Najviac po tom, aby sa mohli najesť dosýta bez pribratia. V tesnom závese je túžba po peknom zadku a stehnách. V prípade, že neholdujete plastickým operáciám, jedinou cestou k vyformovanej postave je pravidelný pohyb. Počas leta nahraďte fitko športovaním na čerstvom vzduchu. Napríklad jazdou na bicykli.

Dajte zbohom lenivosti

Letné mesiace sú tým pravým obdobím na to, aby ste sa čo najviac pohybovali na čerstvom vzduchu, dodali telu silu a imunitu pred dlhou zimou. Na výber máte desiatky druhov športov, ktoré sa dajú robiť vo voľnej prírode. Veľa ľudí nedá dopustiť na behanie, iní prepadli kolieskovým korčuliam a veľkej obľube sa teší aj jazda na bicykli. Elektro bicykle alebo klasické bicykle sú prostriedkom k tomu, ako zhodiť nejaké to kilečko a vyformovať si postavu do plaviek. Jazda na bicykli dá zabrať celému telu, ale najviac sa zapájajú svaly na nohách a zadku. Tieto partie si túžia zdokonaliť mnohé ženy, a preto naša rada znie – kúpte si bicykel a vydajte sa spoznávať krásy okolitej prírody. Okrem toho, že sa vaše telo zmení na nepoznanie, dosiahnete aj iné zdravotné benefity.

Obľúbená cyklistika

Ak sa rozhodnete pravidelne jazdiť na bicykli, zistíte, že v tom nie ste sami. Bicyklovaniu sa venuje vyše 30 % Slovákov. V tejto skupine sú ľudia každého veku, vrátane seniorov. Cyklistika je totiž odporúčaným športom pre tých, ktorí sú po operácií kĺbov a dokonca srdca. Jazda na bicykli absolútne nezaťažuje kĺby a posilňuje kardiovaskulárny systém. Tento nenáročný šport je liekom pre dušu i telo. Bicyklovaním získate naozaj veľa.

  • Pri jazde na bicykli spálite veľké množstvo kalórií. V priemere ide o 500 kalórií za hodinu pri rýchlosti 15 km/h. Počas bicyklovania si ani neuvedomíte, že vaše telo naozaj pracuje naplno, pretože vaša myseľ bude upútaná okolitou prírodou. Cyklistika vás neprestane baviť ani po dlhých mesiacoch jazdenia.
  • Cyklistika podporí váš metabolizmus, ktorý bude nakopnutý k zvýšenej aktivite. Vďaka tomu budete rýchlejšie chudnúť. Okrem toho, že je cyklistika kardio pohybom, je aj spôsobom ako budovať svaly. Pravidelné tréningy vypracujú vaše stehenné svaly, svaly na lýtkach a zadku. Posilní sa aj stred tela t.j. brušné svalstvo.
  • Jazda na bicykli je balzamom pre dušu. Počas bicyklovania zabudnete na všetky starosti, vyplavia sa vám do krvi hormóny šťastia a nájdete novú energiu do života. Jazdiť na bicykli nemusíte len rekreačne, ale tiež do práce alebo do obchodu. Stačí zameniť automobil za bicykel a vaša psychika i telo sa vám poďakujú.
  • Cyklistika patrí medzi najlacnejšie športy. Zaobstarajte si však kvalitný bicykel, ktorý vám bude roky dobre slúžiť. Veľkú ponuku bicyklov za skvelé ceny nájdete na e-shope inSPORTline, v ktorom si môžete zakúpiť taktiež príslušenstvo k bicyklom a športové oblečenie.