Organizmus reaguje na zmenu počasia, teda i ročného obdobia, rôzne. Kým niekoho prepadne únava, na niekom sa príchod daždivé a sychravé sezóny prejaví vypadávaním vlasov. Ak ste zaznamenala, že sa vám z hustej štice stáva pár pramienkov, je najvyšší čas pre vlasy niečo urobiť, aby ste sa opäť chválila krásnou hrivou.

Vypadávanie vlasov je v určitej miere prirodzený proces obnovy. Akonáhle ale vypadávajú vlasy vo väčšej miere, je nevyhnutné hľadať efektívne a funkčné riešenie.

Aká je príčina vypadávania vlasov?

Pri vypadávanie vlasov je dôležité hľadať príčinu. Väčšinou za týmito problémami stoja hormóny, narušená rovnováha vlasového cyklu či iné vonkajšie a vnútorné vplyvy, ako sú nedostatok vitamínov a minerálov, zvýšený stres, ochorenia a podobne. V kvalite vlasov sa zrkadlí stav celého organizmu, a to ak psychického, tak aj fyzického charakteru.

Ako podporiť rast vlasov a zlepšiť ich kvalitu?

Samozrejmosťou je zaobstarať si vhodnú kozmetiku, s ktorou vám poradia napríklad v lekárni. Zabudnúť nesmiete ani na doplnenie vitamínov a minerálov. Práve na tieto účely slúžia rôzne doplnky stravy. Veľmi obľúbený a vychvaľovaný je BIOSIL plus, ktorý má pozitívny vplyv na vlasy, nechty a pokožku. Ide o produkt založený čisto na prírodnej báze.

Ďalej k udržaniu zdravých vlasov, nechtov, kostí a pokožky prispieva ZINOK Forte, ktorý je charakteristický obsahom vitamínu B6. Spomínaný vitamín B6 zaisťuje správnu funkčnosť nervového systému, zlepšuje psychiku, znižuje vyčerpanie a únavu a podporuje správne fungovanie imunitného systému.

Ak teda chcete urobiť maximum pre svoje zdravie, doplňte svojmu telu vitamíny, ktoré potrebuje. Ak vám chýbajú vitamíny vo veľkej miere, zdravotných problémov sa rozhodne nezbavíte, ba naopak by sa len prehlbovali.