Letné telá vznikajú v zime

Kým je váš vek nižší ako teplota vonku, tak je vám vcelku jedno aká je zrovna sezóna. Neskôr začne byť najťažšia motivácia. Pekná postava a príjemná dovolenka sú pekne ciele.

Najlepším časom na prípravu na horúce dni v šortkách je, samozrejme , zima. Telo sa nemení podľa zbožných želaní. Najhoršie čo sa vám môže stať, je uviaznuť v kolotoči prokrastinácie – na budúci týždeň začnem cvičiť a jesť menej kaloricky. Tak sa môže stať, že sa ocitnete na letiskovom termináli s kufrom plnom zakrývajúceho šatstva.

Ako sa namotivovať na cvičenie?

Nájdite si novú záľubu (joga, zumba, aerobik, tanec) a kúpte si novú výbavu do telocvične. Choďte do toho s kamarátkou – partnerkou, ktorá má rovnaké ciele ako vy. Keď sa dá, berte von bicykel, alebo si zabehajte. Musíte bojovať s počasím a nepohodou – v zime je väčšinou vonku dosť nepekne, ale to vás nesmie priklincovať ku gauču. Aj prechádzky zo psom sa rátajú (ak sú živšie než zopár krokov ku kríkom a naspäť). Hladovky a diéty vymeňte za aktivity, najmä cez víkendy. Nehlaďte na čísla, ale hlavne na pocit zo seba – čísla môžu podlamovať predsavzatia.

Príprava na leto v jedálničku

Vzdelávať sa a plánovať – jasné. Ale nikto nemusí do seba za každú cenu pchať jedlo, ktoré mu nechutí. To je prvá zásada zdravého stravovania sa – nájdite si, čo vám ide. Mávajte v chladničke vždy jogurty, zeleninu a ovocie. Samozrejme, v zime je ľudské telo nastavené tak, že sa ráta s menším príjmom sezónnej stravy. Paradajky v obchodoch sú celoročne, ale v zime nie sú tak dobré ako tie domáce zo záhrad. V zime sa odporúča jesť veľa mrkvy, ryže (ideálne hnedej) avokádo, kel, ryby, či piť zelený čaj. Rád a tipov nájdete na každý prst sto. Mimochodom, studené počasie vysúša vašu pokožku, takže váš záujem by mal smerovať aj k tekutinam a telesnej hydratácii.

S hladkou pokožkou sa ráta dopredu

Epilácia na rozdiel od depilácie predstavuje trvalé alebo dlhodobé odstránenie telesných chĺpkov (pretože nereže chĺpky v strede, ale ich odstraňuje rovno s korienkami). Ak plánujete tráviť veľa času s odhalenou kožou, určite ste sa týmto pojmom už zaoberali.

A prečo absolvovať epilačné procedúry v zime? Pretože jedno či dve ošetrenia väčšinou nikdy nestačia. Časť chĺpkov rastie, časť “spí” – a preto aj pokročilá technológia ako diódový laser nezničí pri jednom ošetrení úplne celý porast. Pre úplne dokončenie procesu (avšak s trvalými výsledkami) potrebujete niekedy tých ošetrení absolvovať tri až šesť, alebo dokonca a viac. Nuž a po procedúre môže byť vaša pokožka citlivá, takže sa neodporúča okamžité kúpanie či opaľovanie. Aj krása potrebuje svoj čas.