Plavba na katamaráne – áno alebo nie?

0
Plavba na katamaráne – áno alebo nie?

Od plavby na jachte mnohých ľudí odrádza to, že ide o mierne nestabilné plavidlo. Iná skupina ľudí práve túto nestabilitu a prácu s plachtami miluje. Ak vás láka plavby sa zúčastniť, ale cítite, že jachta nie je to pravé pre vás, vyskúšajte zopár dní stráviť na katamaráne. Je plavba na katamaráne pre vás vhodná? Aké má pozitíva a negatíva?

Plavba na jachte je o adrenalíne, katamarán je o pohodlí

Existuje veľa typov lodí na prenájom, a ak máte dostatok financií, môžete si vybrať aj lode na predaj. Medzi dva veľmi preferované modely lodí patria jachty a katamarány. Na jachte si užijete viac adrenalínu, môžete pracovať s plachtami a skúšať, kam vás vietor zaveje. Na katamaráne je plavba skôr o pohodlí. Priestory na katamaráne sú väčšie, kajuty priestrannejšie a dostatok miesta je aj na hornej palube. Vyššie stropy sú fajn hlavne pre ľudí, ktorí sú príliš vysoký a v jachtách sa musia neustále skláňať. Bohaté sú priestory salónika a kuchyne alebo úložné priestory. Veľmi príjemné je presvetlenie priestorov. Kto miluje komfort a nechce sa na lodi tlačiť, mal by zvoliť plavbu na katamaráne. Samozrejme, že za luxus sa platí a cena sa v prípade katamaránu vyšplhá o polovicu vyššie ako pri prenájme jachty.

Katamarán musí riadiť a manévrovať skúsený kapitán

Napriek tomu, že je katamarán stabilnejší, nie je to s jeho ovládaním až tak ružové. Možno máte urobené skúšky vodca malého plavidla alebo dokonca kapitánske skúšky, ale pri manévrovaní katamaránu sa poriadne zapotíte. Hlavne v prístave je kvôli mohutnejšej konštrukcii tejto lode problém vojsť do úzkeho priestoru. Viditeľnosť je v niektorých uhloch mizerná. Manévre v tomto prípade zvládne len naozaj skúsený kapitán. Takže viac zaplatíte nielen za prenájom, ale tiež za posádku. Väčšia loď znamená samozrejme vyššie poplatky v marínach a vyššiu spotrebu paliva. Myslite na tieto aspekty, keď sa zamilujete do predstavy dovolenky na mori.

Samotná plavba je pohodová a vhodná aj pre rodiny s deťmi

Nemyslite si, že plavba na katamaráne je úplne bez vibrácií a náklonov. Všetky jachty na predaj a na prenájom sa na vlnách budú knísať. Je však pravda, že na katamaráne vám morská choroba hrozí o niečo menej, pretože má táto loď menší náklon. Katamarán je vhodnou alternatívou pre rodiny s malými deťmi. S katamaránom sa dostanete bližšie k pobrežiu, k malému ostrovu alebo pláži bez obáv, že by ste drhli dno. Ponor má totiž katamarán menej hlbší ako jachta.

 

 

 

Podľa čoho vyberať športový ruksak na bicykel?

0
Podľa čoho vyberať športový ruksak na bicykel?

Cyklistický ruksak sa vám zíde počas dlhších cyklistických výletov alebo v prípade, že sa na bicykloch do prírody vyberiete celá rodina. Na niektorých bicykloch sú síce nosiče alebo košíky, do ktorých je možné uložiť potrebné veci, ale v ruksaku máte všetko po ruke a bez rizika straty nákladu. Navyše sú cyklistické ruksaky tak umne ušité, že ani nebudete vedieť o ich prítomnosti. Podľa akých vlastností vyberať športový ruksak na bicykel?

Cyklistické trasy sa rozrastajú

Na Slovensku i v Čechách nie je núdza o cyklistické trasy, ktoré sa každým rokom rozrastajú. Čoraz častejšie je vidieť na automobiloch nosiče bicyklov a v aute kompletne celú rodinu vrátane malých detí. Zároveň postupne cyklisti objavujú doplnky k bicyklom, bez ktorých si už nedokážu rodinné výlety predstaviť. Ide hlavne o detský cyklovozík za bicykel. Zostáva ešte dokúpiť športové ruksaky a môžete si užívať celodenný cyklistický výlet. Ako vybrať praktický ruksak na bicykel?

Cyklistický ruksak nie je bežný športový ruksak

Pozor na to, aby ste si na bicykle nekúpili klasické športové ruksaky určené skôr do mesta na prechádzky. Cyklistický ruksak má špeciálne ušitú zadnú časť, ktorá dokonale kopíruje zahnutie chrbta pri bicyklovaní. Vďaka ergonomickému systému a dobrému odvodu potu nebudete ruksak na chrbte cítiť. Okrem toho sa v tomto ruksaku nachádza miesto na hydrovak, aby ste nemuseli často z bicykla zosadať, keď pocítite smäd.

Veľký objem, ale nízka váha

Obozretní buďte pri výbere materiálu, z ktorého je cyklistický ruksak ušitý. Musí byť pevný, ale zároveň odľahčený. Samozrejmosťou je jeho odolnosť voči vlhkosti. Ak si kúpite ruksak na bicykel s veľkým objemom, dbajte na to, aby disponoval sieťovým systémom popruhov na bedrách. Týmto spôsobom je zabezpečené rovnomerné rozloženie váhy nákladu. Najmenšie cyklistické ruksaky majú objem do 10 l a najväčšie okolo 20 l. Väčšie sú určené na celodenné cyklistické výlety s prespaním v prírode – dajú sa k nim pripevniť spacáky a iné vybavenie.

Čo sa vám počas cyklistiky bude hodiť

V úvode sme spomínali hydrovak. Súčasťou niektorých cyklistických ruksakov je hydrovak a niektoré majú len vrecko, do ktorého sa dá vak uložiť. Na fixáciu hadičky hydrovaku slúžia špeciálne otvory na ramennom popruhu. Materiál cyklistického ruksaku je síce vodeodolný, ale radšej si dokúpte k ruksaku pláštenku. Čím viac háčikov a pútok ruksak má, tým lepšie. Môžete do nich pripevniť rôzne športové pomôcky a drobnosti. V prípade, že predpokladáte bicyklovanie po zotmení, kúpte si ruksak s reflexnými prvkami.

 

 

Tieto topánky vám zaručene zničia nielen chodidlá

0
Tieto topánky vám zaručene zničia nielen chodidlá

Keď sa povie zlé topánky, tak si väčšina ľudí prestaví pľuzgiere alebo odreté chodidlá. Avšak zlé topánky vám nespôsobia len vonkajšie malé zranenia. Dlhodobé nosenie istého typu obuvi deformuje prsty, ničí klenbu a vedie k bolestiach chrbtice. Viete, akými topánkami si najviac ničíte svoje zdravie?

Ani príliš vysoké a ani príliš nízke

Pri nosení topánok platí rovnaké pravidlo ako vo všetkom, čo súvisí so životom. Stredná cesta je vždy tá najlepšia. Znamená to, že by ste nemali nosiť topánky ani s príliš vysokým opätkom a ani úplne rovné. Samozrejme, že je nutné, aby ste strih či výšku opätku podradili účelu obuvi. Napríklad turistická obuv sa nevyrába s vyvýšeným opätkom, ale len mierne zvýšenou podošvou. Takže dámy, nespoliehajte sa na to, že dámska turistická obuv vám bude prioritne slúžiť na parádu.

Chodidlá a klenbu si ničíme od mladosti

Nevhodnými topánkami si ničíme klenbu a deformujeme prsty. Prakticky od mladosti nosia ľudia obuv podľa vzhľadu a nie podľa funkčnosti alebo účelu použitia. Preto je vidieť často ľudí v lese so sandálmi na nohách a turistické topánky sú skôr raritou. Podľa lekárov pri výbere obuvi robíme dve základné chyby. Prvá je, že nevyberáme obuv podľa príležitosti, na ktorú je vyrobená. Druhá chyba je, že si kúpime nesprávnu veľkosť. No a do tretice to dámy zaklincujú vysokým opätkom. Ak si k opätku pridáte úzku špičku, tak ide o absolútnu pohromu.

Čo spôsobujú vysoké opätky

Opätkov sa nemusíte ihneď vzdať. Pre chodidlo je opätok do 4 cm prospešný. V prípade častého nosenia vyšších opätkov nastáva ihneď niekoľko zdravotných problémov. Chrbtica je nerovnomerne zaťažená a začne vás bolieť od krku až ku krížovej oblasti. Bolieť vás môžu tiež kĺby. Dochádza k skráteniu achillovej šľachy a svalov.

Žabky patria len na pláž

Značné zdravotné  problémy môžete mať i v prípade, že nosíte dlhšiu dobu žabky. Žabky a iná plážová obuv neposkytuje chodidlu žiadnu oporu a noha musí neustále bojovať o balans. Navyše si v takýchto topánkach koledujete o zranenie, pretože sa môžete pošmyknúť. Podobne sú na tom aj balerínky, ktoré namáhajú klenbu chodidla i chrbticu.

 

 

 

Nedovoľte počasiu, aby vám pokazilo oslavu. Pomôže nožnicový stan

0
Nedovoľte počasiu, aby vám pokazilo oslavu. Pomôže nožnicový stan

Jesenné počasie býva nevyspytateľné. To je na škodu vo chvíli, keď sme si práve na jeseň naplánovali, či nám zrovna na túto ročnú dobu vychádza výročie, oslava narodenín či inej významnej udalosti. Riešením je akciu zastrešiť. Ale ako?

Nie je krajšie ročné obdobie ako jeseň. Akcie pod šírym nebom sú však tak trochu hazardom. Počasie nám nie vždy praje. Nemení sa síce znenazdania ako to aprílové, ale práve na našu akciu nemusí vyjsť to najkrajšie. Je potrebné sa poistiť zastrešením akcie. Objednávať však reštauráciu obvykle nechceme. Je to drahé a pripravuje nás to o kúzlo urobiť oslavu vonku, na záhrade domu, firmy, či niekde na prenajatom kúsku v prírode. Zastrešte si svoju udalosť pomocou nožnicových stanov. Dokážu viac, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Nožnicové stany poskytujú zázemie kdekoľvek ich postavíte

Stali sa nevyhnutným vybavením firiem pre ich reklamné či predajné aktivity. Sú vhodné ako promo stánky. Využívajú sa na športových akciách. Každé športové družstvo má svoj stan. Vidíme ich aj na záhradách. Sú totiž praktické aj ako záhrady pavilón.

Stany, ktoré rastú s vašimi plánmi

Nožnicové stany s veľmi stabilnou konštrukciou majú rozmery od 2×2 m až do 6×3 m. Aj ten najväčší sa vám zdá byť malým? Zostavte si väčší presne podľa vašich predstáv. Stany sú pripravené na to, aby sa dali navzájom spájať do väčších celkov. Môžete vytvoriť dlhý stan pre svadobnú hostinu, ale vytvoríte aj stan do tvaru L, U či T. Stačí spojiť viac stanov dohromady. Stany majú nepremokavú strechu a variabilitu, čo sa týka použitia bočných stien. Pre reklamné a propagačné účely je možné tieto bočné panely využiť aj ako nosiče reklamných informácií. To v prípade, kedy chcete stan či stany využiť napríklad pre firemnú akciu. Kvalitné nožnicové stany ponúka firma Mutton.

Ešte nemáte doma fit loptu? Rýchlo si ju kúpte!

0
Ešte nemáte doma fit loptu? Rýchlo si ju kúpte!

Možno vám doma zaberajú miesto rôzne pomôcky alebo stroje na cvičenie, na ktoré padá prach, a preto ďalšie nechcete kupovať. Dajte však šancu ešte jednej pomôcke na cvičenie, ktorá by nemala chýbať ľuďom so sedavým zamestnaním a ani tým, ktorí radi cvičia doma a chcú si tréningy spestriť. Touto pomôckou je fit lopta. Ak ešte fit loptu nemáte, rýchlo si ju kúpte. Dôvody sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Posilňovanie, ktoré je vskutku efektívne

V prípade, že vám doma nechýba lavička na cvičenie a činky, tak by vám nemala chýbať ani fit lopta. Pomocou lopty budete posilňovať rovnako efektívne ako s činkami a dokonca o niečo efektívnejšie. Ako je to možné? Pri cvičení s fit loptou totiž posilňujete vnútorné svalstvo. Každý pohyb je oveľa náročnejší, pretože nielen realizujete daný cvik, ale tiež udržujete na lopte balans. Po pravidelnom cvičení s fit loptou uvidíte rozdiely, pretože hore pôjde vaša kondícia a celé telo bude súmerne vypracované. Na fit lopte je možné precvičiť rôzne svalové partie, prakticky celé telo dostane poriadne zabrať. Cvičenie s loptou je samozrejme aj zábavné a zo začiatku sa nasmejete, pretože nájsť ten správny grif, ako sa na lopte udržať, zaberie trochu času. Nielen ľudia túžiaci po skvelej postave cvičia na lopte. Fit lopta je nevyhnutnou pomôckou v rehabilitačných centrách. Na lopte sa naučíte správne sedieť, uvoľníte svaly v chrbte a uľavíte stuhnutým svalom. Niekto dokonca vymení klasickú stoličku za fit loptu a zrazu zistí, že bolesti chrbta zmizli ako šibnutím čarovného prútika.

Ako vybrať fit loptu

Fit lopty sa vyrábajú v rôznom prevedení a nájdete dokonca aj lopty pre malé deti, na ktorých si môžu vaše ratolesti zaskákať v čase, keď vy budete cvičiť. Všetky typy lôpt na cvičenie nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Najdôležitejším parametrom pre výber fit lopty je jej veľkosť. Počas cvičenia v sediacej polohe, musíte mať kolená v tupom uhle nad 90°. Znamená to, že loptu kúpte s ohľadom na vašu výšku. Pre ľudí s výškou do 150 cm je určená lopta s priemerom 45 cm, priemerne vysokí ľudia merajúci od 160 do 180 cm by mali kúpiť loptu s priemerom 65 cm. Overte si tiež pevnosť materiálu a nosnosť lopty. Pri cvičení oceníte protišmykovú úpravu povrchu. Ak chcete loptu využívať na rehabilitačné účely, dajte prednosť takým, ktoré majú na povrchu masážne hroty.

 

 

 

Potrebujete schudnúť, ale nemáte radi kardio? Skúste skákanie cez švihadlo

0
Potrebujete schudnúť, ale nemáte radi kardio? Skúste skákanie cez švihadlo
Potrebujete schudnúť, ale nemáte radi kardio? Skúste skákanie cez švihadlo

Potrebujete schudnúť, a preto ste si nasadili diétu. Dobre však viete, že cesta k peknej postave vedie cez kombináciu zdravá strava a pohyb. Na chudnutie sú najlepšie kardio cvičenia ako beh, cyklistika alebo inline korčuľovanie. Ak vám tieto športy nič nehovoria a nechcete sa hodiny potiť na trenažéri vo fitness centre, kúpte si pomôcku za pár eur – švihadlo. Vďaka švihadlu rýchlo zhodíte prebytočné kilogramy a zabavíte sa.

Na švihadle si môžete zaskákať kdekoľvek

Veľkou výhodou skákania na švihadle je to, že sa dá táto aktivita realizovať naozaj všade. Ak nemáte extrémne znížené stropy, tak si pokojne zaskáčte v obývačke. Oveľa viac zábavné je skákanie vonku. Iste si nájdete tiché miestečko s pevným povrchom a môžete sa vypotiť bez toho, aby vás sledovali zvedavé oči iných ľudí. Na skákanie cez švihadlo nepotrebujete inú výbavu, ale odporúčame vám sa vhodne obliecť. Voľné tričká alebo široké tepláky nie sú praktické, mohli by sa vám do švihadla zamotať. Lepšie spravíte, keď si kúpite legíny a funkčné elastické tričko. Pri skákaní môžete prudšie dopadnúť na chodidlá, a preto investujte do obuvi s dobrým odpružením. Vhodná je napríklad bežecká obuv. Samotné švihadlo sa dá kúpiť v rôznom prevedení. Pre rýchlejšie a svižnejšie skákanie sú určené švihadlá vyrobené z PVC lanka. Pre pokročilejších odporúčame kúpiť záťažové švihadlo, ktoré je ťažšie a dáva viac zabrať svalom na rukách a na chrbte. Ak chcete sledovať svoje pokroky, kúpte si inteligentné švihadlo. V jeho rukovätiach je zabudované počítadlo skokov a merač času skákania. Inteligentné švihadlo je možné prepojiť s mobilným telefónom. Ponuku všetkých typov švihadiel nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline.

5 dôvodov, prečo skákať cez švihadlo

Stále vám chýba motivácia a váhate s kúpou švihadla? Iste vás presvedčí 5 dôvodov, prečo na švihadle skákať.

 • Počas skákania cez švihadlo spálite oveľa viac kalórií ako počas behania alebo cvičenia s činkami. Vedecké štúdie uvádzajú, že ide o 650 kalórií za hodinu. Je jasné, že skákanie je veľmi efektívne cvičenie pre každého, kto potrebuje zhodiť kilogramy.
 • Počas skákania cez švihadlo nielen chudnete, ale tiež formujete postavu. Spevnia sa vám svaly na lýtkach, stehnách, na zadku, chrbte i na rukách.
 • Cvičenie šetrené ku kĺbom. Skákanie cez švihadlo nie je pre kĺby tak namáhavé ako napríklad beh. Doskok je z malej výšky, a preto nedochádza k silným otrasom.
 • Budujete kondíciu i koordináciu. Počas skákania dochádza k maximálnemu VO2 zaťaženiu, vaša kondícia pôjde raketovo hore a zlepšíte si tiež koordináciu tela.
 • Skákanie je zábavné a len tak neomrzí. Skákať sa dá rôznymi štýlmi a časom budete skúšať nové triky.

 

 

Pevne vstavaná alebo prenosná: Akú klimatizáciu kúpiť?

0
Akú klimatizáciu kúpiť
Akú klimatizáciu kúpiť

Klimatizácie sú v súčasnosti nevyhnutným prvkom mnohých domácností. Rozhodne sa niet čomu čudovať. Tieto zariadenia vynikajú mnohými benefitmi, ktoré stoja za povšimnutie.

Aj napriek tomu, že cena sa vám môže zdať spočiatku vysoká, platíte vždy za kvalitu klimatizácie. To znamená, že ak si vyhradíte na tento jedinečný produkt vyšší rozpočet, oplatí sa vám to hneď z niekoľkých oblastí. V lete budete mať totiž v domácnosti príjemný chládok a v zime nemusíte platiť zbytočne za krb, pretože si nastavíte jednoduchým spôsobom požadovanú teplotu priamo cez klimatizáciu.

Na trhu však dnes existujú rôzne klimatizácie do bytu, domu alebo iných zariadení. Môžu byť stavané, ale tiež prenosné. Pri výbere by ste sa tak mali zamerať na niekoľko dôležitých faktorov, ktoré je potrebné brať do úvahy. V nasledujúcich riadkoch vám povieme niečo o jednotlivých druhoch klimatizácií.

Vstavané klimatizácie

Čo sa týka vstavaných klimatizácií, ide o zariadenia, ktoré sú pevne vbudované do steny. To znamená, že po montáži už s nimi nemôžete nejakým spôsobom hýbať. Tieto klimatizácie sú vhodnejšie do domu alebo do veľkých firiem či reštaurácií.

Ich výhodou je najmä to, že sa nestane, že by vám nejakým spôsobom zavadzali napríklad na zemi, keďže sú vbudované priamo do steny. Hovorí sa však, že vstavané klimatizácie vynikajú vysokým výkonom, preto sa ich kúpa oplatí. Nevýhodou je však stavebný zásah, ktorý je v tomto prípade väčší. Preto sa nad kúpou tohto zariadenia oplatí rozmýšľať pri rekonštrukcii.

Prenosné klimatizácie

Ak bývate v byte, poprípade v podnájme, prenosné klimatizácie sú výborným riešením. Jednoduchým spôsobom ich viete kedykoľvek premiestniť na miesto, kde potrebujete. Prenosná klimatizácia je výhodná aj z toho pohľadu, že ju viete premiestňovať medzi rôznymi miestnosťami, pretože disponuje aj kvalitnými kolieskami.

Je lepší cyklotrenažér alebo stacionárny bicykel?

0
Je lepší cyklotrenažér alebo stacionárny bicykel?
Je lepší cyklotrenažér alebo stacionárny bicykel?

Priaznivci cyklistiky sa pred zimou zamýšľajú, ako trénovať aj počas zimných mesiacov. Takmer pol roka bez tréningov by znamenalo stratu kondície. Dlhé pauzy v športovaní sú rizikom aj v tom ohľade, že môžete stratiť motiváciu a zleniviete. Nevyjsť z cviku a dožičiť si poriadny cyklistický tréning vám umožnia cyklotrenažéry alebo stacionárne bicykle. Oba stroje sú cenovo dostupné a iste pre ne nájdete v obývačke miesto. Čaká vás však rozhodovanie, či je lepší cyklotrenažér, alebo vám bude stačiť stacionárny bicykel.

Rozdiely medzi cyklotrenažérom a stacionárnym bicyklom

V prvom rade musíme zmieniť fakt, že oba stroje cyklotrenažér i stacionárny bicykel sú skvelé pre spaľovanie a udržiavanie kondície. Hlavný rozdiel medzi týmito strojmi tkvie v tom, že trénujete v odlišnej polohe. Jazda na cyklotrenažéri sa viac podobá jazde na bicykli v exteriéri. Pri trénovaní je vaše telo v pozícii ako na klasickom bicykli t.j. v predklone. Cyklotrenažér by mali uprednostniť tí z vás, ktorí berú cyklistku vážne a potrebujú počas tréningov dosiahnuť maximálny výkon. Na stacionárnom bicykli sedíte vo vzpriamenej polohe, na bicykel sa lepšie nasadá a je tým pádom vhodný aj pre seniorov alebo ľudí v rekonvalescencii.

S cyklotrenažérom dosiahnete progres

Dokonalá simulácia jazdy v exteriéri pomocou cyklotrenažéra znamená, že dosiahnete aj počas zimy progres. Nestratíte kondíciu a budete pripravení na prvé jarné preteky. Ihneď po šliapnutí do pedálov sa dá do pohybu zotrvačník, ku ktorému sú pedále pripevnené. Ak budete chcieť jazdu ukončiť, musíte pomaly spomaľovať. Takýto tréning je oveľa efektívnejší a núti vás šliapať po celý čas. Cyklotrenažéry umožňujú trénovanie v stojme. Tento fakt je ďalším plusom, ktorý pomáha zmaximalizovať výkon a zvýšiť rýchlosť. Samozrejme, že všetky tieto výhody niečo stoja, a preto sa pripravte na oveľa vyššiu cenu ako je cena stacionárneho bicykla.

Stacionárny bicykel pre kardio tréning

Stacionárne bicykle sú určené skôr pre ľudí, ktorí si potrebujú zahriať svaly alebo realizovať príjemný kardio tréning. Takýto bicykel využije celá rodina, obľúbia si ho starí rodičia i deti. Vďaka stacionárnemu bicyklu sa udržíte v kondícii a dokonca schudnete. Poteší vás tiež cena bicykla, ktorá sa u jednoduchších bicykloch pohybuje okolo 200 €. Stacionárne bicykle i cyklotrenažéry v rôznej cenovej hladine si môžete zakúpiť na stránkach e-shopu inSPORTline. Nech už si vyberiete na domáce využitie cyklotrenažér alebo stacionárny bicykel, zaručene neoľutujete. Pre príjemný kardio tréning sú oba stroje ako stvorené.

 

 

 

Na pláž aj k bazénu. Aké plavky sú na rok 2022 trendy?

0
Na pláž aj k bazénu. Aké plavky sú na rok 2022 trendy?
Na pláž aj k bazénu. Aké plavky sú na rok 2022 trendy?

Na pláž aj k bazénu. Aké plavky sú na rok 2022 trendy?

Plavková sezóna na leto 2022 sa blíži . Starostlivo sme pre vás vybrali plavky podľa najnovších trendov. Či už preferujete dvojdielne bikiny, alebo jednodielny strih, určite si vyberiete model, v ktorom sa budete cítiť skvele.

Exotické vzory

Pestré plavky inšpirované exotickou flórou aj faunou sú trendy už niekoľko sezón. Skvele vyzerajú napríklad vzory, ktoré pripomínajú tropickú džungľu s výraznými kvetmi alebo zelenými listami. Chybu ale neurobíte ani s plavkami so zvieracou potlačou – leopardím, zebrím alebo hadím.

Návrat do minulosti

Pristane vám to aj v plavkách v retro štýle. Romantické kvetinové vzory, vyššie nohavičky a jemné volániky pôsobia veľmi nežne a žensky. Vyskúšať ale môžete aj netradičné plavky s dlhým rukávom. Alebo si vyberiete plavky v neónových farbách, ktoré odkazujú na 80. Roky?

Na pláž aj k bazénu. Aké plavky sú na rok 2022 trendy?

V námorníckom štýle

Nesmrteľná kombinácia modrej a bielej k letu skrátka patrí . Vybrať si môžete prúžky aj ďalšie modro-biele vzory, ktoré krásne podčiarknu opálenú kožu. Námornícke plavky ponúkame ako v jednodielnom, tak aj v dvojdielnom prevedení. Stačí si len vybrať tie, ktoré najlepšie podčiarknu vaše krivky. A navyše budete mať istotu, že len tak nevyjdú z módy.

TIP: Riešite, že vám pri dvojdielnych plavkách nesedí podprsenka alebo nohavičky? Na Astratex.sk si môžete jednoducho vytvoriť vlastnú kombináciu veľkostí i designov.

Hrátky s asymetriou

Máte chuť experimentovať? Vyberte si originálne asymetrické plavky. Vyskúšajte napríklad model na jedno rameno alebo ukážte kožu vďaka zaujímavým prestrihom. Ďalším trendom tohtoročného leta sú tiež plavky obojstranné – keď si ich zaobstaráte, získate hneď dva, respektíve štyri modely za jednu cenu.

Rafinované detaily

Pokiaľ sa vám jednoduché jednofarebné plavky zdajú trochu nudné, vyberte si model, ktorý oživuje zaujímavá aplikácia. Môže ísť napríklad o ozdobné kovové ozdoby na ramienkach, krúžky, ktoré odkrývajú kožu na boku plaviek, alebo zaujímavé zaväzovanie na chrbte. Aj drobný detail dokáže „obyčajné“ plavky premeniť na výnimočné.

 

Silový tréning – poznáte všetky jeho benefity?

0
Silový tréning – poznáte všetky jeho benefity?
Silový tréning – poznáte všetky jeho benefity?

Posilňovacie stroje poznáte len z filmov a z časopisov? Na svalnáčov hľadíte s pohŕdaním? Priznajte sa, že im tak trochu závidíte. Nezáviďte a vyskúšajte si aj vy niektorý zo silových tréningov. Nie všetky sú len od dvíhaní závaží. Posilňovanie dokáže byť zábavné a hlavne je jedným z pilierov zdravého životného štýlu. Spoznajte všetky benefity posilňovania a zbavte sa predsudkov o návštevníkoch fitness centra.

Silový tréning nie je len o dvíhaní činiek

Pojem silový tréning sa ľuďom často spája s predstavou bodybuilderov s obrovskými svalmi. Niekomu sa veľmi svalnatí ľudia nepáčia, a preto sa posilňovaniu táto skupina ľudí vyhýba. Na to, aby ste mali svaly ako zo žurnálu by ste však museli cvičiť naozaj intenzívne. Polhodinka v pohodovom tempe nestačí. Zároveň by musela byť vaša strava podrobená mnohým skúškam. Samozrejme, že väčšina silových tréningov prebieha vo fitness centre za pomoci rôznych strojov a činiek. Nie je to ako vybehnúť na rotopedy a hodinu v kuse tlačiť do pedálov. Ide o veľmi rozmanité cvičenie. Každý silový tréning môže byť úplne iný. Okrem klasického posilňovania so závažiami je veľmi efektívne tiež cvičenie s vlastnou váhou. Posilňovať sa dá aj doma. K tomu vám poslúži polohovateľná ľavica, sada činiek, odporové gumy alebo expandery z e-shopu inSPORTline.

Schudnete, zmení sa vaše telo i myslenie

 • Väčšina ľudí začne cvičiť z dôvodu vyššej váhy. Pomocou silového tréningu schudnete rovnako rýchlo ako pri behaní či korčuľovaní. Má to však jeden zásadný rozdiel. Pri kardiu nebudujete svaly, ktoré sú pre udržanie váhy veľmi dôležité.
 • Svaly sú pohonom pre vás metabolizmus. Väčšie svaly znamenajú lepšie spaľovanie, a to dokonca hodiny po tréningu. Mnohé vedecké štúdie dokázali, že svaly namáhané pri posilňovaní musí telo opravovať, čo znamená, že rýchlejšie spaľovanie môže trvať aj dva dni.
 • Samozrejme, že svaly znamenajú tiež iné výhody pre vaše telo. Budete pevnejší, odolnejší, lepšie zvládnete manuálnu prácu, nezadýchate sa pri chôdzi do schodov.
 • Vyformovaná postava vedie k zvyšovaniu sebavedomia. Budete pôsobiť suverénnejšie a cítiť sa psychicky silnejšie.
 • Tak ako aj iné druhy cvičenie, je posilňovanie cestou k zdravému srdcu, pľúcam a silnejšiemu imunitnému systému.
 • Spojenie posilňovania s úpravou stravy vedie k dlhodobému úspechu v boji s kilogramami.
 • Veľa priaznivcov posilňovania vám tiež potvrdí, že silový tréning je návykovou činnosťou, ktorá vás len tak neprestane baviť.

 

Block title