Vyhnite sa nebezpečným zraneniam pri in-line korčuľovaní

S prvými jarnými lúčmi je na cyklotrasách i chodníkoch vidieť veľa ľudí holdujúcich in-line korčuľovaniu. In-line je veľmi zdravým a zábavným športom, ku ktorému môžete viesť svoje deti od malička. Na korčuliach sa dokáže zabaviť celá rodina dlhé hodiny. Nikdy však nezabúdajte na bezpečnosť, a to predovšetkým u začínajúcich korčuliarov.

Prečo je in-line korčuľovanie tak obľúbené

Jedným z dôvodov veľkej obľúbenosti in-line korčuľovania je cenová dostupnosť korčúľ. Za rozumnú cenu sa dostanete k pomerne kvalitným korčuliam nielen pre dospelých. Kúpiť sa dajú rôzne modely podľa štýlu vašej jazdy a dokonca aj detské kolieskové korčule. Ak ste tomuto športu prepadli, gratulujeme. Vďaka in-line si upevníte nielen kondíciu, ale i zdravie. Len málokedy je vidieť na korčuliach seniorov, a to je škoda, pretože in-line korčuľovanie je veľmi šetrné ku kĺbom. Pri intenzívnom korčuľovaní spálite viac kalórií ako pri behu. Zároveň pri in-line zapájate viaceré svalové partie – stehná, lýtka, zadok, ramená a spodnú časť chrbta. Znamená to jediné, vaše postava sa krásne vyformuje. Počas korčuľovania sa zlepší vaše držanie tela, stabilita a rovnováha. Tak ako každý pohyb na čerstvom vzduchu, tak aj korčuľovanie blahodarne vplýva na psychiku, prečistíte si myšlienky a odbúrate stres. Kolieskové korčule sú naozaj kúpou, ktorú nikdy neoľutujete.

Bez chráničov radšej nie

Aby ste si pohyb na korčuliach mohli užiť naplno a vo vysokej rýchlosti, mali by ste pri jazde nosiť všetky dostupné ochranné prostriedky. Štatistiky jasne vravia, že až 35 % ľudí po páde na korčuliach utrpí otras mozgu. Myslite na túto štatistiku vždy, keď vyrazíte na korčuliach bez prilby. Predovšetkým málo skúsení jazdci by bez nej nemali nikdy korčuľovať. Okrem hlavy dochádza pri páde vo vysokej rýchlosti k rôznym odreninám a zlomeninám. Mnohým týmto zraneniam sa dá predísť nosením chráničov. Chrániče si môžete kúpiť oddelene alebo ako výhodnejšiu sadu. Celá sada obsahuje chrániče lakťov, kolien a zápästí. Všetky certifikované chrániče sú vyrábané z odolných materiálov. Nezabudnite si overiť ich priedušnosť, ktorá vám spríjemní športovanie počas horúcich dní. Overte si tiež fixačné pásiky resp. ich počet. Čím vyšší počet pásikov, tým lepšie chrániče držia na lakťoch a kolenách. Ak plánujete in-line korčuľovanie vo večerných hodinách, hodiť sa vám budú chrániče s reflexnými pásikmi. Všetky typy ochranných prvkov, rôzne modely in-line korčúľ a veľký výber športového oblečenia nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline. Vďaka podrobnému popisu jednotlivých produktov sa rýchlo zorientujete a kúpite všetko potrebné na in-line korčuľovanie pre celú rodinu.