Je možné sa bicyklovať s bábätkom? Detský cyklovozík vám to umožní

0
Je možné sa bicyklovať s bábätkom? Detský cyklovozík vám to umožní
Je možné sa bicyklovať s bábätkom? Detský cyklovozík vám to umožní

Cyklistika je obľúbenou voľnočasovou aktivitou u mnohých ľudí. Pre mladé rodiny, ktoré chcú aktívne tráviť čas aj po narodení dieťaťa, je otázka bezpečného prevozu bábätka na bicykli veľmi dôležitá. Detský cyklovozík predstavuje ideálne riešenie, ktoré umožňuje rodičom užívať si cyklistické výlety aj s najmenšími členmi rodiny.

Čo si predstaviť pod pojmom cyklovozík

Detské vozíky sú špeciálne navrhnuté kočiare, ktoré sa pripájajú k zadnému kolesu bicykla. Slúžia na prevoz detí a niekto ich využíva aj na nákupy alebo prevážanie domácich maznáčikov. Detské cyklovozíky sú navrhnuté tak, aby boli maximálne bezpečné a pohodlné aj pre bábätká. Rodičia si môžu bezstarostne užívať cyklistiku a bábätko vo vozíku odpočíva. Cyklovozíky majú rôzne veľkosti, kapacitu a funkcie, ale ich spoločným znakom je robustná konštrukcia a pohodlný interiér pre dieťa.

Detské cyklovozíky sú veľmi všestranné a ponúkajú široké možnosti využitia. Umožňujú rodinám absolvovať dlhé cyklistické trasy, ktoré by inak neboli možné s malým dieťaťom na bicykli prejsť. Cyklovozíky sú skvelé na každodenné dochádzanie do škôlky, obchodu alebo na ihrisko. Mnohé cyklovozíky je možné používať aj ako bežecké kočíky, čo umožňuje turistiku a beh s dieťaťom.

Výbava detského cyklovozíka

Cyklovozíky majú pevný rám, ktorý je ľahký a veľmi odolný. Najčastejšie ide o hliníkovú konštrukciu. Cyklovzíky umožňujú podobne ako športové kočiare polohu ležmo a aj sedenie dieťaťa. Vo vnútri vozíka sú bezpečnostné pásy, podobajú sa pásom v autosedačke. Dieťa držia v bezpečnej a pohodlnej pozícii, bránia vypadnutiu počas jazdy. Táto pomôcka má samozrejme aj reflexné prvky, osvetlenie a systém, ktorý bráni prevráteniu vozíka po páde cyklistu z bicykla. Ďalším bezpečnostným prvkom je kvalitné odpruženie, ktoré zaistí bezpečnú jazdu aj na nerovnom teréne.

Detský cyklovozík – čo si pri kúpe všímať

Pri kúpe detského cyklovozíka je dôležité zvážiť niekoľko kľúčových faktorov, aby bola jazda s bábätkom naozaj bezpečná. Uistite sa, že vozík má všetky potrebné certifikáty a spĺňa bezpečnostné normy. Vozík by mal byť vybavený päťbodovými bezpečnostnými pásmi, ktoré udržia dieťa pevne pripútané. Skontrolujte, či má vozík nízke ťažisko a široký rozchod kolies pre lepšiu stabilitu. Kvalitné odpruženie je dôležité pre pohodlnú jazdu na rôznych povrchoch. Vozík by mal byť ľahko pripojiteľný k bicyklu a demontovateľný. Skladacie cyklovozíky bez problémov vložíte do kufra auta alebo na ich prevážanie použite strešné boxy.

Je detský cyklovozík naozaj bezpečný?

Ak kúpite overenú značku cyklovozíka, nemusíte sa ničoho obávať. Istenie vo vozíku je trojité – odpruženie proti nárazom, bezpečnostné pásy ako ochrana proti vypadnutiu dieťaťa a poistka proti prevráteniu vozíka po páde z bicykla.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

Kam za zábavou počas plavby jachtou? Najlepšie party destinácie v Grécku, Taliansku a Chorvátsku

0
Kam za zábavou počas plavby jachtou? Najlepšie party destinácie v Grécku, Taliansku a Chorvátsku
Kam za zábavou počas plavby jachtou? Najlepšie party destinácie v Grécku, Taliansku a Chorvátsku

Plavba jachtou po azúrových vodách mora je snom mnohých mladých ľudí. Ponúka nezabudnuteľný zážitok plný slnka, mora a oddychu. Ak hľadáte miesta, kde sa môžete aj zabaviť a užiť si nočný život, prinášame vám výber party destinácií v Grécku, Taliansku a Chorvátsku.

Grécke ostrovy pre nikdy nekončiace party

Mykonos: Mykonos je známy pre svoj bujarý nočný život a luxusné plážové kluby. Nájdete tu bary a diskotéky otvorené až do rána, kde sa môžete zabaviť pri skvelej hudbe a tancovať s ľuďmi z celého sveta. Pozor na to, že ceny na Mykonose sú oveľa vyššie ako na iných gréckych ostrovoch.

Santorini: Okrem romantických západov slnka ponúka Santorini aj živý nočný život v meste Fira. Nájdete tu bary s výhľadom na kalderu, koktailové bary a kluby s rôznym žánrom hudby. Jachty na predaj a prenájom môžu kotviť v luxusnom miestnom prístave, odkiaľ to máte do barov na skok.

Ios: Tento ostrov je známy medzi mladými ľuďmi pre svoje divoké párty a festivaly. Navštíviť môžete bary a kluby na pláži i v centre mesta, kde sa môžete zabaviť až do rána. Ak nechcete byť obmedzovaní, investujte nielen do prenájmu lode, ale tiež do služieb kapitána, ktorý vás ostrovmi prevedie. Musí ísť o človek s kapitánskym preukazom, pretože licencia vodca malého plavidla je platná len mimo morí.

Nočné party a vynikajúca kuchyňa v Taliansku

Capri: Ostrov plný luxusu a glamour. V jeho centre objavíte elegantné bary a kluby, kde sa stretávajú celebrity a bohatí ľudia. Za zmienku stoja aj miestne reštaurácie a taverny. Lode na predaj kotvia v luxusnom miestnom prístave, kde môžete zakotviť aj vy so svojim plavidlom.

Sardínia: Ostrov s krásnymi plážami a živým nočným životom. Bary a kluby sa nachádzajú priamo na pláži, takže sa ráno po prehýrenej noci zobudíte s nohami v piesku.

Chorvátske divoké večierky na skok od Slovenska

Hvar: Ostrov s krásnymi plážami a živým nočným životom. Zamilujete si bary a kluby na pláži i v meste Hvar, kde sa môžete zabaviť pri skvelej hudbe a kokteiloch.

Pag: Ostrov je známy pre svoje techno párty a festivaly. Populárne sú kluby Zrće Beach a Novalja, kde sa môžete zabaviť pri elektronickej hudbe od rána až do noci.

Brač: Brač je ostrov s krásnymi plážami a malebnými mestečkami. Po slnení plní sily okúsite nočný život v mestečku Bol. Nezabudnite ochutnať miestne kokteily, ktoré obsahujú viac alkoholu ako limonády.

Náš výber je len malým prehľadom dovolenkových destinácií, kde je možné zažiť zábavu a celú noc pretancovať. Pri výbere miesta kotvenia lode zvážte svoje preferencie v hudbe, typ zábavy a atmosféru, ktorú chcete zažiť. Pred cestou si zistite, aké akcie a festivaly sa v danej destinácii konajú počas vášho pobytu. Rezervujte si ubytovanie a vstup do klubov vopred, najmä ak cestujete v letnej sezóne.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

Zaujímavosti o kunách, ktoré by ste mali vedieť aj vy

0
Zaujímavosti o kunách, ktoré by ste mali vedieť aj vy
Zaujímavosti o kunách, ktoré by ste mali vedieť aj vy

Vedeli ste o tom, že kuna je mäsožravý srstnatý člen čeľade lasicovitých? Telo kuny sa vyznačuje mäkkou a hustou srsťou, ktorej farba sa mení od bledožltej až po tmavohnedú, pričom na labkách môže byť farba až do čierna. Svetlejšie sfarbené kuny majú tendenciu mať sivohnedé chvosty, zatiaľ čo tmavšie typy kún majú tmavohnedú farbu chvosta. Uši má kuna vzpriamené a zaoblené, vďaka čomu sú veľmi podobné mačkám. Samce sú podstatne väčšie ako samice, čo je ďalší z ich poznávacích znakov. Chvost predstavuje takmer tretinu celkovej dĺžky kuny. Výhodou je, že veľké chlpaté labky umožňujú kune ľahké pohybovanie sa pokojne aj po hlbokom snehu.

Ako sa kuny zvyčajne správajú?

Väčšina druhov kún je osamelá a bráni si svoje územie, keďže patria medzi teritoriálne živočíchy. Táto veľkosť územia závisí od druhu a konkurencie, čo sa týka potravy. V lete sú oveľa aktívnejšie ako v zime, avšak v niektorých oblastiach sú aktívne cez deň, inde sú aktívnejšie za súmraku a úsvitu, prípadne v noci. Úrovne aktivity a časy sa značne líšia v závislosti od druhu a miesta, kde zviera žije.

Ako je to s rozmnožovaním?

Tieto cicavce sa rozmnožujú vo veku okolo dvoch rokov. Samice sa rozmnožujú na konci leta a začiatkom jesene, ale embryo sa začína vyvíjať až po zime.

Ako sa zbaviť kuny pod strechou domu?

Bohužiaľ, kuna patrí medzi škodcov, a teda môže sa stať, že sa usídli pod strechou domu, prípadne na povale. Odpudzovače na kuny fungujú zväčša na princípe ultrazvukových signálov, ktoré odpudzujú kuny, ale aj ďalšie menšie hlodavce, a teda použitie je maximálne bezpečné a šetrné. K dispozícii sú tiež pachové ohradníky či spreje na škodcov, ktoré sa využívajú najmä vtedy, ak sa kuny ocitnú pod kapotou auta. Výhodou je bezpečnosť a jednoduchosť použitia.

 

 

Prečo ihneď začať s trekingom – 10 pádnych dôvodov

0
Prečo ihneď začať s trekingom – 10 pádnych dôvodov
Prečo ihneď začať s trekingom – 10 pádnych dôvodov

Zaviazať si turistické topánky, zobrať batoh a vykročiť do sveta trekingu môže byť rozhodnutím so širokým rozsahom pozitívnych vplyvov na fyzické i psychické zdravie. Nielenže budete objavovať krásy prírody, ale tiež podporíte vašu celkovú pohodu. Prečo je dobré začať s trekingom čo najskôr?

Na treking sa pripravte

Čo je kľúčové pre zdolávania hôr? No predsa turistická obuv. Jedine turistické topánky vám zaručia, že aj po prejdení desiatok kilometrov nepocítite únavu nôh. Jedine pánska a dámska turistická obuv je maximálne pohodlná, odpružená a jej podošva bráni šmyknutiu. Okrem topánok si zaobstarajte primerane veľký turistický batoh a funkčné oblečenie, ktoré umožňuje cirkuláciu vzduchu a telo zahreje v prípade chladného počasia.

Aké pozitíva vám treking prinesie do života

Je jedno, či budú vaše kroky viesť cez lesné cestičky pre turistov, alebo si trúfnete na vysokohorský výstup. Vždy urobíte veľa pre svoje zdravie, kondíciu a psychickú pohodu. Najviac pádne dôvody, prečo sa trekingu venovať, sú nasledujúce:

1. Fyzická kondícia a sila

Treking je vynikajúcim spôsobom, ako udržiavať fyzickú kondíciu. Chôdza v rôznych terénoch zapája všetky svalové skupiny, čím poskytuje celkový tréning pre telo. Posilnenie svalov nielen zlepšuje svalový tonus, ale aj zvyšuje výdrž.

2. Podpora kardiovaskulárneho systému

Pravidelný treking je vynikajúcim kardiovaskulárnym cvičením. Pohyb na čerstvom vzduchu podporuje zdravý krvný obeh a znižuje riziko srdcových ochorení.

3. Redukcia stresu

Príroda má liečivý vplyv na psychiku. Treking vás zresetuje od každodenných stresov a prinesie pokoj a harmóniu. Fyzická aktivita uvoľňuje endorfíny, hormóny šťastia, čo zlepšuje náladu.

4. Objavovanie nových miest

Treking je príležitosťou objaviť nové a fascinujúce miesta. Nech už vás cesty zavedú hlboko do lesa, na vrcholky hôr alebo na brehy jazera, budete mať možnosť obdivovať rozmanitosť prírody.

5. Posilnenie vzťahov

Treking môže byť skvelým spôsobom, ako stráviť čas s priateľmi, rodinou alebo novými ľuďmi. Zdieľanie zážitkov a zdolávanie spoločných výziev posilňuje vzájomné väzby.

6. Vyššia sebadôvera a odhodlanie

Prechádzka po neznámom území a zdolávanie terénnych výziev vám dáva pocit sebadôvery a odhodlania. Každý krok vás priblíži k dosiahnutiu cieľa a posunie vás mimo komfortnej zóny.

7. Nové zážitky

Tí, ktorí vstúpia do sveta trekingu, sa môžu tešiť na zážitky, ktoré sa nedajú kúpiť. Od východu slnka na vrchole hory po sledovanie divokej zveri – treking ponúka jedinečné momenty.

8. Rozvoj orientačných schopností

Navigácia v neznámom teréne a sledovanie značiek rozvíja orientačné zručnosti. Používanie mapy a kompasu môže byť vskutku vzrušujúcim dobrodružstvom.

9. Nabúranie stereotypu

Treking vás vytiahne z každodenného stereotypu. Prechádzka cez divokú prírodu prináša nečakané výzvy a učí vás prispôsobovať sa meniacim sa podmienkam.

10. Podpora pohybového aparátu

Chôdza a turistika sú lekármi odporúčané športy, ktoré posilňujú kosti a šetria kĺby. Pravidelný pohyb prospieva pohybovému aparátu.

Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

Aké dámske topánky nosiť počas zimy?

0
Aké dámske topánky nosiť počas zimy?
Aké dámske topánky nosiť počas zimy?

V zime je občas problematické sa obliecť a obuť tak, aby ste vyzerali príťažlivo a cítili sa pekne. Našťastie aj zimná móda je pestrá a dá sa z nej vytvoriť pekný outfit. V zime je veľmi dôležité, aby ste zahriali chodidlá zateplenou obuvou a nosili topánky s členitou podošvou proti šmyknutiu. Aké zimné topánky sa momentálne nosia? Je z čoho vyberať – nechajte sa inšpirovať našimi návrhmi.

Chelsey čižmy – jednoduchý dizajn

Chelsey zateplené topánky sú ideálnou obuvou na nosenie do práce či do školy. Majú veľmi jednoduchý dizajn a výšku nad členok. Obúvajú sa natiahnutím, keďže po stranách tejto obuvi dominujú elastické pruhy. Chelsey zimné topánky nemajú opätok, ale len mierne vyvýšenú pätovú oblasť. Vyberte si taký model, ktorý má širšiu podošvu zaisťujúcu tepelný komfort.

Workery – pre rebelky

Zimné, zateplené workery majú robustný dizajn a hodia sa pre ženy, ktoré majú rady streetwear štýl. Workery sa v mnohom podobajú na turistické topánky. Podobne ako turistická obuv majú vyšší strih nad členky a širokú platformu. Viažu sa na šnúrky. Dámska turistická obuv a workery majú spoločnú aj členitú podošvu, ktorá bráni pošmyknutiu.

Členkové čižmičky – multifunkčná obuv

Členkové čižmičky mnohé dámy zatracujú, pretože opticky skracujú nohy. Ak chcete k tomuto typu obuvi nosiť sukne, ich dĺžka musí byť nad kolená. Druhou možnosťou je skryť členkové čižmy pod maxi sukňu. Avšak členkové zimné čižmy sa najviac hodia k úzkym nohaviciam alebo legínam. S takýmito nohavicami vytvoria jednotnú siluetu a nohy neskrátia, no naopak predĺžia. Členkové čižmy nájdete v ponuke obchodov s opätkami i na platforme.

Vysoké čižmy – do sexi outfitov

Must have kúskom posledných rokov sú vysoké čižmy. A keď hovoríme vysoké, myslíte tým dĺžku do polky stehien. Je jasné, že takéto čižmy sa nosia so sukňami alebo s kraťasami. Zahrejú celú nohu a vyzerajú veľmi sexi. K vysokým čižmám je najlepšie nosiť dlhšie kabáty, krátke sukne s vysokým pásom a rolákom, pletené šaty alebo kraťase s rozopnutým kardigánom.

UGG – extravagantné, no pohodlné

Topánky UGG ženy buď milujú, alebo ich nenávidia. Pravda je taká, že keď si UGG topánky obujete, nedokážete ich už vyzuť. Ide o veľmi pohodlnú obuv, ktorá navyše v zime príjemne zahreje. Dizajnéri sa snažia priblížiť k módnym trendom, a preto UGG nájdete aj vo vyššej verzii a v rozmanitých farbách. Na svoje si prídu dokonca milovníčky ružovej farby. UGG si obujte zásadne k outfitu s nohavicami, teplákmi alebo legínami.

 

Yucca bola mexickými domorodcami považovaná za všeliek

0
Yucca bola mexickými domorodcami považovaná za všeliek
Yucca bola mexickými domorodcami považovaná za všeliek

Určite Yuccu poznáte. Vzhľadom pripomína palmu, ale nemá s ňou nič spoločné. Rod zahrnuje celkom 40 druhov týchto vytrvalých rastlín rozšírených predovšetkým v Mexiku, v USA a v severnej časti Strednej Ameriky. Domorodci ju nazývali všeliekom a kmene, ktoré ju užívali, sa podľa rôznych zdrojov dožívali vyššieho veku. Silu rastliny sa snaží dokázať aj moderná veda. Čo by ste o užívaní tejto rastliny mali vedieť?

Yucca svoju silu ukrýva v podzemku

Ten obsahuje dva druhy saponínov, taktiež antioxidanty, enzýmy a chlorofyl. Práve na obsahu saponínov, tých rozpustných a nerozpustných vo vode, sa zakladajú liečivé účinky rastliny. 60 % tvoria stearanové saponíny, ktoré pomáhajú čistiť žalúdok aj črevá a zbavujú telo škodlivého LDL cholesterolu.

40 % saponínov tvoria terenové saponíny. Tie sa vstrebávajú do krvi a v tej potom putujú po celom organizme. Pripisuje sa im schopnosť zbavovať telo patogénov, vírusov, baktérií, plesní, tiež cholesterolu, kyseliny mliečnej a ďalších nežiadúcich prvkov v tele. Dokonca odstraňujú usadeniny v ľadvinách či v žlčníku.

Pre tieto vlastnosti, ktoré veda neustále skúma, je yucca pokladaná za očistnú a detoxikačnú rastlinu. Zoznam pozitívnych účinkov je veľmi pestrý.

Kedy sa má užívať yucca?

Yucca má predovšetkým vplyv na detoxikáciu organizmu. Má schopnosť pomáhať pri zápche. Cháni však tráviaci trakt obecne. Zabraňuje uchyteniu patogénov na stenách čriev. Užívanie je optimálne v podobe vhodného výživového doplnku. Kúpite ho v online lekárni Pilulka.sk pod názvom Yucca a vyrába ho česká spoločnosť Naturvita. Doplnok stravy obsahuje okrem výťažku z rastliny yucca taktiež inulín, teda rozpustnú vlákninu. Inulín násobí účinnosť prípravku.

Lepšie trávenie, kvalitnejšia črevná mikroflóra, efektnejšie vstrebávanie živín, posilnenie imunity – to všetko sú pozitívne účinky, ktoré yucca ponúka. Vrátanie stabilizácie hladiny glukózy v krvi či trebárs odstránenia kožných problémov, ako sú akné a ekzémy.

Zážitkové darčeky pre ženy: Darujte nezabudnuteľné chvíle

0
Zážitkové darčeky pre ženy: Darujte nezabudnuteľné chvíle
Zážitkové darčeky pre ženy: Darujte nezabudnuteľné chvíle

Darčeky pre ženy môžu byť skutočnou výzvou, pretože každá žena má svojské záujmy i vyberavý vkus. Ak však hľadáte darček, ktorý určite zaujme a poteší, zážitkové darčeky sú vynikajúcou voľbou. Zážitkové darčeky sú zdrojom emócií, ktoré zostanú v pamäti ženy navždy. Prinášame vám niekoľko nápadov na zážitkové darčeky pre ženy, ktoré ich určite potešia.

Darček dva v jednom – relax pre dvoch

Každá žena túži po relaxe a tiež po okamihoch, ktoré prežije s vami. Darčeky k narodeninám ako pobyty pre dvoch sú dobrým nápadom. Dlhé dni v práci a rýchly spôsob života môžu byť pre ženy veľmi stresujúce. Preto je darček v podobe wellness pobytu v luxusnom oddychovom centre skutočným balzamom na dušu. Pobyt zahŕňa masáže, kúpele, sauny a iné relaxačné procedúry, ktoré pomôžu žene načerpať nové sily a oddýchnuť si od každodenných starostí. Vychutná si tiež to, že si pobyt užijete spolu.

Pre milovníčky vína je víkendový výlet do vinárskeho regiónu skvelým darčekom. Môžete spolu navštíviť vinice, ochutnávať víno a naučiť sa viac o procese výroby vína. Odporúčame výlet absolvovať v Taliansku. Romantické vinárske oblasti na talianskom vidieku prinášajú pôžitok všetkým zmyslom. Podobne sú na tom zážitkové darčeky pre ženy v podobe víkendového pobytu na francúzskom vidieku.

Kreatívne workshopy – pre umelecké duše

Ak je vaša partnerka umelecky založená, jedinečným darčekom pre ňu bude kreatívny workshop. Vyberať je naozaj z čoho od kurzov maľovania, workshopov o výrobe keramiky cez kurzy šitia až po výrobu šperkov. Zážitkový workshop rozvinie jej kreatívne schopnosti, ale aj jej sebavedomie.

V prípade, že zameníte handmade workshop za kurz varenia alebo akadémiu varenia, ide vlastne o darček pre vás i pre partnerku. Ona si užije vyváranie, vytváranie nových receptov a vy môžete jedlá ochutnávať. Existuje mnoho kurzov zameraných na prípravu rôznych jedál, napríklad exotická kuchyňa alebo pečenie tort.

Adrenalín v žilách – aj ženy milujú vzrušenie

Myslíte si, že adrenalínové dobrodružstvá sú určené len pre mužov? Zážitkový darček pre muža, pri ktorom tuhne krv v žilách je síce fajn, ale aj ženy majú rady trochu vzrušenia. Medzi adrenalínové zážitky pre ženy patria tandemové zoskoky padákom, jazda na formuly alebo zážitok v podobe vyhliadkového letu rogalom. Tieto zážitky sú ideálne pre odvážne ženy, ktoré sa neboja nových výziev.

 

Móda a funkčnosť – keď sa pohodlie stretáva s eleganciou

0
Móda a funkčnosť - keď sa pohodlie stretáva s eleganciou
Móda a funkčnosť - keď sa pohodlie stretáva s eleganciou
V dynamickom svete módy viedlo spojenie štýlu a praktickosti k novej paradigme: synergii módy a funkčnosti. Preč sú časy, keď móda bola výlučne o estetike; dnes oblečenie slúži ako plátno, ktoré bez problémov spája pohodlie s eleganciou.

Móda a funkčnosť – keď sa pohodlie stretáva s eleganciou

V dynamickom svete módy viedlo spojenie štýlu a praktickosti k novej paradigme: synergii módy a funkčnosti. Preč sú časy, keď móda bola výlučne o estetike; dnes oblečenie slúži ako plátno, ktoré bez problémov spája pohodlie s eleganciou. Tento článok sa zaoberá harmonickým spojením módy a funkčnosti a skúma, ako sa tieto dva prvky spájajú, aby vytvorili oblečenie, ktoré nielen dobre vyzerá, ale aj slúži svojmu účelu.

Viacúčelová elegancia: Zo dňa na noc

Athleisure, trend, ktorý naďalej kraľuje, je príkladom spojenia módy a funkčnosti. Spojenie športového oblečenia s každodennou módou vyústilo do všestranného sortimentu oblečenia, ktoré sa stará o pohodlie aj štýl. Od bežeckých nohavíc, ktoré bez námahy prechádzajú z tréningu na pochôdzky, až po mikiny, ktoré slúžia ako výrazné kúsky, athleisure dokazuje, že móda môže byť skutočne funkčná bez toho, aby to bolo na úkor elegancie.

Funkčnosť sa neobmedzuje len na bežné nosenie, ale aj na elegantné komplety, ktoré vás bez námahy sprevádzajú od dňa k večeru. Rozkladacie šaty, všestranné separátne oblečenie a oblečenie so skrytými vreckami sú príkladom spojenia módy a praktickosti. Tieto kúsky, ktoré nájdete na answear.sk vám umožnia plynulý prechod z profesionálneho prostredia na spoločenské podujatia a dokazujú, že móda sa môže prispôsobiť vášmu životnému štýlu, a nie naopak.

Základné prvky štýlového dizajnu

Pánske mikiny sú ukážkovým príkladom toho, ako sa móda a funkčnosť prelínajú. Vďaka príjemnej tkanine a štýlovému dizajnu sa mikiny zmenili z oblečenia na voľný čas na univerzálne potreby. Tieto kúsky bez námahy spájajú pohodlie s módnymi prvkami, vďaka čomu sú vhodné na rôzne príležitosti. Navrstvite mikinu na košeľu s golierom, aby ste vyzerali elegantne, alebo ju skombinujte s bežeckými nohavicami, aby ste vytvorili uvoľnený komplet, ktorý však stále vyžaruje štýl.

Tričká si vydobyli svoje miesto ako základ funkčnej módy. Ich jednoduchosť slúži ako prázdne plátno, ktoré vám umožní vytvoriť vzhľad, ktorý je pohodlný aj štýlový. Navrstvite tričko pod sako, aby ste dosiahli rafinovaný vzhľad, alebo sa rozhodnite pre grafické tričko, ktoré vnesie do vášho súboru osobitosť. Táto všestrannosť je dôkazom prispôsobivosti funkčnej módy.

Pozdvihnite svoj štýl s funkčnými kúskami

Ak chcete získať vybranú kolekciu oblečenia, v ktorej sa bez problémov spája móda a funkčnosť, preskúmajte ponuku Answear.sk. Od pánskych mikín, ktoré nanovo definujú pohodlie, až po tričká, ktoré prekonávajú ročné obdobia, Answear.sk poskytuje rozmanitý výber kúskov, ktoré vyhovujú vašim štýlovým preferenciám. Zažite radosť z toho, že si môžete dopriať pohodlie bez kompromisov na úkor elegancie, a zistite, ako môže funkčná móda pozdvihnúť váš šatník.

Prepojenie módy a funkčnosti dalo vzniknúť novej ére oblečenia, ktoré harmonizuje pohodlie a eleganciu. Od atletického oblečenia, ktoré spája pohodlie s eleganciou, až po univerzálne kúsky, ktoré plynule prechádzajú z dňa na noc, funkčná móda je oslavou inteligentného dizajnu.

Viete, ako docieliť vysnívanú postavu na leto a ako schovať menšie nedostatky?

0
Viete, ako docieliť vysnívanú postavu na leto a ako schovať menšie nedostatky?
Viete, ako docieliť vysnívanú postavu na leto a ako schovať menšie nedostatky?

Letná sezóna sa neúprosne blíži a my všetci túžime po dokonalej postave do plaviek. Často si vytvárame vysnívanú predstavu o tom, ako by sme chceli vyzerať, no rovnako často sa táto predstava zdá byť vzdialená a nedosiahnuteľná. Avšak nezúfajte, pretože existujú spôsoby, ako sa priblížiť k vysnívanému cieľu.

Ako dosiahnuť skutočné výsledky a so sebavedomím vyjsť na pláž?

Tvarujeme postavu do plaviek

Najdôležitejším krokom k dosiahnutiu nášho zámeru je stanovenie si jasných a dosiahnuteľných cieľov. Je dôležité mať reálny obraz o tom, čo je pre nás zdravé a pohodlné. Vyberte si cieľovú váhu alebo konkrétny telesný tvar, ktorý by ste chceli dosiahnuť a zamerajte sa na neho.

Vyvážená strava

Strava je základom zdravého životného štýlu. Vyberajte si jedlá, ktoré obsahujú dostatok bielkovín, zeleniny, ovocia a celozrnných potravín. Ruky preč od vyprážaných jedál, sýtených a sladených nápojov a nadbytku soli.

Aj keď je v lete lákavé, dať si miešaný alkoholický drink, pamätajte na to, že obsahuje príliš veľa prázdnych kalórii, ktoré na svojej ceste za vysnívanou postavou naozaj nepotrebujete.

Majte vždy po ruke fľašu s vodou a hydratujte. Vďačná vám za to bude aj vaša pokožka.

Mohlo by vás zaujímať: Môžu pri získavaní vysnívanej postavy a chudnutí pomôcť spaľovače tuku?

Pravidelná fyzická aktivita

Dostatok pohybu je kľúčom k formovaniu tela a spáleniu prebytočných kalórií. Zvoľte si pohyb, ktorý vás baví a prináša vám radosť. Môže to byť beh, plávanie, cyklistika, ale aj posilňovanie či jóga. Keď si nájdete ten správny šport, budete mať väčšiu motiváciu dosiahnuť svoj cieľ. Cvičeniu sa venujte aspoň 3 – 4 krát týždenne.

Vytvorte si plán

Rovnako ako pri stanovovaní cieľov je dôležité mať plán, ako ich dosiahnuť. Vytvorte si tréningový plán, ktorý zahŕňa rôzne cvičenia na posilnenie svalov (chceme mať predsa pekne vytvarovanú postavu) a zlepšenie kondície. Poraďte sa s osobným trénerom, ktorý vám vie zostaviť tréningový rozvrh dokonca aj vhodný jedálniček, alebo oslovte výživového poradcu.

Zamerajte sa na celkové zdravie

Starajte sa o svoj spánok a v noci spite 6-8 hodín. Vyhýbajte sa stresu a nájdite si čas na oddych a relax. Ak neviete zaspať alebo ste v napätí, pomôžte si meditáciou a dychovými cvičeniami. Na dovolenku si zbaľte cestovnú lekárničku, ale aj slúchadlá a počas cesty počúvajte upokojujúcu hudbu. Zamerajte sa na to, aby ste si udržali vyvážený životný štýl a zdravý mentálny stav.

Buďte trpezliví a realistickí

Dosiahnutie vysnívanej postavy do plaviek je proces a vyžaduje trpezlivosť. Nečakajte okamžité výsledky, pretože každé telo reaguje inak. Prijmite fakt, že ide o dlhodobý záväzok. Cíťte sa pohodlne vo svojej koži a dôverujte svojej ceste.

Pamätajte si, že ideálna postava je subjektívna a každý má iné predstavy o tom, čo je dokonalé. Dôležité je, aby ste boli šťastné, zdravé a cítili sa dobre vo vlastnom tele.

Nezúfajte, ak ste si nestihli vytvarovať vysnívanú postavu cvičením, ak začnete hneď, do budúceho leta môžete byť hviezda pláže. A aj v šik oblečení môžete zaujať.

Sebavedomá a šik v letnom outfite

V lete nenosíme len plavky, preto výberom vhodných šiat a doplnkov vieme vyzdvihnúť svoje prednosti a zakryť prípadné nedostatky, ktoré sa nám ešte nepodarilo vyladiť cvičením.

Jedným z kľúčových faktorov pre lepšie sebavedomie je nájsť si vlastný štýl. Módne trendy sú skvelé, ale dôležité je cítiť sa pohodlne a autenticky vo svojom oblečení. Urobte si čas na preskúmanie rôznych štýlov, farieb a vzorov, aby ste objavili to, čo vám najviac vyhovuje a vyjadruje váš jedinečný charakter.

Zamerajte sa na komfort. Sebavedomie nie je len o vzhľade, ale aj pohodlí. V letnom období, kedy teploty stúpajú, je dôležité vybrať si oblečenie, ktoré je vzdušné a umožňuje pohyb. Vyberajte kúsky, ktoré lichotia vašej postave a nebojte sa experimentovať. Letné šaty z ľahkej látky s dobrým strihom vás urobia zvodnou aj v horúcom počasí.

Materiály

Ľahké a vzdušné látky, ako je bavlna, ľan alebo viskóza, sú príjemné na pokožku a jemne chladia, takže sa počas teplých letných dní a večerov cítime pohodlnejšie.

Bavlna je priedušná, mäkká na pokožke a schopná absorbovať pot, čím udržiava pokožku suchú. Bavlnené tričko by malo byť súčasťou letného šatníka.

Ľan je kvalitný prírodný materiál a výborná voľba na letné štýlové oblečenie. Ľanové odevy sú elegantné a príjemné na nosenie v horúčavách.

Mäkká a chladivá viskóza sa v lete výborne nosí vo forme šiat aj blúzok. Viskózové šaty sú ľahké a priedušné.

Farby a vzory

Leto je čas, kedy môžete odvážne experimentovať s jasnými a žiarivými farbami. Pastelové odtiene, svieže farebné kombinácie alebo vzory, ako je kvetinová potlač či pruhy, dodajú vášmu letnému looku tú správnu atmosféru.

Ak chcete odpútať pozornosť od kyprejších tvarov v oblasti zadočka a upútať pozornosť na štíhlejší vršok, zvoľte jednofarebné nohavice alebo sukňu a kvetinový top.

Rovnako môžete kombinovať vrch a spodok plaviek. Vzorovaná podprsenka naoko zväčší oblasť pŕs a jednofarebné bikiny nijako neupozornia na širšie stehná či pozadie.

Pri väčšom brušku odporúčame jednofarebnú voľnejšiu ľahkú tuniku a pestrofarebnejší spodok. Ak pri tomto type postavy zvolíte celé plavky využite vzory a strih vo svoj prospech. Nariasenie na tých správnych miestach vie krásne vytvarovať napríklad aj štíhly pás.

Takto opticky vymodelujete svoju postavu a môžete spokojne vyraziť na prechádzku mestom, k bazénu alebo party.

Letné doplnky

Doplnky sú skvelý spôsob, ako pridať osobný štýl k vášmu letnému outfitu. Vyberajte tie, ktoré vám vyhovujú a dodajú celej vašej osobnosti ten správny finiš.

Slnečné okuliare sú praktickým ale aj štýlovým prvkom, ktorý dokáže zvýrazniť váš letný look. Výberom modelu, ktorý lichotí vašej tvári upútate žiadanú pozornosť. Napríklad  nadrozmernými okuliarmi v boho štýle alebo klasickými čiernymi k námorníckemu outfitu.

Náramky, náhrdelníky, prstene a náušnice dodajú letnému vzhľadu osobitný lesk. Voľte jemné a ľahké kúsky ale aj výrazné a masívne solitery. Šperky si môžete vložiť do vlasov alebo prsteň nastoknúť na prst na nohe. Leto je fantázii otvorené.

Štýlová a praktická kabelka, napríklad zo slamy sa veľmi hodí k letnej nálade. Plážové tašky alebo malé crossbody kabelky sú v letnom období veľmi populárne. Kabelku vyberajte citlivo a k príležitosti. Hlavne tak, aby sa vám do nej zmestilo všetko potrebné.

Obujte si pohodlné topánky, ktoré vám umožnia chodiť a pobehovať po celý deň. K remienkovým sandálkom, balerínkam alebo espadrilkám pridajte štýlový prvok ako napríklad náramok na nohu a nasmerujte pohľady na svoje opálené členky.

Očariť môžete aj klobúkom alebo zaujímavo uviazanou šatkou na hlave. Dnešná móda praje pokrývkam hlavy rôznych tvarov a veľkostí.

Klobúk so širokým štítom ochráni pred slniečkom a určite upúta pozornosť nielen mužov. Pekná šatka na hlave, uviazaná moderným spôsobom môže byť čerešničkou vášho celkového outfitu.

Letnými plážovými doplnkami viete podčiarknuť svoj štýl a upútať na seba pozornosť. Správnym výberom dodáte svojmu zjavu žiaru a šmrnc, budete sa cítiť pohodlne a sebavedomo.

Ach tie účesy

Horúčavy veľmi neprajú úprave vizáže. Vlasy sa na spotenú pokožku nepríjemne lepia a my chceme mať čo najjednoduchší a najpohodlnejší účes, ktorý vydrží aj vysoké teploty a vytvorí osviežujúci vzhľad.

Vlny

Plážové vlny sú v lete veľmi populárne. Pre vytvorenie tohto účesu stačí použiť špeciálny sprej na vlny. Naneste ho na vlasy, jemne ich pečešte a nechajte prirodzene preschnúť. Tento prírodný a uvoľnený vzhľad dodá vašim vlasom príjemnú textúru.

Ak vám predsa len vadia voľné vlasy okolo tváre, predné pramene posplietajte a vzadu prichyťte sponkou. Vyzerá to nežne a nebudú vám prekážať pri bežnej letnej činnosti.

Drdol

Vysoký drdol je ideálnou voľbou na horúce letné dni. Jednoducho si zviažte vlasy do vysokého chvosta a potom ich stočte do drdolu. Upevnite sponkami a prípadne niektoré pramene jemne povyťahujte, pre prírodnejší efekt.

Tento účes udrží vaše vlasy mimo tváre, vyzerá skvele pri každom type outfitu a dodáva mladistvejší vzhľad. Ak sa chystáte priamo z pláže na večernú párty, toto je výborná voľba.

Pletené korunky

Romantickým a elegantným účesom sú pletené korunky. Stačí si oddeliť časť vlasov z oboch strán hlavy, zapliesť ich do vrkoča a preniesť ich cez vrch hlavy ako korunku. Končeky vrkôčikov upevnite sponkami a prípadne povyťahujte niektoré pramene vlasov, aby účes vyzeral jemnejšie a romantickejšie.

Tento účes je vhodný na oslavy, svadby ale aj na letný festival, či garden party.

Inšpirujte sa: Viete, ako sa zbaliť na letný festival, aby vám nič nechýbalo?

Letné účesy by mali byť najmä pohodlné a prispôsobené počasiu. Experimentujte a užívajte si letnú sezónu s výnimočným vzhľadom.

Dovolenka je už tu a ja som nestihla schudnúť do plaviek

Ak ste si trochu neistá v plavkách, netrápte sa. Aj vy sa môžete cítiť na dovolenke skvele a bez ostychu si obliecť plavky.

Nastavte sa na pozitívny prístup a uvedomte si, že každý sme jedinečný, či muž alebo žena. Nezabúdajte, že ide o dovolenku, čas na oddych a zábavu.

Existuje mnoho rôznych štýlov a strihov plaviek. Nájdite si také, ktoré vám vyhovujú, sedia a cítite sa v nich pohodlne. Skúste si také, ktoré zdôrazňujú vaše prednosti a skryjú, čo vám nevyhovuje.

Zamerajte sa na svoje klady, namiesto toho, aby ste sa sústredili na nedostatky. Možno máte pekné vlasy, neodolateľný úsmev, alebo štíhle nohy. Pripomínajte si tieto veci a nájdite spôsob, ako ich zdôrazniť.

Zbaľte si so sebou aj športové oblečenie a tenisky. Vždy sa nájde priestor, aby ste začali, alebo pokračovali vo formovaní postavy, aj keď ste na dovolenke. Pri športovaní sa vám zdvihne sebavedomie a tých pár kúskov športového oblečenia sa do dovolenkového kufra zmestí.

Náš tip: Ušetrite si stresy pri odbavovaní batožiny na letisku univerzálnymi kabínovými batožinovými kuframi.

Neporovnávajte sa, len sa s odstupom rozhliadnite okolo seba na pláži alebo pri bazéne. Uvedomte si, že každý má svoje nedostatky a neistoty. Učte sa nehodnotiť, len akceptovať a rešpektovať rôznorodosť. Všetci sme len ľudia.

Nezabúdajte na kvalitu času s blízkymi. Sústreďte sa na to, že ste so svojimi blízkymi a užívate si spoločné zážitky. Je skvelé mať čas a vytvárať si nezabudnuteľné spomienky.

Venujte pozornosť aj postoju a výrazu

Niekedy sa sebavedomie nedá dosiahnuť len vysnívanou postavou alebo dokonale zladeným oblečením. Postoj a výraz dodá vašej postave pridanú hodnotu. Držte sa vzpriamene a s istotou, prejavujte pozitívne gestá a usmievajte sa. Keď sa budete cítiť sebavedomo zvnútra, automaticky to budete vyžarovať aj navonok.

Najdôležitejšie je cítiť sa dobre vo svojej vlastnej koži a byť verná sebe samej. Takže nechajte svoju osobnosť zažiariť a užite si leto s plným sebavedomím.

Radka, Žiaková, Špecialista na optimalizáciu webov

obrázky: https://pixabay.com/

 

5 tipov, ktoré zaručia bezpečnú jazdu na štvorkolke

0
5 tipov, ktoré zaručia bezpečnú jazdu na štvorkolke

Priaznivci off road jazdy nedajú na štvorkolky dopustiť.  V médiách sú tieto stroje vykresľované ako besniace vozidlá, ktoré škodia prírode a sú príčinou nehôd. Takúto nálepku majú štvorkolky neprávom. Ide o vcelku bezpečné vozidlá a riziko nehody závisí hlavne od jazdca. Ako sa vyhnúť nepríjemnostiam a rizikám počas jazdy?

1. Spoznajte svoju štvorkolku

Pomaly ďalej zájdete, takže štvorkolku, ktorú ste si kúpili, najskôr poriadne spoznajte. Až keď si budete istí, ako reaguje pri štarte, zrýchlení a v zákrute, skúšajte adrenalínovejšie kúsky. Preteky a štvorkolky k sebe patria, ale k súťaženiu sa prepracujte až po nejakom čase. Po získaní skúseností a istoty, pokojne jazdite cez bahno, skaly i rieky.

2. Vyberte správnu štvorkolku

Nie každá štvorkolka je určená na preteky. Ak sa chcete na štvorkolke hlavne zabávať a relaxovať počas voľného času, kúpte štvorkolku označenú ako športová. S rôznym terénom a skokmi či driftovaním si dobre poradia aj side by side štvorkolky can am. Hľadáte pomocníka do záhrady? Zamerajte sa na úžitkové ATV a nákladné UTV. Sú síce prispôsobené hlavne na prácu, ale zopár trikov dokážete spraviť aj s týmito strojmi. Všetko závisí od toho, aké doplnky si k štvorkolke kúpite alebo ako si štvorkolku nakonfigurujete na tomto odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

3. Dokúpte ochranné doplnky

K bezpečnej jazde patrí oblečenie a doplnky, ktoré ochránia kompletne celé telo. Základom pre každú športovú jazdu je ochranná prilba. Na štvorkolky sú určené otváracia a enduro prilby. Ak máte helmu bez štítu, nezabudnite na okuliare. V moto kombinéze sa budete na štvorkolke cítiť istejšie, pohodlnejšie a pri prípadnom páde máte chránenú pokožku. Pred kamienkami a bahnom chráňte aj ruky pomocou rukavíc a chodidlá moto topánkami.

4. Dokúpte doplnky na štvorkolku

Upraviť odporúčame aj štvorkolku. V základnej výbave nenájdete také vychytávky ako ochrannú klietku alebo LED rampu. Klietka si budete chváliť pri prejazde hustým lesom a rampu počas jazdy v noci. Ochranné štíty v prednej časti chránia jazdca. Domontovať do štvorkolky sa dajú aj kryty na podvozok, s ktorým sa lepšie prekonáva bahno.

5. Buďte na všetko pripravení

Pred jazdou sa zoznámte s trasou. Overte si prejazdnosť a na škodu nie je si overiť počasie. Venujte zopár minút kontrole štvorkolky. Dôležitá je kontrola bŕzd, spojov, pevnosti káblov, motorového oleja a paliva. Na záver skontrolujte tlak v pneumatikách a funkčnosť všetkých svetiel.

Block title