Brázdite ulicami rozpáleného mesta, ale pocitovo si skôr pripadáte, že ste sa ocitli na osamotenej a nekonečnej púšti? Zbavte sa týchto pocitov pomocou pár šikovných vecičiek a užívajte si letné dni aj bez chvíľ strávených pri vode.

Schovajte sa pred slniečkom!

Slnečné lúče sú v lete často neúprosné a prenasledujú každý váš krok mimo tienisté miesta. Majte preto vždy po ruke šikovné vecičky, ktoré vás pred slnkom schovajú a nezabudnite pred odchodom z bytu zatvoriť všetky okná a nechať dvere dokorán. Po západe slnka okná otvorte a vyvetrajte miestnosti minimálne 30 minút. Len tak zaručíte, že sa vyspíte dobre aj v lete!

  • Slnečné okuliare

Možno vám pripadá, že slnečné okuliare zmieňujeme úplne zbytočne. Chceme však apelovať, aby ste nevyberali slnečné okuliare iba podľa vzhľadu, ale hlavne podľa ochrannej funkcie. Paráda s minimálnym UV faktorom zostane zas a znova len parádou bez úžitku.

Slnečné okuliare majte vždy pri sebe a za akéhokoľvek počasia! Aj tie “najtemnejšie” rána sa môžu v priebehu dňa vyčasiť a vy by ste len trpko ľutovali, že ste okuliare nechali doma.

  • Pokrývka hlavy

Šiltovka, šatka či módny klobúčik? Je len na vás, čím ozdobíte a hlavne ochránite svoju hlavu. Pobytom na priamom slnku bez pokrývky hlavy riskujete závraty, nevoľnosť či úpal.

Osviežte svoje telo!

Ocitli ste sa ďaleko od vodnej nádrže, verejného bazéna a do studne na námestíčku sa vám zrovna skákať nechce? Aj napriek tomu môžete svoje telo trochu ochladiť.

  • Rozprašovač

Malá šikovná fľaštička, ktorú si už po prvom použití zamilujete. Vložte rozprašovač na chvíľu do mrazničky a užívajte si doma i na cestách ľadového osvieženia. Urobíte v lete radosť nielen sebe, ale napríklad aj svoje spálni! 

  • Vlhčené obrúsky

Slúžia nielen ako príjemné osvieženie. Ak sa napríklad ocitnete v prírode bez možnosti sprchovania či na dlhej ceste, tvoria základ hygieny, bez ktorého by ste sa nezaobišli.