Beautiful young woman stretching out her legs at home in front of the tv

Nestíhate chodiť do posilňovne, no aj napriek tomu chcete získať postavu svojich snov? Nie je to vôbec zložité, ale musíte byť trpezlivá a hlavne cieľavedomá. Zacvičiť si môžete kdekoľvek. Či už v pohodli domova pred televíziou, na ihrisku alebo na záhrade. Stačí vám správne športové oblečenie, obuv, pitný režim a rytmická hudba, ktorá vám dodá energiu.

Cviky obmieňajte

Pokiaľ cvičíte doma podľa plánu, mali by ste aspoň zo začiatku cvičiť za pomoci trénera, ktorý vám poradí, ako správne previesť jednotlivé cviky. Pokiaľ cvičíte niektoré cviky už dlhšie, môže sa stať, že si vaše telo na ne zvykne a chudnutie pôjde omnoho pomalšie. Preto by ste mali cvičiť každý deň rôzne cviky na rôzne časti tela. Nezabudnite na pravidelný pitný režim, ktorý vám pomôže dosiahnuť rýchlejší výsledok.

Pozor na tep

Sklapačky, výpady, drepy a dvíhanie fliaš s vodou patria medzi najobľúbenejšie cviky na doma. No pri spaľovaní tukov potrebuje vykonávať aj aeróbne cviky ako je napríklad beh. U týchto pohybov by ste si mali strážiť určitú intenzitu tepu, aby nebola príliš vysoká a ani príliš nízka.

Drepy na pekný zadoček

Čo sa týka už spomínaných drepov, budete sa vďaka ním cítiť lepšie, nebudete toľko unavená a hlavne dôjde k celkovému spevneniu postavy. Behom drepov totiž zapojujete veľké množstvo svalov, čo má dobrý vplyv aj na srdce a celkovú koordináciu tela. Snažte sa zadok tlačiť dozadu a dbajte na to, aby sa kolená nedostali pred špičky chodidiel. Telo posaďte tak hlboko, aby ste mali váhu na pätách. Jednotlivé série opakujte aspoň 3 krát, no celé to závisí len na vás a vašej kondičke.

FOTO: milanmarkovic78 / Dollar Photo Club