Ako sa zbaviť prebytočného tuku vďaka liposukcii?

Ak máte problémy s váhou a začali ste cvičiť, po čase si začnete všímať, že tuk z tela nezmizne, no začne akoby visieť na tele. Čo v takom prípade robiť a ako sa takéhoto tuku odborne a bezpečne zbaviť?

V prípade, že máte na tele prebytočný, respektíve nevyhovujúci tuk, je dobré si ho nechať odborne odstrániť, pretože by vám to mohlo neskôr spôsobovať mierne problémy. Metóda, vďaka ktorej si viete nechať odstrániť tuk sa nazýva liposukcia a my si o nej preto niečo povieme.

Čo je to liposukcia a ako prebieha?

Pred tým, než si o liposukcii niečo povieme, je potrebné oznámiť, že touto metódou sa nelieči obezita, a teda musíte dodržiavať správnu stravu a podobne, aby sa dal tuk následne vybrať. V opačnom prípade sa začne tuk ukladať na miestach, kde sa nedokáže odborne vysať a nič vám to v konečnom dôsledku nepomôže. Ak sa teda chystáte na tento zákrok, povieme vám, ako presne prebieha a čo môžete očakávať. Pred samotným zákrokom si lekár presne nakreslí a vymeria miesta, odkiaľ vám bude tuk vyberať. Liposukcia je zákrok, pri ktorom sa väčšinou tuk odstraňuje z brucha, stehien a z okolia sedacej časti.

Keď si doktor všetko zakreslí, je potrebné sa pripraviť na anestéziu. Tento zákrok sa vykonáva v celkovej anestéze, no existujú aj rôzne novinky, vďaka ktorým budete môcť byť pár hodín po operácii hneď prepustený do domácej liečby. Tuk sa následne z tela odsáva tenkými kanylami, teda hadičkami. Miesta, kde sa hadičky zavádzajú nie sú vôbec nápadné a po rezoch ostávajú prinajhoršom len malé jazvy, ktoré sú aj tak nenápadné. Po odsatí tuku sa hadičky vyberú a vy budete mať za sebou úspešnú operáciu. Rekonvalescencia trvá približne týždeň, niekedy možno trochu dlhšie. Niekedy môže dôjsť k menším modrinám. Následne sa vyberajú stehy a vy ešte musíte nosiť špeciálny návlek na mieste po dobu jedného mesiaca. Po tom už môžete žiť bežne bez obmedzení.

Neváhajte a zbavte sa prebytočného tuku aj vy!