Potrebujete schudnúť, ale nemáte radi kardio? Skúste skákanie cez švihadlo
Potrebujete schudnúť, ale nemáte radi kardio? Skúste skákanie cez švihadlo

Potrebujete schudnúť, a preto ste si nasadili diétu. Dobre však viete, že cesta k peknej postave vedie cez kombináciu zdravá strava a pohyb. Na chudnutie sú najlepšie kardio cvičenia ako beh, cyklistika alebo inline korčuľovanie. Ak vám tieto športy nič nehovoria a nechcete sa hodiny potiť na trenažéri vo fitness centre, kúpte si pomôcku za pár eur – švihadlo. Vďaka švihadlu rýchlo zhodíte prebytočné kilogramy a zabavíte sa.

Na švihadle si môžete zaskákať kdekoľvek

Veľkou výhodou skákania na švihadle je to, že sa dá táto aktivita realizovať naozaj všade. Ak nemáte extrémne znížené stropy, tak si pokojne zaskáčte v obývačke. Oveľa viac zábavné je skákanie vonku. Iste si nájdete tiché miestečko s pevným povrchom a môžete sa vypotiť bez toho, aby vás sledovali zvedavé oči iných ľudí. Na skákanie cez švihadlo nepotrebujete inú výbavu, ale odporúčame vám sa vhodne obliecť. Voľné tričká alebo široké tepláky nie sú praktické, mohli by sa vám do švihadla zamotať. Lepšie spravíte, keď si kúpite legíny a funkčné elastické tričko. Pri skákaní môžete prudšie dopadnúť na chodidlá, a preto investujte do obuvi s dobrým odpružením. Vhodná je napríklad bežecká obuv. Samotné švihadlo sa dá kúpiť v rôznom prevedení. Pre rýchlejšie a svižnejšie skákanie sú určené švihadlá vyrobené z PVC lanka. Pre pokročilejších odporúčame kúpiť záťažové švihadlo, ktoré je ťažšie a dáva viac zabrať svalom na rukách a na chrbte. Ak chcete sledovať svoje pokroky, kúpte si inteligentné švihadlo. V jeho rukovätiach je zabudované počítadlo skokov a merač času skákania. Inteligentné švihadlo je možné prepojiť s mobilným telefónom. Ponuku všetkých typov švihadiel nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline.

5 dôvodov, prečo skákať cez švihadlo

Stále vám chýba motivácia a váhate s kúpou švihadla? Iste vás presvedčí 5 dôvodov, prečo na švihadle skákať.

  • Počas skákania cez švihadlo spálite oveľa viac kalórií ako počas behania alebo cvičenia s činkami. Vedecké štúdie uvádzajú, že ide o 650 kalórií za hodinu. Je jasné, že skákanie je veľmi efektívne cvičenie pre každého, kto potrebuje zhodiť kilogramy.
  • Počas skákania cez švihadlo nielen chudnete, ale tiež formujete postavu. Spevnia sa vám svaly na lýtkach, stehnách, na zadku, chrbte i na rukách.
  • Cvičenie šetrené ku kĺbom. Skákanie cez švihadlo nie je pre kĺby tak namáhavé ako napríklad beh. Doskok je z malej výšky, a preto nedochádza k silným otrasom.
  • Budujete kondíciu i koordináciu. Počas skákania dochádza k maximálnemu VO2 zaťaženiu, vaša kondícia pôjde raketovo hore a zlepšíte si tiež koordináciu tela.
  • Skákanie je zábavné a len tak neomrzí. Skákať sa dá rôznymi štýlmi a časom budete skúšať nové triky.