Beautiful young woman on the beach

Leto je už pomaly, ale isto v plnom prúde a z obchodov na nás „kričia“ plavky tých najrôznejších strihov a farieb. Myslíte si, že nimi nebudete vedieť zakryť vaše nedostatky, pretože ste takmer celá odhalená? Omyl! Aj plavky môžete vybrať podľa typu postavy, pričom vašu siluetu opticky vylepšia.

Presýpacie hodiny

Sexy woman in bikini close-up isolated on color background.beauty girl with sunglasses

Máte širšie ramená, úzky pas a rozšírené boky? Vlastníte najideálnejšiu postavu, po ktorej túži väčšina dievčat. Môžete si teda dovoliť akýkoľvek typ plaviek. Vyberajte si skôr dvojdielne a nebojte sa aj experimentovať. Pokiaľ máte menšie prsia, môžete zvoliť i plavky bez ramienok.

Obrátený trojuholník

Postava, ktorá sa rozširuje od bokov smerom nahor. Typické pre túto postavu sú úzke boky a široké ramená. V tomto prípade sa snažte pozornosť od ramien odvrátiť a zvoľte menej výrazný vrchný diel plaviek. Zamerajte sa teda na spodný diel, ktorý môže mať kľudne rôzne vzory, farby či volániky.

Hruška

Tento typ postavy je presne opak trojuholníku. Typické sú teda širšie boky a úzke ramená. Opäť tu však platí pravidlo, aby ste nezvýrazňovali širšiu časť tela. Vyberajte si teda výraznejší vrch plaviek, no spodok plaviek by mal byť skôr nenápadný. Nebudú vám príliš lichotiť šnúrky na spodnom diele, preto zvoľte radšej pevnejšie strihy.

Perfect Woman body in a bikini with sun-shaped sun cream. Close-up. Isolated on white background.

Jablko

S touto postavou sa budete snažiť odpútať pozornosť od väčšieho bruška a pŕs. Oproti tomu sú vaše ramená a boky užšie. Mali by ste si však dôkladne vybrať správny strih podprsenky, ktorá nebude príliš výrazná. Nebojte sa celých plaviek, keďže na trhu existuje množstvo krásnych strihov a farieb. Riešením môžu byť i tankiny, teda nohavičkový spodný diel, pričom vrchný diel je riešený ako tielko.

Obdĺžnik

Tento typ postavy majú najčastejšie športovo založené ženy. Ich ramená, pas aj boky sú v rovnakej rovine. Najdôležitejšie je teda zvýrazniť práve pas. Prsia môžete kľudne viac odhaliť a spodný diel plaviek môže byť výraznejší.

FOTO: photoagents + GTeam + milanmarkovic78 / Dollar Photo Club