perfect young women back on beach with panties

Aj vy milujete cvičenie, dvíhanie činiek, zdravú stravu a neustály pohyb? Čo tak skúsiť niečo, čo vás ešte viac nakopne? Áno, reč je o bikiny fitness. Čo to vlastne je?

Ktoré partie sú najdôležitejšie?

Celá príprava na bikiny fitness začína od prvého tréningu, ktorý samozrejme zahŕňa kardio, dvíhanie činiek a nekonečne veľa hodín strávených pri varení rôznych chutných, no zdraviu prospešných dobrôt. Svalové vlákno má veľmi dobrú pamäť, takže čím dlhšie cvičíte, tým je sval kvalitnejší a hutnejší. Vaše telo je následne perfektne spevnené a môžete sa pochváliť guľatým zadočkom a vytvarovanými nohami. Práve tieto dve partie sa hodnotia v súťaži najviac.

healthy lifestyle concept - good food, health and life - reminder words handwritten of sticky notes

Najskôr sa začína príprava – tzv. objemová fáza. To znamená, že v tejto fáze sa snažíte nabrať svalovú hmotu, jete pravidelne (samozrejme zdravo) a okrem toho zdvíhate vysoké váhy. Táto doba je pochopiteľne u každej individuálna. Potom je zhruba 4 mesiace obdobie rysovania, kedy sa snažíte schudnúť tuk, no zachovať si svalovú hmotu, čo niekedy môže robiť problém. Tesne pred súťažou je posledná fáza, kedy sa z tela snažíte vylúčiť vodu, takže toto odvodnenie je tiež veľmi dôležité.

Pozor na stravu!

So stravou to môže byť niekedy skutočne náročné, no pokiaľ chcete a máte motiváciu, všetko sa dá! Keď sa zastavíte v reštaurácií, vyberajte si primárne mäso so zeleninou a ako prílohu ryžu alebo pečené zemiaky. Vyhýbajte sa samozrejme pečivu, a to i celozrnnému. Cestoviny ani rizotá nebývajú v reštauráciách tou správnou voľbou. Pite hlavne čistú vodu, do ktorej si môžete vytlačiť citrón, ktorý má mimoriadne výborné účinky pre organizmus. Ak nechcete každý deň navštevovať posilňovňu, existuje množstvo cvikov, ktoré môžete robiť v pohodlí domova. Vyskúšajte napríklad cviky s vlastnou váhou pomocou závesného systému TRX, ktorý si môžete zavesiť na dvere či na strom. Ťažké tréningy v posilňovni môžete teda nahradiť aj takýmto spôsobom.

Marek + Ramon Grosso / Dollar Photo Club