Mikiny sú skôr spájané so street outfitmi, ktoré nosia mladšie ročníky, no sú tak komfortné, že by sme ich najradšej nosili stále.

Mikiny sú skôr spájané so street outfitmi, ktoré nosia mladšie ročníky, no sú tak komfortné, že by sme ich najradšej nosili stále. Ako si vybrať mikinu aj do zamestnania, kde vyžadujú určitý dresscode?

Vhodná aj do práce

Dámska mikina môže byť vhodná aj do práce. Stačí, ak má správny strih a na prvý pohľad ju nerozoznáte od nejakého kríženca blúzky a svetríka. Jednoduchá nenápadná mikina nič nepokazí.

Bez nápisov

Pri výbere decentnej mikiny vám odporúčame vyhnúť sa mikinám s nápismi a rôznou potlačou. Určite nevoľte nápisy s vulgarizmami a potlač s mikimauzom. Na porade by to rozhodne nevyzeralo dobre.

Správna dĺžka

Predĺžené mikiny sú asi najviac trendy vec, no nehodia sa k business outfitu. Zvoľte radšej mikinu štandardnej dĺžky, ktorá nebude vyzerať ako z posledného filmu o amerických skejteroch.

Kapucňa alebo bez?

Ak zoženiete mikiny bez kapucne, je to výborné. Ak nie, nevadí. Kapucňa môže byť len decentne zložená na vašom chrbte a nijako neovplyvní váš outfit. Hlavne si ju nedávajte na hlavu a všetko bude v práci ok.

Na zips alebo nie?

Opäť platí, že ak zoženiete mikinu bez zipsu, vyzerá to trochu lepšie. Ani tá na zips však nemusí byť zlá. Dôležité je, aby bola stále zapnutá. V opačnom prípade by to vyzeralo, že ste prišli do práce v teplákovej súprave.