Mnoho žien, a patrila som medzi ne aj ja, si myslí, že popôrodné telo a plavky nejdú spolu dohromady. Po tom, ako sa staneme mamičkami, je pre nás ťažké sa cítiť dobre a sebavedomo na verejnosti v plavkách. Niektorým ženám chvíľku trvá kým sa ich telo vráti späť do pôvodnej formy a preto by si mali kúpiť plavky ktoré lichotia ich postavám.

Pre čerstvé mamičky málo zahaľujúce plavky nebudú najlepšou voľbou. Teda ak už hľadáte plavky, chcete zakryť niečo viac, no to neznamená, že si leto nemôžete vychutnať a predviesť sa v najnovších trendoch.

Veľa ženám pribudnú kila na váhe počas tehotenstva a po pôrode sa ich nevedia tak jednoducho zbaviť. To nie je nič nové. Zbaviť sa tuku je ťažké, ale nie nemožné. Treba byť trpezlivá, no neznamená to, byť trpezlivá keď je tu slnko a chcete ísť k vode.

Vždy máte možnosť vyzerať dobre a sexi, len treba zvoliť správny typ plaviek. V závislosti od vášho tela existujú rôzne druhy plaviek ktoré sa vám budú hodiť. U väčšiny žien po pôrode sú najvhodnejšie tankini alebo jednodielne plavky.

Ja a moja skúsenosť

Tehotenstvom som pribrala okolo 20kg a len 6 som nechala v pôrodnici, zvyšné kilá sa na mne držali ešte rok po pôrode. Necítila som sa dobre ani sebavedomo no bola som mladá 20ročná baba ktorá chcela ísť so svojím dieťatkom k vode. Veľmi som sa hanbila za svoju postavu, ovisnuté brucho a strie ktoré boli veľmi viditeľné. V tom čase som vedela, že klasické bikiny nebudú najlepšia voľba. Premýšľala som, aké plavky si kúpiť aby som sa cítila dobre. Rozhodla som sa pre tankini, stiahli a zakryli brucho a podprsenka bola dosť pevná nato aby udržala a vytvarovala moje väčšie prsia. Vrch a spodok plaviek som si kupovala zvlášť, lebo som potrebovala rozličnú veľkosť.

Keďže som nebola spokojná ani so svojimi stehnami a zadkom a mala som potrebu ich zakryť, ako spodný diel som zvolila plavkovu sukničku – boli to nohavičky na ktorých bola našitá ako keby sukňa. Spodok bol čierny a tankini boli vzorované no tiež tam bola čierna takže to pekne spolu ladilo. Z diaľky som vyzerala ako v šatách a cítila som sa naozaj dobre. Výhodou bolo, že keď som sa chcela opaľovať, vyhrnula som si vrch až po prsia a takisto suknička sa dala jednoducho vyhrnúť.

Opaľovanie prospievalo aj zmierneniu viditeľnosti strii a ja som sa tomu tešila. Čím viac som chodila takto na verejnosť a všímala si iné mamičky rástlo aj moje sebavedomie. Mnoho z nich neriešilo drobné jazvičky, kilá navyše a bez problémov chodili k vode aj v dvojdielných plavkách. O rok neskôr v lete keď sa mi už podarilo schudnúť cez 20kg a dostať sa na váhu nižšiu ako pred tehotenstvom, som sa aj ja odvážila a kúpila som si nové plavky.

Keďže väčšie prsia mi zostali, dôležitý bol pre mňa výber vrchného dielu. Inak som sa už neobmedzovala a teraz aj keď sú moje strie ešte viditeľné sa cítim dobre a nehanbím sa, pretože to k materstvu patrí.