Každá z nás je jedinečná, má iný typ postavy a každej sa hodia iné plavky. My vám poradíme ako si správne zvoliť strih ktorý sa vám bude najviac hodiť a v ktorom vynikne vaša postava. Sústrediť sa treba hlavne na vaše prednosti ktoré majú vyniknúť a drobné nedokonalosti jemne zamaskovať. Nezabúdajte nato, že sa máte sama dobre a pohodlne cítiť aby ste si to mohli na dovolenke, kúpalisku, plavárni či len tak na slniečku poriadne užiť. Dôležité je, aby boli plavky sexy. Mali by vám dobré sedieť a nikde sa nezarezávať, nemajú byť ani príliš voľné. Podľa niektorých prieskumoch, mužov nezaujíma ani tak vzor plaviek ako jeho strih a ako na žene sedia, teda je im úplne jedno či sú plavky so zvieracími vzormi, kvetinkové alebo bodkované.

Postava s veľkými prsiami

Najdôležitejšie je vhodne zvoliť vrchný diel, respektíve košíčky. Mali by byť pevné, psia pekne vytvarovať a držať tvar. Dbajte nato aby mali vystužené košíky s kosticami, pri jednodielnych musia mať všitú podprsenku. Dôležité sú aj pevné ramienka a zapínanie alebo zaväzovanie. Voľba spodku plaviek je na vás, no skúste staviť na kontrast a detaily, napríklad tenké šnúrky po bokoch môžu pôsobiť zaujímavo.

Postava s malými prsiami

Pre tie, ktorým príroda prsia nenadelila, tu máme zopár trikov. Malým prsiam dodajú objem volániky, riasenie prípadne strapce a pomôže aj vystuženie a push-up podprsenka. Zaväzovanie okolo krku ich podvihne a tak vytvorí plnší dekolt. Keďže tu nie je dôležitá pevná podpora, môžete si dovoliť viac experimentovať so strihmi, tvarmi, detailmi, farbami… Jednodielne alebo športové plavky pre takýto typ postavy nepôsobia veľmi lichotivo.

Postava s väčším bruškom

Väčšie brucho je problémom nejednej z nás, no dá sa efektne skryť v celých plavkách, ale aj dvojdielnych! Pri dvojdielnych plavkách voľte tankiny alebo nohavičky s vysokým pásom ktoré bruško zakryjú a pás optický nadvihnú. Voľte kvalitné a pevné materiály so sťahujúcim efektom. Sústreďte sa na hornú časť ktorá by mala byť výrazná aby na seba upriamila pozornosť a naopak, oblasť v okolí bruška by mala byť v tmavších farbách.

Postava s väčšími bokmi a zadočkom

V tomto prípade treba odpútať pozornosť od spodnej časti tela a nejako ju opticky zmenšiť, naopak sústreďte sa na vrchnú časť tela. Keďže spodnú časť treba zmenšiť, voľte ju v tmavých farbách a vrch nech je svetlejší, skúste jednodielne, no dvojfarebné plavky a stane sa zázrak. Vhodná je aj plavkova suknička tmavej farby alebo vyšší strih nohavičiek. Zvýraznite hornú časť nápaditou podprsenkou, prípadne šperkom na krku alebo náušnicami.

 

Posledná rada na záver, dámy, ktoré mate problém pobehovať po pláži len v plavkách, kúpte si pareo, plážové šaty alebo tuniku. V takomto vhodne zvolenom a zladenom kúsku sa budete cítiť určite sebavedomejšie.

 

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/blurred-swim-suits-department-clothing-store-410832772?src=I6wxfTW-0MSe5CjlpdwJAQ-1-22