Výber oblečenia pre home office

Minulý rok nám priniesol mnoho nových výziev, ktoré zahŕňali tiež okrem iného potrebu zvyknúť si na prácu na diaľku. Táto malá revolúcia zase inšpirovala mnoho zmien v oficiálnom dress code a v našich každodenných módnych voľbách. Ktoré oblečenie sa najlepšie hodí počas home office? Aké kritériá treba dodržiavať pri nakupovaní a výbere štylizácie?

Najlepšie štýly oblečenie pre home office

Pre mnoho ľudí je domáca kancelária synonymom pre “prácu v pyžame”. Lockdown z dôvodu pandémie mierne overil naše každodenné zvyky a raz navždy preukázal, ako neprirodzený je pre nás tuhý, kancelársky dress code. Ukázalo sa, že je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie vykonávať každodenné práce v pohodlnom oblečení. Na spodnej časti šatne pristáli úhľadne vyžehlené košele, vysoké podpätky a pančuchy a vôbec nám to nechýba.

Stráviť celý deň v pyžame alebo župane nie je najlepší nápad, ale nič Vám nebráni doplniť svoj šatník novým, špeciálne vybraným oblečením pre home office.  Dokonale sa budú hodiť legíny, joggery a tepláky. Tiež stojí za to mať niekoľko pohodlných tričiek a teplú mikinu alebo sveter, najlepšie v štýle oversize. V zime budú tiež užitočné teplé ponožky, pančuchy a slušné papuče.

Na čo sa zamerať pri výbere domáceho oblečenia?

Zmena každodenného oblečenia na menej nepríjemnú prevádzku je voľba diktovaná nielen naším pohodlím, ale aj zdravím. Nie každý vie, že dlhé hodiny sedenia pri stole v tesných džínsoch alebo nepružných sukniach narušujú krvný obeh a následne spôsobujú kŕčové žily, celulitídu, opuchy a ešte závažnejšie choroby. Ak teda v danú dobu nemusíme dodržiavať pokyny pre kanceláriu, stojí za to dopriať si väčšiu voľnosť a mať na sebe to, v čom sa cítime najlepšie a najpohodlnejšie.

Dokonale sa bude hodiť elastické oblečenie, ktoré sa prispôsobuje tvaru tela a nevyvíja naň nadmerný tlak. Pri výbere nohavíc a sukní stojí za to sa uistiť, že majú široký elastický pás a materiál obsahuje veľkú prímes elastanu.

Ak zostaneme pri téme látok, najoptimálnejšou voľbou budú prírodné, najmä bavlna a hodváb. Obe vlákna sú mimoriadne príjemné na dotyk a mäkké a zároveň vyzerajú skvele, čo môže mať významný vplyv na našu pohodu.

Ako oblečenie ovplyvňuje našu motiváciu k práci?

Niektorí sa po počiatočnej eufórii, že nemuseli cestovať do kancelárie, začali cítiť unavení z toho, že sú stále doma. Predĺženie lockdown rozhodne nemá pozitívny vplyv na našu náladu alebo motiváciu k práci. Aby sa zabránilo úplnému zlúčeniu Vášho profesionálneho života s Vaším súkromným životom, stojí za to vypracovať ranné rituály, ktoré tieto sféry symbolicky oddelia. Najlepšie je začať každý deň s rovnakými aktivitami, ako je krátke cvičenie, sprcha, káva a raňajky. Veľmi dôležitým prvkom tejto rutiny je výmena pyžama za denné oblečenie, aj keby išlo o tepláky. Stojí však za to zabezpečiť, aby úbor bol čistý a estetický.

Ak nám chýba každodenná starostlivosť o náš vzhľad, môžeme sa zaujímať o pohodlnejšie verzie vecí, ktoré si každý deň volíme. Dokonale sa bude hodiť voľná košeľa s golierom, bavlnené mikinové šaty alebo legíny a ženská tunika. Aj taká zdanlivo drobná zmena nám môže pomôcť prepnúť do “obchodného” režime a nájsť energiu pre tvrdú prácu.