Keď vás cvičenie nebaví, zaplaťte si trénera
Keď vás cvičenie nebaví, zaplaťte si trénera

Existuje veľa rád, ako získať motiváciu k cvičeniu. Skoro všetky fungujú len istý čas. Ak nezmeníte svoje zmýšľanie a nezačnete brať cvičenie ako radosť a nie nutnosť, tak vás nikdy nebude naozaj baviť. Musíte zmeniť postoj k cvičeniu a nájsť nové cesty, ako sa to dá a nehľadať cesty, ako sa to nedá. Toto všetko vám prinesie cvičenie s profesionálnym trénerom. Čo všetko vás tréner naučí?

Pozor na rutinu

Pri cvičení doma sa skoro vždy stane, že zapadnete do rutiny. Nájdete na internete zopár cvikov, ktoré sa vám zdajú primerané (často sú to také, ktoré sú jednoduché) a tie cvičíte každý deň. Možno si k cvičeniu kúpite pomôcky, gumy na cvičenie alebo švihadlo. Ale aj tie napokon skončia zapadnuté prachom. Je to skrátka tak, že keď robíte stále to isté, tak vás táto činnosť prestane baviť. Naopak tréner vám každý jeden tréning zostaví úplne iný. Neustále vymýšľa nové cviky, hrazda na stenu sa pre vás stane neočakávaným kamošom alebo vás tréner priam dokope k takému cviku, o ktorom ste ani nesnívali.  S trénerom sa budete stále posúvať o krok ďalej a na vlastnom tele zistíte význam slova progres.

Pozor na motiváciu

Bez trénera strácajú ľudia rýchlo motiváciu. Človek je tvor, ktorý chce všetko dosiahnuť veľmi rýchlo. Tréner vám vysvetlí, že jedine pomalá zmena je trvalá zmena. Tréner zároveň vie, ako svojho zverenca motivovať, čo povedať a kedy povedať. Oko trénera vidí, kde sa vaše telo zmenilo a upozorní vás, že nie kilogramy na váhe, ale rysovanie tela je dôležité. Jeho cvičené oko zároveň vidí, kedy ste už na dne a potrebujete pauzu alebo zmenu. Vymyslí nové cviky alebo pre vás pripraví jeden tréning, ktorý bude úplne špeciálny. Zároveň si môžete byť istí, že jeho pochvala nie je falošná. Profesionálny tréner nikdy svojmu zverencovi neklame a povie mu pokojne aj krutú pravdu.

Efektivita a kontrola

Cvičenie s trénerom je oveľa efektívnejšie ako cvičenie doma. Telo, po ktorom túžite, dosiahnete s trénerom oveľa rýchlejšie. Sami nedokážete vymyslieť alebo zrealizovať také cviky ako s trénerom. Doma nemáte vybavenie a pomôcky, ktoré každý jeden cvik dokážu dvakrát sťažiť. Môžete si síce kúpiť pomôcky, napríklad na stránkach e-shopu inSPORTline, ale nebudete ich vedieť správne používať a zapojiť do tréningu. Na záver musíme spomenúť ešte jeden prínos cvičenia s trénerom, ktorý je vlastne najdôležitejší. Pri trénovaní s profesionálom ste chránení pred zranením, ktoré by vás pri cvičení doma mohlo odstaviť na niekoľko týždňov. Keď si všetky tieto výhody cvičenia s trénerom zrátate, zistíte, že sa naozaj vyplatí investovať do trénera – do svojej kondície a zdravia.