Blíži sa leto a už pomaly začíname odhaľovať svoje telá. Perfektne hladkú pokožku bez zarastajúcich chĺpkov docielite však jedine pomocou depilácie. Jej hlavnou výhodou je rýchlosť a tiež fakt, že pravidelne depilované partie vydržia bez ochlpenia dlhšie a chĺpky sa postupne stenčujú a rednú. Ak chcete mať teda v lete krásne telo bez chĺpkov bez toho, aby ste museli siahnuť po žiletke, začnite s depiláciou už teraz, pretože je na to ideálny čas!

Priznajme si, že asi žiadnu ženu nebaví depilovať si chĺpky.  Preto je jedným z najdôležitejších faktorov na odstraňovaní chĺpkov pochopiteľne čas, ktorý uplynie, než zase chĺpky začnú rásť. Pri depilácií sa odstraňuje tá časť chĺpkov, ktorá je na povrchu pokožky a je vidieť. Chĺpok rastie prakticky okamžite ako ho oholíte. Pri epilácií naopak odstránite chĺpky celé, vrátane vlasového korienku. Jeho obnova tak trvá podstatne dlhšie. Zatiaľ čo holenie žiletkou musíte opakovať zhruba každé 3-4 dni, po vytrhaní vám koža vydrží hladká i 4 týždne.

Body hygiene: Woman depilates - scrubs hair removal cream off her leg

Nezabúdajte na gél po holení

Pokiaľ však používate kvalitné žiletky najmenej s tromi hrotmi, nezabúdajte na gél či penu po holení. Vaša pokožka musí byť dostatočne chránená pred poškrabaním a podráždením. Dámy s citlivou či suchou pleťou, by sa mali jednoznačne vyvarovať depilačným krémom a jednorazovým žiletkám, ktoré by im mohli spôsobiť začervenanie, svrbenie alebo nepríjemnú vyrážku. Pre citlivú pokožku nie je vhodná ani epilácia voskom, ktorá je pomerne bolestivá. Najideálnejší spôsob odstránenia chĺpkov je jednoznačne epilácia elektrickým epilátorom. Pokiaľ máte nízky prah bolesti, rovno zabudnite na depiláciu voskom, ktorá patrí medzi najbolestivejšie. Vhodnejšia je pre vás depilácia cukrovou pastou, ktorá sa nanáša proti smeru rastu a strháva sa po smere, takže je menej bolestivá.

 

Romolo Tavani + mingman srilakorn / Dollar Photo Club