Dovolenka od cestovnej kancelárie Ferrotour a.s sa začína pohodlne s odletom z Košíc do Burgasu. Nakoľko let je veľmi krátky len niečo vyše 1 hod je táto destinácia vhodná aj pre rodiny s deťmi a rovnako pre ľudí, ktorí neobľubujú dlhé lety. My tento let nazývame tzv.„cvičný let“.  Ceny sú priaznivé aj pre mladých resp. dovolenkujúcich s obmedzeným rozpočtom ale aj pre tých, ktorí si chcú viac dopriať za dobrú cenu. Letná Dovolenka do Bulharska láka najmä pre svoje dlhé piesočnaté pláže, ešte stále primerané ceny a spoločenské a kultúrne vyžitie. Lacná dovolenka Bulharsko je destinácia naozaj stvorená pre každého, či už pre pár alebo pre rodinku, ktorá chce zažiť krásnu a zároveň nenákladnú dovolenku.

Keď sa rozhodujete, ktoré stredisko si vybrať pri Vašej dovolenke z Košíc nami ponúkané a najbližšie len 35 km od letiska je Slnečné Pobrežie. Slnečné pobrežie  je významné letovisko pri Čiernom mori  neďaleko historického mestečka Nesebar. Stredisko je držiteľom Modrej vlajky za čistotu prírodného prostredia.  Pozdĺž Slnečného pobrežia, ktoré ma vyše 7 km piesočnatých pláži sa tiahne promenáda, kde nájdete mnoho reštaurácií s národnou i celosvetovou kuchyňou, kaviarničiek, diskoték, barov, zábavných podnikov, detských atrakcií, malých lunaparkov, aquaparkov, obchodíkov aj obrovskú pestrosť vodných športov,  ktoré sú predpokladom pre strávenie príjemnej dovolenky.

Obľúbené hotely z našej ponuky sú hotel St.Valentine*** a hotel Breza*** alebo rozsiahlejší hotelový komplex vhodný aj pre väčšie skupiny Continental Happy Land** v ktorom pri dovolenke môžete využiť aj služby ligh  all inclusive.

V miestnych stánkoch s rýchlym občerstvením alebo v reštauráciách  odporúčame ochutnať palacinky, zmrzlinu, kebab alebo rôzne grilované mäsá alebo tradičnú studenú polievku tarator. Je veľmi pravdepodobné, že sa často budete stretávať s tým, že na skoro všetko strúhajú Bulhari ich „žltý syr“. V rámci strediska je jednoduchá preprava nakoľko funguje bez problémov verejná doprava resp. pozdĺž strediska premáva turisticky vláčik.  Hneď vedľa Slnečného pobrežia sa nachádza menšie turistické stredisko Sveti Vlas s príjemnou piesočnatou plážou. Ako ubytovanie pri Vašej dovolenke môžete využiť jednu z našich kapacít hotel Serenity***.

Historické mesto Nesebar je od Slnečného Pobrežia len na skok a dostanete sa tam ľahko miestnym autobusom alebo turistickým vláčikom. Nesebar sa skladá z novej a starej časti. Stará časť bola zapísaná do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto je vybudované na malom skalnatom polostrove. Architektonickými pamiatkami z  obdobia 15.storočia  sú typické nesebarské domy, s vystrčenými drevenými poschodiami nad úzkymi kamennými uličkami. Za hradbami starého mesta sídli nová časť, kde si môžete vychutnať vôňu miestnych trhov, ktoré vás prekvapia svojou veľkoleposťou a pestrosťou. Môžete tu dostať čokoľvek, ručne vyrábané výrobky, či miestne špeciality varené priamo na ulici.

Aj v tomto historickom meste nájdete piesočnaté pláže väčšinou s pomalým, pozvoľným vstupom do mora. Neseber je vhodný pre pokojnejšiu dovolenku a historickejšiu atmosféru.

Tým, ktorí obľubujú rušnejšie stredisko pre svoju dovolenku odporúčame nie menej populárne stredisko Primorsko. Od letiska v Burgase je stredisko vzdialené približne hodinu cesty. Primorsko obľubujú všetky vekové kategórie najmä pre svoje dve dlhé, široké piesočnaté pláže: Južná pláž je vhodná najmä pre svoj pozvoľný vstup a pokojnejšie more pre rodiny s deťmi, Severná pláž je v závislosti od počasia viac živšia s vlnami a piesočnatými dunami. Pláž je viac vhodná pre tých, ktorí majú radi  aktívnejšiu dovolenku. Pláže sú verejné aj súkromné. Pokiaľ máte vlastný plážový set, je možne si ho rozložiť na vyznačených miestach resp. je možne si prenajať ležadlá a slnečníky za poplatok  približne 10-15 Leva (Lev – Bulharska mena). V Primorsku nájdete rovnako ako na Slnečnom pobreží množstvo reštaurácií, kaviarní, lunaparkov, aquapark, športové aktivity a vodné športy, množstvo diskoték. V ponuke máme populárny hotel Queen Nelly *** so službami all inclusive, hotel Level*** ktorý oceníte pre svoju dovolenku najmä pre jeho veľké izby, populárny hotel Dara*** alebo Malina** či hotel Opal**.

V Primorsku sú na turistov zo Slovenska zvyknutí a ľahko nájdete menu v reštaurácií alebo nápisy aj v slovenskom jazyku. Pokiaľ by ste radi vycestovali na fakultatívne výlety Vaša delegátka Vám ponúkne zo širokej škály možností vycestovať napr. do  Varny alebo si užiť Bulharský folklórny večer, historický Nesebar, Sozopol či plavbu loďou pozdĺž pobrežia. Veľmi zaujímavý je aj 1-2 dňový výlet do tureckého Istanbulu.

Last minute dovolenka v Bulharsku má v obľube mnoho dovolenkárov. Rodiny s deťmi, milovníci mora a vodných športov či dobrého jedla ale aj mladí ľudia, ktorí sa chcú naplno zabaviť. Ideálne počasie na dovolenku v Bulharsku je od polovičky júna do konca augusta.