18206084 - upset and depressed woman sitting by the ocean crying with her head in her hand

Keď sa chystáme na dovolenku, posledná vec, s ktorou si chceme robiť starosti, je obava z mokrej nehody. Či už sa chystáte opaľovať pri Stredozemnom mori, navštíviť vnúčatá na západe alebo objavovať prírodné krásy nórskych fjordov, dôležité je to všetko dopredu naplánovať. Nezabudnite ani na svoje ťažkosti s močovým mechúrom. Pokiaľ sa chystáte do tropickej krajiny, určite sa budete viac potiť, preto je dôležité nepodceniť čistenie pokožky. Tá je u inkontinentného jedinca dôležitá vždy, v horúcich dňoch však obzvlášť. V nasledujúcich riadkoch ponúkame niekoľko tipov, ako stráviť dovolenku s inkontinenciou bez stresu.

Vezmite si ochranné pomôcky do zásoby

V prípade, že sa chystáte na dlhší pobyt, zabaľte si všetko, čo Vám pomôže inkontinenciu lepšie znášať. Áno, lietadlá majú obmedzenú kapacitu batožiny, no ak si vezmete napríklad nočné plienky alebo ochrannú podložku, ktoré majú vyššiu absorpčnú schopnosť, nebudete si musieť toho brať až toľko. Hodiť sa môžu aj jednorazové obrúsky, aby ste sa udržali svieži po celý deň. Riešením môže byť tiež to, že niektoré pomôcky si dokúpite priamo v cieľovom mieste.

Verejné toalety

Ak sa nechcete na dovolenke iba vyvaľovať na pláži, ale plánujete tiež návštevu turistických atrakcií a kultúrnych pamiatok, nezaškodí, ak si vopred zistíte, či sa v ich blízkosti nachádzajú verejné toalety. Plánujete poznávací výlet autobusom alebo loďou? Overte si, či sa tam nachádza hygienické zariadenie.

Donáška na hotel

Moderný človek má veľa možností, ako si uľahčiť život. Pokiaľ sa Vám nechce prenášať všetky veci, ktoré budete potrebovať, spravte online objednávku a nechajte si ju doručiť do hotela, kde sa chystáte ubytovať. Môžete tiež zavolať na recepciu a poprosiť ich, aby balíček odložili. Takto odľahčíte batožinu o absorpčnú spodnú bielizeň, náhradné oblečenie, vlhčené obrúsky, ale napríklad aj o igelitové vrecká na použité vložky a podobne.

Ochrana pokožky

Okrem krémov na opaľovanie budete potrebovať aj čistiaci krém. Hrozí totiž riziko zaparenia, infekcií a hromadenia baktérií. Nikdy neviete, kedy sa môže zvrhnúť aj celkom nenápadná vyrážka.

Príjem potravín a tekutín

Inkontinentný človek by nemal experimentovať s exotickými potravina. Do úvahy musíte vziať, že mnohé môžu nepekne podráždiť močový mechúr. Jedzte iba to, čo máte overené. Čierny čaj, káva, korenené jedlá či alkohol by mali byť tiež tabu. Najideálnejšia je čistá voda, ktorou nemôžete nič pokaziť. Denne sa jej odporúča vypiť šesť až osem pohárov, v horúcej destinácii si však pokojne doprajte viac. Pokiaľ sa snažíte svoju inkontinenciu liečiť posilňovaním panvových svalov, a teda praktizujete Kegelove cviky, nezabudnite na ne ani na dovolenke. Keď cítite potrebu močiť, neodkladajte to na neskôr. Zíďte z diaľnice a uľavte si.

 

Chápeme, že cestovanie s inkontinenciou môže byť frustrujúce. Neustále musíte myslieť na to, aby ste sa mali kde vymočiť, obávate sa náhleho úniku moču a to všetko Vás privádza k šialenstvu. Stačí moment a Vaše rekreačné plány budú nepekne narušené. Vďaka starostlivému plánovaniu však nemusíte trčať doma. Veď balíček absorpčných vložiek alebo čistiaca pena TENA sa Vám určite do batožiny zmestí. Naučte sa ovládať svoj močový mechúr a žite naplno. Buďte aktívny a objavujte svet!

 

Autorské právo: jaykayl / 123RF Reklamní fotografie