So stacionárnym bicyklom si dožičíte kvalitný tréning za každého počasia
So stacionárnym bicyklom si dožičíte kvalitný tréning za každého počasia

Každému športu sa musíte venovať pravidelne inak sa nikdy nedostavia výsledky a celé úsilie vyjde na zmar. Milovníci cyklistiky počas zimy často riešia dilemu, či si s bicyklom zajazdiť za každého počasia, alebo radšej tréning odložiť. Tieto dilemy nemusíte riešiť, ak si kúpite stacionárny bicykel na domáce využitie.

Rozmanitý tréning aj doma

Je zrejmé, že rotopedy a stacionárne bicykle sú z hľadiska využitia a kompaktných rozmerov dobrou voľbou pre každého, kto sa chce venovať kardio tréningu počas celého roka. Tieto stroje síce nepatria medzi najmenšie, ale zaberú oveľa menej miesta ako robustný bežecký pas alebo dlhý veslovací trenažér. Ak nájdete doma nejaké praktické miesto, kam ho postavíte, iste vám nebude zavadzať. Môžete si kedykoľvek vyskočiť do sedla a pár minút bicyklovať napríklad pri počúvaní hudby. Dokonca stihnete aj diskusiu s partnerom. Stacionárny bicykel je perfektnou alternatívou, keď nemáte čas na dlhú cyklistickú túru alebo vám počasie prekazí plány. Niekto povie, že jazdiť doma je nudné a stereotypné. Lenže na druhej strane tréningom na rotopede ušetríte čas a dokážete behom pár minút denne udržať svoju kondíciu na vrchole aj počas zimy. Odporúčame vám na kúpe stacionárneho trenažéra nešetriť a vybrať si profesionálny model, vďaka ktorému môžete striedať rôzne tréningové programy. Rotopedy a stacionárne bicykle v desiatkach modeloch nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline. Prvotná investícia do kvalitného stroja sa vám časom vráti, pretože ušetríte peniaze na návšteve športového centra. Napriek všetkým výhodám je trénovanie v exteriéri naozaj zaujímavejšie a pestrejšie. Nikto vám však nebráni striedať domáci tréning s cyklistikou v prírode.

Sústreďte sa na tichý chod

Bývate v paneláku? V tomto prípade sa zamerajte na stroje, ktoré majú tichý chod. Medzi takéto bicykle patria tie, ktoré majú magnetický brzdný systém. Veď nie je nič horšie ako počúvať suseda, ktorý celé hodiny šliape do pedálov. Okrem tichého chodu vás iste bude zaujímať nosnosť stacionárneho bicykla a jeho rozmery. Moderné trenažéry už nie sú obrovské stroje, ktoré zaberú polovicu miestnosti. Budete mať z čoho vyberať. Aby bolo vaše trénovanie komfortné, priplaťte si za bicykel s elektronickou reguláciou záťaže a nastaviteľným sedlom či riadidlami. Dôležitá je tiež váha záťažového kolesa, ktorá vplýva na plynulosť jazdy. Preto sa sústreďte na bicykle s vyššou hmotnosťou zotrvačníka. Ak sa bude váš trenažér dať napojiť na mobilný telefón alebo počítač, budete môcť sledovať svoj progres a trénovanie vás bude viac baviť.