Často krát nás príchod leta a teplejšieho počasia namotivuje so sebou niečo robiť. Podľa mňa sú to zbytočné pokusy. Nemám rada titulky v časopisoch typu schudnúť do plaviek. Vidno ich takmer všade a ich snahou je manipulovať so sebavedomím naivných ľudí. Tí si asi myslia, že kým sú oblečení nejaké to kilo navyše sa stratí, no v skutočnosti sa nemusíme vyzliekať nato aby sme vedeli, že máme nadváhu.

Ak už sa rozhodnete chudnúť a niečo so sebou spraviť robte to kvôli svojmu zdraviu, pre lepší pocit a zvýšenie sebavedomia. Nemá zmysel držať drastické diéty pred letom a s príchodom chladnejších dní znovu priberať a tučnieť ešte viac.

Ak chcete schudnúť schudnite! No nerobte to nasilu, nečakajte zázraky že schudnete za pár dní, neverte zázračným tabletkám a prípravkom na chudnutie. Ak by ozaj boli také skvelé, nechodilo by po svete toľko obéznych ľudí. Chudnite pomaly. Máte čas, zbavte sa kíl natrvalo, oplatí sa to. Ideálne je schudnúť kilogram za týždeň, možno vás to odrádza, no v skutočnosti ak so sebou nezačnete niečo robiť, váha pôjde stále nahor. Je lepšie pomaly klesať s hmotnosťou a natrvalo ako stále priberať a vyhovárať sa.

Začnite hneď! Predsavzatia že to skúsite od nového mesiaca, alebo od Pondelka len oddiaľujú splnenie vášho sna. Ak chcete v lete zažiariť v plavkách, neznamená to len schudnúť tuk s brucha, potrebujete spevniť a vyformovať celú postavu. Potom budú na vás plavky vyzerať úchvatne a navyše, vy sa budete skvelo cítiť. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré ak zaradíte so svojho života hneď a budete sa nimi riadiť vám pomôžu za nejaký čas (u každého je to individuálne) získať vysnívanú postavu.

  1. Začnite jesť!

Potrebujete sa naučiť jesť aspoň 5 krát denne v menších porciách. Je to dôležité pre naštartovanie metabolizmu a efektívnejšie spaľovanie tuku. Ak jete pravidelne a dávate svojmu telu energiu v určitých časových intervaloch, zhruba každé 3hodiny, telo si nato zvykne, nebude sa „báť“ a tak si prestane ukladať energiu do zásoby a vy začnete chudnúť. Vaša strava by sa mala skladať z veľa bielkovín, zdravých sacharidov a tukov.

  1. Začnite piť!

Pitný režim je veľmi dôležitý pre chudnutie a očistenie tela. Denne vypite 2-3 litre vody. Pite čistú vodu, buď vodovodnú alebo nejakú balenú nesýtenú, poprípade nesladený čaj. Vyhýbajte sa sladeným limonádam a perlivým nápojom. Káva a mlieko sa do pitného režimu neráta.

  1. Zapisujte si!

V začiatkoch je dobré si zaznamenávať čo ste jedli a koľko toho ste vypili. Takto sa naučíte správne jesť, dodržiavať časový harmonogram stravovania a pitný režim. Ak to budete mať na očiach nezabudnete sa napiť aspoň pohár každú hodinu a jesť každé tri. Po čase si nato zvyknete a nebude to potrebné.

  1. Obmedzte sacharidy!

Najlepšie je celkom prestať sladiť. Jesť bez pridaného cukru je zdravšie a nevyvoláva to v nás chuť na ďalšie jedlo. Ak máte chuť na sladké dajte si ovocie. Veľa sacharidov sa nachádza aj v bielom pečive, cestovinách a ryži. Je dobré ich obmedziť čo najviac a nahradiť zdravšou alternatívou, najvhodnejšie zeleninou.

  1. Hýbte sa!

K naštartovaniu chudnutia je potrebná aj nejaká fyzická aktivita. Venujte sa niečomu čo vás baví a robí vám radosť. Nenúťte sa do vecí ktoré nezvládnete a zbytočne vás odradia. Začnite sa prechádzať, choďte si zaplávať, môžete si zacvičiť doma, aj rýchla chôdza je teraz veľmi rozšírená pri redukcií hmotnosti. Pre tých aktívnejších sú vhodné aj kolieskové korčule, beh, bicykel, posilňovanie a podobne. Začnite pomaly a ak sa budete cítiť dobre tak postupne pridávajte a doprajte si aj relax.