Photo of smiling blonde woman doing stretching exercises on a field street

Tak moc chcete byť jednou z tých žien, ktoré sa skoro ráno prebudia a idú okamžite cvičiť? Neviete, ako sa k tomuto kroku prinútiť a už ste to skúšala milión krát? No verte, že nabudúce už vstanete. Ranné cvičenie dokáže naštartovať náš metabolizmus, zlepšiť náladu a ľudia, ktorí ráno cvičia sú zdravší než tí, ktorí spia až do 11.

Portrait of happy fitness young woman with cell phone outdoors in the city rejoicing

Vo dvojici to ide jednoduchšie

Najlepšou motiváciou, prečo začať ráno cvičiť a vôbec donútiť sa, je kamarátka. Dohodnite sa s ňou, že sa budete v rannom cvičení podporovať a vzájomne sa k tomu „nútiť“. Pokiaľ nebudete chcieť vstať, môže vám kamarátka prezváňať tak dlho, že radšej vstanete a pôjdete. Počas ranného cvičenia s ňou môžete aj pokecať, zasmiať sa a samozrejme spraviť niečo pre svoje telo.

Kašlite na pyžamo

Pokiaľ sa vám skutočne nebude chcieť vstávať, môžete skúsiť tento trik – večer pred spaním si namiesto pyžama oblečte veci na cvičenie. Jeden z dôvodov, prečo ženy nechcú ráno vstávať a cvičiť je prezliekane. Pokiaľ teda už v športovom oblečení budete, oveľa rýchlejšie sa donútite vstať. Ušetríte si tak i množstvo času.

Budík, ktorý vás vyženie z postele

Nezabudnite sa neustále povzbudzovať. Zhlboka sa nadýchnite a povedzte si, že cvičenie je pre vás dôležité, leto sa blíži a nechcete vyzerať ako tučniak. No ak nezaberie ani toto, najúčinnejším prostriedkom ako sa dostať z postele je budík. Nemyslím tým jeho zvonenie, ale jeho vzdialenosť. Je veľmi jednoduché budík vypnúť, no ak ho budete mať niekoľko metrov od postele, vy budete nútená vstať a ísť ho vypnúť. A verte, že to vás prebudí a do postele sa už nevrátite.

FOTO: Francesco83+ Alliance / Dollar Photo Club