Ešte nemáte doma fit loptu? Rýchlo si ju kúpte!

Možno vám doma zaberajú miesto rôzne pomôcky alebo stroje na cvičenie, na ktoré padá prach, a preto ďalšie nechcete kupovať. Dajte však šancu ešte jednej pomôcke na cvičenie, ktorá by nemala chýbať ľuďom so sedavým zamestnaním a ani tým, ktorí radi cvičia doma a chcú si tréningy spestriť. Touto pomôckou je fit lopta. Ak ešte fit loptu nemáte, rýchlo si ju kúpte. Dôvody sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Posilňovanie, ktoré je vskutku efektívne

V prípade, že vám doma nechýba lavička na cvičenie a činky, tak by vám nemala chýbať ani fit lopta. Pomocou lopty budete posilňovať rovnako efektívne ako s činkami a dokonca o niečo efektívnejšie. Ako je to možné? Pri cvičení s fit loptou totiž posilňujete vnútorné svalstvo. Každý pohyb je oveľa náročnejší, pretože nielen realizujete daný cvik, ale tiež udržujete na lopte balans. Po pravidelnom cvičení s fit loptou uvidíte rozdiely, pretože hore pôjde vaša kondícia a celé telo bude súmerne vypracované. Na fit lopte je možné precvičiť rôzne svalové partie, prakticky celé telo dostane poriadne zabrať. Cvičenie s loptou je samozrejme aj zábavné a zo začiatku sa nasmejete, pretože nájsť ten správny grif, ako sa na lopte udržať, zaberie trochu času. Nielen ľudia túžiaci po skvelej postave cvičia na lopte. Fit lopta je nevyhnutnou pomôckou v rehabilitačných centrách. Na lopte sa naučíte správne sedieť, uvoľníte svaly v chrbte a uľavíte stuhnutým svalom. Niekto dokonca vymení klasickú stoličku za fit loptu a zrazu zistí, že bolesti chrbta zmizli ako šibnutím čarovného prútika.

Ako vybrať fit loptu

Fit lopty sa vyrábajú v rôznom prevedení a nájdete dokonca aj lopty pre malé deti, na ktorých si môžu vaše ratolesti zaskákať v čase, keď vy budete cvičiť. Všetky typy lôpt na cvičenie nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Najdôležitejším parametrom pre výber fit lopty je jej veľkosť. Počas cvičenia v sediacej polohe, musíte mať kolená v tupom uhle nad 90°. Znamená to, že loptu kúpte s ohľadom na vašu výšku. Pre ľudí s výškou do 150 cm je určená lopta s priemerom 45 cm, priemerne vysokí ľudia merajúci od 160 do 180 cm by mali kúpiť loptu s priemerom 65 cm. Overte si tiež pevnosť materiálu a nosnosť lopty. Pri cvičení oceníte protišmykovú úpravu povrchu. Ak chcete loptu využívať na rehabilitačné účely, dajte prednosť takým, ktoré majú na povrchu masážne hroty.